Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Złamany plastik odpowietrznika ręcznego

09 Paź 2019 09:03 276 7
 • Poziom 2  
  Dzień dobry,
  przy okazji mocowania się z odpowietrzaniem grzejnika ułamalam kawałek białego plastiku odpowietrznika. Moje pytania-być moze błahe, ale absolutnie nie znam sie na tych sprawach wiec proszę o wyrozumiałość:
  1. Jakie jest zadanie tego plastiku i czy ulamany element moze spowodować jakaś awarie?
  2. Czy istnieje możliwość wymiany samego plastiku, a nie całego odpowietrznika? Wiem, ze wymiana odpowietrznika to chwila, jednak nie mam możliwości zakręcenia zaworów.
  Załączam zdjecie poglądowe miejsca gdzie plastik sie ułamał.
  Złamany plastik odpowietrznika ręcznego
  Pozdrawiam.
  Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
 • Poziom 26  
  Plastiku nie wymienisz, bo nie ma tego w sprzedaży jak część wymienna. Od chińczyków jako hurtownik/producent na tony możesz brać. Musisz wymienić cały odpowietrznik. Kupić lub zorganizować. Jeśli odkręcisz żeby odpowietrzyć grzejnik to możesz nie dać rady dokręcić i zaleje woda pomieszczenie. Po bożemu to każdy grzejnik powinien mieć zawory (zasilający i spustowy). Wrzuć fotkę jak bardzo się to wyłamało.
 • Poziom 2  
  Wiem, że plastiku nie dokupię, ale jeśli kupię taki sam odpowietrznik, to czy da się z niego odłączyć sam plastik i zamienić w grzejniku? Plastik kręci sie niezależnie od metalowej części - z odpowietrzeniem nie ma problemu, nie trzeba chwytać za biały element.
  Foto dodam wieczorem.
  Dzięki.
 • Poziom 25  
  Jeżeli po zakręzeniu nie leci woda i idzie normalnie odpowietrzać grzejnik, to zostaw i nie ruszaj. Z tego co wiem, to ten plastik ma za zadanie zbierać wylatujące powietrze i wodę, tak żeby wylatywała przez małą dziurkę na jego boku.
 • Poziom 2  
  Podsyłam zdjecie uszkodzenia. Grzejnik działa normalnie, nic nie leci, odpowietrzenie możliwe jest przez poluzowanie śrubunku - dziurka/nacięcie w które wkłada sie śrubokręt płaski jest wyrobiona i nie udaje mi się jej przekręcić.
  Złamany plastik odpowietrznika ręcznego
 • Poziom 25  
  Kup sobie kwadratowy kluczyk do odpowietrzania, a jak będzie okazja, to wymień odpowietrznik na nowy.
 • Poziom 2  
  Dziękuję bardzo, jestem spokojna :)