Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Neckar N19E - regulacja przełacznika po wymianie.

09 Paź 2019 09:44 84 6
  • Poziom 14  
    Dzień dobry.Piecyk gazowy Neckar N19E przestał odpalać mimo wymiany baterii. Po oględzinach standardowa usterka. Wyciek z zespołu wodnego i zalany mikrostyk. Po zwarciu obwodu piecyk odpala. Pokrywa zespołu wymieniona. Pytanie mam odnośnie mikrostyku. Kupiłem sam styk w sklepie elektronicznym, ale z tego co widzę, w obudowie w którym siedzi ten styk jest możliwość regulacji jego położenia. Na co zwrócić uwagę podczas jego montażu by był prawidłowo wyregulowany ?

Z góry dziękuję za odpowiedź.
  • Poziom 38  
    Witam .
    Wymieniałem w moim piecu ten mikro wyłącznik ,lecz udało się dostać oryginalny (używka).Tak jak napisałeś jest on regulowany ,ten co kupiłeś musisz go tak wyregulować ,by piec prawidłowo działał ,czyli jak zadziała zespół wodny musi włączyć się mikro wyłącznik.Jeżeli piec uruchamia się prawidłowo ,to uważam że wszystko jest OK.
  • Pomocny post
    Moderator - Systemy Grzewcze
    Ustawiasz go na maksa wysuniętego.
    Przy pierwszym użyciu dam się dopasuje.
  • Poziom 14  
    Rozumiem, że dosuwam go maksymalnie do dźwigni która wywiera na przełącznik nacisk. Wydaje mi się, że po zamknięciu obudowy w której znajduje się mikrostyk, następuje jego zablokowanie. W takim razie w jaki sposób przełącznik sam się ustawi ?
  • Pomocny post
    Moderator - Systemy Grzewcze
    Dźwignia składa się z twych części połączonych na takich ząbkach do regulacji.
    Jak założysz przełącznik i odkręcisz kran to iglica wcisnie odpowiednio głęboko te ząbki.
  • Poziom 14  
    No to póki co wszystko jasne.
  • Poziom 14  
    Piracik, jest dokładnie tak jak napisałeś. Dziękuję za cenną informację i pozdrawiam