Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

odbiorniki mobilnej nawigacji nie odbieraja sygnału gps w samochodzie

09 Paź 2019 11:24 198 10
 • Poziom 3  
  Witam,
  kupiłem 2-letniego Mercedesa A klasa ( rocznik 2017) po wynajmnie długoterminowym. Zakup w salonie od autoryzowanego sprzedawcy ( Zasada). Niestety w samochodie nie ma fabrycznej nawigacji. Każdy inny odbiornik - testowałem 4 rodzaje telefonów z różnymi operatorami jak równiez nawigację samochodowa Mia nie odbierają sygnału gps. To znaczy sygnał jest odbierany nieregularnie w różnych odstępach i przez krótki czas. Nawigacja wskazuje błedne dane - trase, odległość, szybkość poruszania się itp. Czasami wskazania są złe a wykreslona trasa prawidłowa i komendy głosowe prawidłowe - by następnie wszystkobyło " w cały swiat". Jedynie w miare poprawnie na telefonach odbierana jest nawigacja gdy telefon przylega do bocznej szyby w drzwiach - ale ile mozna jechać mając lewa rege zajętą trzymaniem telefonu przy szybie.. Nadmieniam, ze szyba nie posiada ogrzewania. W Mercedesie mówią, iz nie ma zainstalowanego żadnego urzadzenia które by mogło zakłocać sygnał. TO CO TO JEST ?
 • Poziom 22  
  Sprawdzaj sygnał nie na programie nawigacyjnym, a na jakims testowym - jest sporo zarówno dla WinCE5/6 jak i Androida. Oczywiście "fix" musi byc złapany w stojącym samochodzie, dopiero potem ruszasz.

  Stare urządzenia mogą mieć kłopot przez "Rollover week" i bez aktualziacji przygotowanej przez producenta niewiele zdziałasz.
  Jaki to sprzęt?
 • Poziom 3  
  To chyba zły trop. Te same urzadzenia w innym samochodzie działają BEZBŁĘDNIE ! Telefony ktore uzywam do nawigacji to: Samsung A 50 rok prod. 2019, Samsung S9 rok produkcji 2017,
 • Poziom 36  
  tichy59 napisał:
  TO CO TO JEST ?
  Klatka Faradaya.
  Może masz metalizowane szyby?
 • Poziom 3  
  Obsolutnie nie. Byłem w salonie Mercedesa, nawet serwisant jezdził po mieście i testował swój telefon: stwierdził, iz faktycznie w moim samochodzie nawigacja nie działa. Nie jest w stanie stwierdić dlaczego. Jest to PIERWSZY przypadek z jakikm sie zetkneli
 • Poziom 36  
  Ogrzewana?
  To inaczej, przy opuszczonych szybach lepiej odbiera?
  Może jest taki punkt, w którym jednak jakoś odbiera?

  Zainteresowałbym się jak wygląda taka szyba, i czy w mercedesie, przypadkiem się nie mylą.
 • Poziom 3  
  No i problem jak ręką odjął.
  Dzisiaj, bez żadnej ingerencji - po 3 miesiącach "walki" w samochodzie nawigacja mobilna działa wzorcowo. Niezaleznie w jakim miejscu jest telefon - a jeszcze 2 dni wstecz nie odbierał, ten sam jak i inne.
  To jest dopiero "zagwostka".... "uczeniu w mowi i pismie" podpowiadaja mi, ze mam zainstalowane urzadzenie, moze byc m.in do podsłuchu w samochodzie. Najwidoczniej moje 3-miesięczne uprzykrzanie sie w salonie Mercedesa spowodowało iż w końcu informacja dotarła do poprzedniego uzytkownik samochodu ( nie wiem zazdrosny małzonek, pracodawca czy też nasze wspaniałe tajne służby ) zdalnie wyłaczyły aktywnośc urządzenia lub.....wyczerpała sie bateria.
 • Poziom 43  
  tichy59 napisał:
  zdalnie wyłaczyły aktywnośc

  Nie opłacił abonamentu i lokalizator zdechł.
 • Poziom 3  
  i to też jest prawdopodobne
 • Poziom 36  
  Raczej zagłuszacz, a do niego ABO chyba nie trzeba?
  Lokalizator przecież nie może zagłuszać sam siebie?
 • Poziom 3  
  teoretycznie tak, tylko kto tam wie na jakich falach, czestotliwości itp to działało. Nie było to tak w pełni zagłuszanie tylko gps wskazywał "w cały swiat" to raczej było zakłócanie niz zagłuszanie...