Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Rx470 g1 gaming wysokie temp i obroty

08 Paź 2019 23:00 147 8
  • Poziom 3  
    Witam
    Mam problem z kartą Gigabyte RX 470 G1 Gaming. Otóż karta po włączeniu gry w samym menu masz już w okolicach 65°C. Po włączeniu gry karta się rozkręca do 3000rpm A temperatura ciągle rośnie nawet do 78-80 stopni. Sterowniki najnowsze choć próbowałem też na starszych. Brak jakichkolwiek programów typu msi afterburner itp.

Specyfikacja komputera:
    I5 4460
    16gb ram ddr3
    Zasilacz SPC 500W
    Pł.glowna Asus z97-p

Z góry dziękuję za pomoc
  • Moderator - Komputery Serwis
    Witaj. To są normalne temperatury tej karty, tak jest zaprogramowane chłodzenie. W spoczynku GPU ma temperatury 50-60 stopni, pod obciążeniem dochodzi do 80 stopni. Profil chłodzenia jest zrobiony w kierunku ciszy, nie niskich temperatur na tej karcie.
  • Poziom 3  
    80 stopni wytrzymam lecz prędkość wentylatorów mnie niepokoi... 2600-3000rpm przy tej temperaturze. Gra podczas tak wyjącej karty jest praktycznie niemożliwa.
    W testach, które znalazłem było poniżej 1700 RPM przy obciążeniu i temperaturze w okolicach 80 stopni. Może czas wyczyścić chłodzenie karty, ewentualnie poprawić wentylację obudowy, jeśli chłodzenie jest czyste?
  • Poziom 3  
    Z ciekawości również patrzyłem na testy.
    Faktycznie karta prezentowała tam satysfakcjonującą kulturę pracy na stockowych ustawieniach. Po UV było nawet 75stopni przy 1100rpm. Kartę dzisiaj rozkręcałem i wymieniłem pastę ma nową lecz to niewiele dało. Obudowę mam SPC M35T w której mam 4 wentylatory. 2 na górze, 1 z przodu i 1 z tyłu. Dodam że kartę kupiłem używaną w małym stopniu. Jako leżak magazynowy. Także nie mam pojęcia skąd takich hałas emitowany przez układ chłodzenia. Jeżeli problem się nie rozwiąże odeślę kartę.
    Jakiej pasty użyłeś? I w jakiej ilości?
  • Poziom 3  
    Be quiet dc1

Dodano po 47 [sekundy]:

Nie za dużo. Zrobiłem takiego X
    To w takim razie taki urok tej karty (chociaż nie ufam specjalnie metodom nakładania pasty innym niż rozsmarowanie jak najcieńszej warstwy po całej powierzchni styku chłodzenia z elementem chłodzonym).
  • Poziom 3  
    No cóż jutro jeszcze powalczę z tą kartą może uda się coś zrobić A jak nie to odeślę. Dziękuję za pomoc 👍