Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Subwoofer Creative 6.1 inspire 6700 jaki tranzystor wybrać

08 Paź 2019 22:57 63 4
  • Poziom 2  
    Witam mam problem otóż wyjąłem ostatnio ze strychu kino domowe Creative 6.1 inspire 6700 i wszystko by było ok gdyby nie to ze wszystkie głośniki działają oprócz subwoofera. Czytałem o tym trochę i znalazłem, że najczęściej psuje się w nich tranzystor i tu mam dylemat bo każdy mówi żeby kupić jako zamiennik tranzystor BD 135 lub BD 139 ludzie piszą, że po zamontowaniu go nie mają bassu ani nic więc jaki tranzystor wybrać do tych głośników?
  • Poziom 30  
    Prosze podac informacje o ktory tranzystor i w jakim module on wystepuje. Pisanie o tranzystorze bez podania jego oznaczenia na plycie PCB ( schemacie ideowym ) uniemozliwia znalezienie usterki.
  • Moderator Projektowanie
    A ja radzę oddać do serwisu.
    Wnosząc z postu tytułowego, kolega ma o tym tak blade pojęcie, że to skończy się wydatkami, stratą czasu, a najgorsze - ze również siwym dymem - czyli dalszym popsuciem.
    Firekuba201 napisał:
    wyjąłem ostatnio ze strychu kino domowe Creative 6.1 inspire 6700 ...Czytałem o tym trochę i znalazłem, że najczęściej psuje się w nich tranzystor i tu mam dylemat bo każdy mówi żeby kupić jako zamiennik tranzystor BD 135 lub BD 139

To tak jakbyś napisał, że "samochód nie działa - jaką śrubkę kupić?"
  • Poziom 2  
    michald napisał:
    Prosze podac informacje o ktory tranzystor i w jakim module on wystepuje. Pisanie o tranzystorze bez podania jego oznaczenia na plycie PCB ( schemacie ideowym ) uniemozliwia znalezienie usterki.

C945 w jakim module nie wiem :/
  • Poziom 30  
    Firekuba201 napisał:
    michald napisał:

C945 w jakim module nie wiem :/

Tranzystorow nie oznacza sie litera C tylko Q lub T. C to oznaczenie kondensatora