Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Seat Ibiza IV 6J - Po wciśnięciu hamulca zapala się kontrolka o przepalonej żaró

09 Paź 2019 09:43 135 7
  • Poziom 13  
    Witam, mam ibizę IV z 2013 roku i nagle po odpaleniu i wciśnięciu pedału hamulca zapaliła mi się kontrolka informująca o przepalonej żarówce. Sprawdziłem żarówki i wszystkie są dobre, ale zauważyłem, że również wtedy przestało działać podświetlenie zegarów, podświetlenie radia, climatronica i przełączników od podnoszenia szyb i jak włączam światła drogowe to działają tylko jak je nacisnę na "mijankę". Światełko w środku świeci, żarówki sprawdzone, błędów nie ma. Nawet jak włączę światła na AUTO to wcześniej wieczorem się podświetlenie włączało a teraz w tej pozycji wieczorem podświetlenia brak.
    Proszę o porady w tym temacie.

Z góry bardzo dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam
  • Poziom 13  
    Bezpieczniki sprawdzone i instalacji w klapie również. Błędów na kompie żadych. Zastanawia mnie tylko to, że od razu zginęło podświetlenie przełączników w środku, licznika (jak włączę pozycję to włącza się podświetlenie ale bardzo słabo) oraz ta manetka od długich świateł.

Dodano po 7 [godziny] 42 [minuty]:

Mam pytanie co steruje światłami długimi żeby się świeciły cały czas a nie tylko w pozycji na mijankę? Czyżby włącznik główny od świateł ?
  • Poziom 13  
    Czy ktoś może mnie poratować schematem od włącznika świateł i świateł długich ? Czy ta instalacja ma jakiś związek z tą na podłużnicy pod akumulatorem ?
  • Poziom 22  
    Hmmm..jest schemat elektryczny ale jest wiele dla różnych wersji. Nie wiem czy masz po liftingu 1 czyli inne przód (ostre lampy i długi grill) i wnętrze (licznik biały, radio inne itd.
  • Poziom 13  
    Mam ostre lampy licznik biały, ale radio jeszcze duże czerwone i climatronic podświetlany na czerwono

Dodano po 1 [godziny] 12 [minuty]:

Mam jeszcze pytanie czy kodowaniem VCDS można coś zmienić ze nie ma podświetlenia włąćznika świateł, przełączników podnośników szyb oraz regulacji jasności licznika. Bo to zginęło mi nagle gdy wyzerowałem adaptacje i dopasowywałem pilot żeby działał centralny.
  • Poziom 22  
    Spróbowałeś odłączyć akumulator na chwilę? Może być że pokrętło jasności się uszkodziło albo bezpiecznik przepalony.
  • Poziom 13  
    Odłączałem akumulator, bezpieczniki wszystkie sprawdzone i w porządku. Zastanawiam się czy nie mogła się myszka dostać i przegryźć jakiś kabelek.