Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TV LCD Samsung UE55H6500SZ - nie załącza się, nie świeci dioda.

09 Paź 2019 00:34 294 10
  • Poziom 9  
    Telewizor LCD Samsung model. UE55H6500SZ.
    Main: UE55H6500SZXZT, BN94-07457B HVTF, Code:BN41-02156A. Cztery lata pracy TV naziemnej, oraz podpięty do komputera przewodem HDMI.
    Obecnie TV nie reaguje, dioda nie świeci. Nie było żadnej burzy ani przepięcia w sieci.W komputerze uszkodzona została karta graficzna. Jeśli odłączę zasilanie od płyty głównej, matryca jest podświetlona, na zasilaczu na pinach do pł. głównej napięcie około 13V.
    Po podpięciu zasilania do Main brak podświetlenia matrycy,słychać bardzo ciche pulsowanie zasilacza, napięcie 13V jest na płycie gł. na IC 206 na przetwornicy DC-DC Z3015P1. Reszta płyty gł. jest "martwa", brak zasilania. Podejrzewam uszkodzenie na płycie głównej.
    Niestety, nie mam doświadczenia w tego typu naprawach, (moje umiejętności zakończyły się na telewizorach kineskopowych) poza tym to mój własny TV flagowy, więc chciałbym wymienić płytę główną, tylko mam problem.
    Otóż Main BN94-07457B nie mogę znależć, natomiast są dostępne płyty gł. BN94-07457 z literą: P, Q, F itd.
    Dlatego mam serdeczną prośbę do doświadczonych Kolegów, jaką płytę użyć jako zamiennik, aby TV ruszył.
    Serdecznie pozdrawiam i proszę o pomoc.
  • Poziom 34  
    ggglajciarz napisał:
    Otóż Main BN-9407457B nie mogę znależć

Bo trzeba poprawnie przepisywać numery, wyszukiwarka jest bardzo wrażliwa, poprawnie jest - BN94-07457B
    ggglajciarz napisał:
    Code:BN41-02165A.

poprawnie jest - BN41-02156A
    Może teraz będzie łatwiej coś znaleźć.
  • Serwisant
    Witam

ASSY PCB MAIN;UH5K
    BN94-07457B
    SAMSUNG

PLN 497,67

Tyle Aswo
  • Poziom 9  
    Do GanCegall
    Dziekuję bardzo za poprawę oznaczeń w opisie TV,( w moim wieku już czasami co innego się widzi, a co innego pisze)
    Do Telo
    Dziękuję bardzo za informacje odnośnie miejsca zakupu Main, cena jest znośna,ale tam nie mogę kupić.
    Odesłali mnie do north.pl a tam koszt 750zł.
    Trochę dla mnie drogo, biorąc pod uwagę , że 4.5 letni telewizor według współczesnych ocen to prawie złom.
    W moich czasach telewizor był używany i serwisowany 15-20 lat.
    Zaczekam,może trafi się używana . Może ma ktoś doświadczenie,czy te płyty ze zmienioną ostatnią literą w oznaczeniu
    będą odpowiednie, akurat takie są dostępne ( używaną można kupić dużo taniej). Jeśli ktoś wie,proszę o informacje.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 34  
    ggglajciarz napisał:
    Do GanCegall
    Dziekuję bardzo za poprawę oznaczeń w opisie TV

Nie ma za co, zawsze do usług, ten model 6500 ma dodatkowe tunery SAT których nie używasz, możesz zamontować dowolną płyte z modeli 6200 6300 6400 bez tych tunerów, są grubo tańsze.
  • Poziom 15  
    Abyś się tylko nie zdziwił,że po wymianie płyty tv ruszy!
    Sprawdzałaś co się dzieje gdy wypijesz taśmę łąćząca płytę z logiką ?

Dodano po 4 [minuty]:

Gdyby co to mam plyte za 170zl
  • Poziom 9  
    Dzięki serdeczne Koledzy za cenne informacje.
    Do dzikas69
    Jestem zainteresowany zakupem tej płyty oczywiście sprawnej.
    Proszę podaj oznaczenie i ewentualnie foto, oraz kontakt do Ciebie.
    Pozdrawiam serdecznie.
  • Poziom 15  
    GanCegall napisał:
    dzikas69 napisał:
    Abyś się tylko nie zdziwił,że po wymianie płyty tv ruszy!

Jak sprawna to ruszy, jako sprzedawca i to od wielu lat musisz to wiedzieć. ;-)

Nie sprawdził wszystkiego a już szuka plyty
  • Poziom 9  
    dzikas 69 napisał: "nie sprawdził wszystkiego a już szuka płyty"
    Po odłączeniu logiki, nic się nie zmieniło na zasilaczu i Main.
    Ponawiam pytanie o używaną płytę.
    Pozdrawiam serdecznie.
  • Poziom 15  
    pisz na p.w swoje dane do wysyłki płyty