Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Xiaomi redmi 5 Plus - Nie włącza się/wyłącza się samorzutnie

08 Paź 2019 23:12 120 4
  • Poziom 15  
    Mam następujący problem z telefonem - postaram się chronologicznie, ułatwi to diagnozę być może i receptę.

Któregoś dnia zauważyłem komunikat: system zniszczony ..... telefon sie sam zrestartował i za drugim razem prawidłowo załadował system, jakiś czas działał.

Potem się wyłączył i nie chciał włączyć, nad ranem się właczcył i znów jakiś czas działał, wyłączył się w uśpieniu. Wtedy efektem podłączenia do ładowania była migająca biała dioda.

Gdy nie daje się włączyć, wystarczy nim wstrząsnąć i zaczyna ładować system. Czasami dokończy, czasami nie, wtedy się zawiesza i na ekranie pojawiają się krzaczki.
    dawał czasami popracować dwie godzinki, czasami nawet rano oznajmił pobudkę, ostatnio coraz rzadziej udaje sie go uruchomić.

Czy są jakieś nadzieje? Jeśli tak to jakie?

EDIT: oczywiście że sprawdziłem taśmy i sposób mocowania taśm.
  • Poziom 15  
    No właśnie nie, mam swoje lata i swoje maniery, generalnie jedyną słabością było to że zdarzało mi się go włożyć do tylnej kieszeni i poczuć że na nim siadam, ale to wszystko. I tak przez rok.

Nie zalałem go i jeśli upuściłem to może z 20cm. i zawsze działał, dlatego tak mnie zaskoczył pierwszy komunikat o uszkodzeniu systemu. W pierwszej chwili to wręcz myślałem że przerwałem jakąś instalację, ale potem podejrzałem daty zmian w systemie i nie było żadnych nowych prób aktualizacji.

Z mojej wieloletniej intuicji chodzi mi po głowie jakis brak styku, dlatego posprawdzałem mocowania taśm. Jakiś zimy lut.....ale tam wszystko takie małe!
  • Poziom 15  
    Bateria sprawna. Nurtuje mnie wątpliwość: jak wgrać nowy soft jeśli telefon się nie uruchomi? I drugie: po co wgrywać nowy soft jeśli kiedy się uruchomi to działa normalnie? Działały wszystkie programy, funkcje, przyciski, ładowanie......
    Nie wiem czy nie dość wyraźnie sprecyzowałem pytanie, bo nie brzmiało ono: Którego samsunga kupić w zamian za Xiaomi, tylko co może być uszkodzone i jak sobie z tym poradzić.

Telefon aktywny był w stanie wykonać do końca i fastboot i recovery a i bez tego jeśli się uruchamiał to uruchamiał sie do końca i dawało to skutek do momentu jak mi się wydaje poruszenia nim.....odłożony był w stanie pracować całą noc i rano dalej żył.