Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak podłączyć kino domowe 5.1 LG HT552TH do TV Samsung LE37A551P2R i laptopa

08 Paź 2019 23:22 111 1
 • Poziom 1  
  Witam,

  jestem tutaj nowy i jest to mój pierwszy post. Za wszystkie uchybienia przepraszam na wstępie.

  Posiadam telewizor Samsung LE37A551P2R oraz kino domowe (odbiornik DVD) LG HT552TH wraz z zestawem głośników 5.1

  Kupiłem sprzęt używany bez sprawnego lasera lub napędu, bo płyty nawet nie zaczynają się kręcić - wspominam o tym, bo nie mogę/nie umiem sprawdzić czy da się ustawić tak, żeby wszystkie 6 głośników działało jednocześnie, a przy odpalaniu oryginalnych DVD chyba powinno tak być z automatu. Mimo wszystko mam pewność, że każdy głośnik oraz kable są sprawne - sprawdzałem).

  Jak już wspomniałem, nawet słuchając radia (jedna z opcji tego DVD) grają tylko dwa mniejsze głośniki + subwoofer.
  1) Czy da się zrobić tak, żeby nawet podczas słuchania radia grały wszystkie głośniki (6)?
  2) DVD ma też opcję podpięcia USB. Kiedy podpinam USB i puszczam muzykę (pliki mp3) to również grają tylko dwa głośniki + subwoofer, a marzy mi się hałas z wszystkich głośników na raz - czy jest to możliwe, czy potrzeba do tego dokupić jeszcze jakieś urządzenie?
  2a) Jeśli podepnę pendriva z muzyką do TV, to czy będę mógł słuchać muzyki z 6 głośników DVD?

  Kiedy podpinam w.w. DVD kablem HDMI do telewizora, to niestety nie mogę dostać się do menu DVD, a zapewne tam są jakieś ustawienia głośników i wydaje mi się że tu jest pies pogrzebany. Pilot od DVD jest sprawny, bo DVD reaguje na zmiany głośności czy przełączanie między trybami radio/usb itd., ale do menu dostać się nie mogę.
  3) Czy myśląc, że pilot od DVD odpali mi menu DVD na telewizorze się mylę?

  Nie mam telewizji, więc oglądam na telewizorze filmy puszczone z laptopa tzn. TV ma 3 porty HDMI, do jednego mam podłączony laptop, do drugiego DVD. Niestety wtedy grają głośniki z TV, zamiast z DVD.
  Kiedy podłączam laptopa kablem HDMI do DVD to nieważne jaki tryb odpalę na DVD, głośniki w ogóle nie grają.

  4) Najbardziej zależy mi na połączeniu laptopa z DVD i TV tak, żebym np puszczał muzykę/film na laptopie, wyświetlał go na TV i słuchał dźwięków z 6 głośników DVD. Czy to jest w ogóle możliwe?

  Co ciekawe (dla mnie), kiedy podłączyłem do DVD pendrive ze zdjęciem, to mogłem je obejrzeć na TV czyli połączenie HDMI jest sprawne.

  Pod spodem dodaję obrazki gniazd jakie posiada TV oraz DVD. Może nie da się tego załatwić samymi kablami HDMi?
  Jak podłączyć kino domowe 5.1 LG HT552TH do TV Samsung LE37A551P2R i laptopa Jak podłączyć kino domowe 5.1 LG HT552TH do TV Samsung LE37A551P2R i laptopa Jak podłączyć kino domowe 5.1 LG HT552TH do TV Samsung LE37A551P2R i laptopa

  Przepraszam jeśli post jest napisany chaotycznie, ale napisałem w sumie wszystko co wiem i co testowałem. Oczywiście przełączałem na DVD wszystkie tryby jakie są podczas testowania wyżej wymienionych konfiguracji.

  Pozdrawiam
 • Poziom 12  
  Jeśli chodzi o dźwięk z więcej niż 2 głośników, to jeśli dźwięk jest tylko stereofoniczny to jest tak, że działają tylko 3 głośniki, ale w instrukcji DVD są opisane opcje Dźwięk XTS/XTS i VIRTUAL, gdzie tryb stereo jest "wzbogacany" tylnymi głośnikami. Mam podobną opcję w swoim kinie domowym Samsunga. Oczywiście jest to tylko symulacja dźwięku przestrzennego. Powinno to działać na wszystkich źródłach, czyli z TV czy z USB.
  Puszczanie obrazu i dźwięku na TV powinno być bezproblemowe wybierając głośniki zewnętrzne "DVD" przez HDMI lub wyjście optyczne. Niestety sam sprzęt jest dość wiekowy (2007, 2008r.) więc nie wiadomo jak z kompatybilnością ówczesnych rozwiązań. Nie ma tutaj np. technologii ARC, która obecnie ułatwia konfigurację takich zestawów.