Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

sony str-dh130 - pytanie do serwisantów

grzegorzepj 09 Paź 2019 04:01 108 6
    grzegorzepj
    Poziom 10  
    Witam mam pytanie odnośnie akurat amplitunera sonego mianowicie trafił mi się takki kompletny trup pewnie po jakimś upadku bo była częściowo wyłamana przy wyjściu głośników płyta główna odbudowałem połączenia i częściowo wybudziłem amplituner częściowo bo nie ma sygnału na wyjściach wyświetlacz działa wzmacniacz końcowy też wszystkie funkcje na oko działają ale nie na ucho diagnoza padła na procesor dźwięku i tak sygnały audio dochodzą napięcia też prawidłowe i nie gra
    i tu moje pytanie pewnie odpowiedz przyda się też innym
    Jak diagnozujecie takie usterki mianowicie czy winny jest processor w tym przypadku czy procesor od dźwięku jak się sprawdza komunikację między nimi chodzi mi o to połączenie z obrazka
    bo jeśli procek główny wysyła informacje to by było do odratowania bo procek dźwięku jest nawet do kupienia +/-35zoli + stacja lutownicza w moim przypadku z którą i tak mam zamiar zakupić
    Proszę o odpowiedz na moje pytanie i NIE robienie kosztorysów opłaci się czy nie i tego typu odpowiedzi chodzi bardziej o zdobytą wiedzę niż o sprzęt wart elektro złomu
    Załączniki: Aby zobaczyć materiał na tym forum musisz być zalogowany
    Grzegorz Markowski
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Pytanie?! Jakie pytanie? Nawet zdań nie ma.
  • Pomocny post
    ArturAVS
    Moderator - Na Wesoło HydePark
    Oscyloskop/ analizator stanów logicznych i sprawdzić co procesor wysyła.
    grzegorzepj
    Poziom 10  
    Ja nie umiem pisać ale co gorsza ktoś nie potrafi czytać z zrozumieniem przecież prosiłem ehhh

Dziękuję koledze wyżej nad oscyloskopem się zastanawiałem a co do analizatora stanów logicznych to nie miałem do czynienia zagłębię się w temacie ale dobry pomysł pozdrawiam
    grzegorzepj
    Poziom 10  
    Jeszcze raz dziękuję właśnie oglądałem go na rozładunku ale nie miałem czasu przeanalizować czy by się nadał czy by obsłużył to połączenie
    Hobbystycznie zajmuję się elektroniką i nie chcę dużo puki co inwestować
    Widać ze jak ktoś chce pomóż to się da pozdrawiam wszystkich i zamykam temat
    Mirek Z.
    Moderator
    Następnym razem tak napisanych tematów proszę nie zakładać. Trzeba przestrzegać regulaminu forum.