Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Gramofon Hitachi HT-840 czy warto kupić

09 Paź 2019 01:10 174 2
  • Poziom 9  
    Witam.
    Mam pytanie dotyczące gramofonu Hitachi HT-840.
    Pewien mój 'znajomy' jest mi winien pewną kasę (2 tys z groszami).
    Proponuje właśnie w ramach długu ten gramofon. Nawet twierdzi, że jest więcej warty.
    Nigdzie nie mogę znaleźć informacji dotyczącej wartości tego sprzętu, dlatego postanowiłem napisać na forum.
    Byłem u gościa sprawdzić gramofon. Ogólne wrażenie - super, ale ma kilka 'wad', a mianowicie pokrywa porysowana,
    kilka głębszych rys, brak kabla sygnałowego, zamontowana polska wkładka UF-100. Gramofon działa,
    nawet słychać cichy dźwięk wydobywający się z igły. Nie wiem czy jest dobrze ustawiony.
    Bardzo proszę o jakieś info, głównie czy jest on tyle warty.
  • Pomocny post
    Poziom 40  
    1200Euro/4200zł można wołać i czekać... a może się okazać że ten egzemplarz, jest tak zdewastowany mechanicznie-elektronicznie, że 100zł jest wart.
    Ucięcie przewodu dobrze nie świadczy o historii gramofonu.

Rocznik 77/78, dziś robi wrażenie elektronika ze udało się zrobić silnik DD, jest jednym z bardziej elektronicznie skomplikowanych gramofonów z tamtych lat. Ma też ciekawy wygląd.
    Następcą był HT-860, w pełny automatyk ruchu ramienia, z rozpoznawaniem płyt LP/SP, ale wygląd już nie ten.

Aby go sprawdzić/wycenić/ trzeba fachowca od gramofonów, który wie ja sprawdzić taki gramofon a nie kupować bo rzadki, unikatowy, poszukiwany, ..., że nie wiadomo ile jest więcej wart, .... Wkładka bezwartościowa.

Jeszcze dodam; ten gramofon ma obsługę całkowicie ręczną, nie podnosi ramienia/wyłącza talerza na końcu płyty.
  • Poziom 9  
    Otrzymano informacje o które pytałem.