Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nie mogę podłączyć SoundBar pod PC

09 Paź 2019 11:28 204 19
  • Poziom 5  
    Witam,
    Otóż mam problem. Posiadam SoundBar JBL Bar 2.1 i kiedyś mogłem go bez problemu podłączyć pod zintegrowaną kartę graficzną z A8-9600 i normalnie dźwięk był przesyłany z komputera do soundbara. Ostatnio jednak kupiłem trochę mocniejszy komputer do którego wsadzilem RX 570 8GB SAPPHIRE PULSE 2x HDMI i 2x DP.
    I problem wygląda tak:
    Podlaczajac soundbar podczas włączonego PC ekran monitora zaczyna śnieżyć (tak jak kiedyś telewizor gdy nie było np. Podłączonej anteny.) Zaś kiedy podłącze przy wyłączonym PC to po włączeniu PC mam po prostu czarny ekran (zaraz po tym jak system się załaduje tzn. Kiedy trzeba wpisać PIN by się zalogować do systemu.
    Jest jakieś rozwiązanie problemu?
  • Poziom 5  
    Tylko problem nie dotyczy dźwięku tylko bardziej obrazu. Gdy podłączam soundbar przez HDMI to tego obrazu nie mam.
    Jak pisałem wyżej - gdy podłącze soundbar przy włączonym komputerze to ekran monitora zaczyna śnieżyć (dosłownie) i muszę go resetowac. Gdy podłącze przy wyłączonym to gdy system się włączy to nie mam obrazu tylko jest czarno. Nie mogę podłączyć SoundBar pod PCIMG_201910...134137.jpg Download (8.62 MB)

Pewien użytkownik z linku który podałeś napisał, żeby wyłączyć w BIOSie kartę zintegrowaną ale ja nie mam integry (Procesor Ryzen 5 1600, płyta główna AORUS B450 ELITE)

BIOS i sterowniki aktualne. Pobierane ze stron producenta.
  • Poziom 5  
    No właśnie kabelka nie mam bo sprzęt odkupilem.
    Mogę kupić czy zamówić ale na razie wolałbym jechać na tym HDMI.
    A dwa to takie rzeczy co się dzieją to chyba nie powinny mieć miejsca...
  • Poziom 23  
    Poczytaj dokładnie instrukcję. Może jednak coś źle robisz.
  • Poziom 41  
    Tak dla uściślenia ...

Po podłączeniu sound-bar, dzwięk z PC przechodzi i jest słyszalny w owym urządzeniu, lecz ginie wtedy obraz na monitorze, czy tak? Opis jest troszeczkę niejasny.

Jak kolega ma podłączone - ten monitor i sound-bar? Do każdego oddzielny przewód HDMI z karty graficznej?

silentyt napisał:
    ja nie mam integry (Procesor Ryzen 5 1600, płyta główna AORUS B450 ELITE)

Wg instrukcji tej płyty, jest tam wbudowana czy też zintegrowana (on-board) grafika.
  • Poziom 23  
    Polon_us napisał:
    Wg instrukcji tej płyty, jest tam wbudowana czy też zintegrowana (on-board) grafika.

Czy aby na pewno?
    Wyjścia graficzne:
    1 x DVI-D port, supporting a maximum resolution of 1920x1200@60 Hz
    * The DVI-D port does not support D-Sub connection by adapter.
    1 x HDMI port, supporting a maximum resolution of 4096x2160@60(Note) Hz
    * Support for HDMI 2.0 version and HDCP 2.2.(Note)
    Maximum shared memory of 16 GB
    (Note) Actual support may vary by CPU.

Support for AMD Ryzen™ 2nd Generation/ Ryzen™ with Radeon™ Vega Graphics/ Athlon™ with Radeon™ Vega Graphics/ Ryzen™ 1st Generation Processors
  • Poziom 5  
    Cytat:
    Po podłączeniu sound-bar, dzwięk z PC przechodzi i jest słyszalny w owym urządzeniu, lecz ginie wtedy obraz na monitorze, czy tak? Opis jest troszeczkę niejasny.

Jak kolega ma podłączone - ten monitor i sound-bar? Do każdego oddzielny przewód HDMI z karty graficznej?

Czy dźwięk jest to nie wiem bo nie mam jak tego sprawdzić gdyż obrazu nie ma, a z tego co wiem to jak podłącze sound-bar to musze w ustawieniach zmienić opcje aby to właśnie do sound-bara szedł dźwięk.

Każdy przewód jest oddzielnie.
    Jeden kabel idzie do monitora i jest to kabel DVI-D (z monitora) do HDMI (do GPU) i następny kabel idzie z GPU HDMI do wejścia HDMI Soundbara.
  • Poziom 41  
    Hmm, z tego co widzę, to ten sound-bar ma dwa gniazda HDMI.

Może spróbować połączenie - komputer (HDMI) -> sound-bar (HDMI-IN) -> sound-bar (HDMI-ARC) -> monitor?
    Z punktu użytkowego nie będzie to stanowiło żadnej różnicy.
    haderach napisał:
    Czy aby na pewno?

Huh? A tak dokładnie, to co kolega miał na myśli?
  • Poziom 23  
    Że płyta główna posiada grafikę.
  • Poziom 41  
    haderach napisał:
    Że płyta główna posiada grafikę.

Cóż, proszę popatrzeć na załączoną instrukcję owej płyty - strona 6.
    Nie wiem jak dla kolegi, ale dla mnie opis "Onboard Graphics - Integrated Graphics Processor" oznacza, że dana płyta posiada zintegrowaną grafikę.
    Jeśli źle to odbieram, to proszę o wyjaśnienia.
  • Poziom 5  
    Tu chyba chodzi o to, że płyta główna zawiera po prostu wyjścia DVI i HDMI na kartę zintegrowaną. Przy OnBoard Graphic mamy przypis który mówi, że zależne są te wyjścia od procesora (czy coś takiego) więc tu chyba nie chodzi o grafikę na płycie głównej lecz o integre w procesorze.
  • Poziom 23  
    Dokładnie tak. Zdaje się, że na B450 nie ma żadnej płyty z grafiką niezależną od procesora. Ale mogę się mylić.
  • Poziom 5  
    Jeszcze niestety mam problem.
    Udało mi się podłączyć SoundBar sposobem takim, że pierw podłączyłem HDMI pod SoundBar, a potem pod kartę graficzną. Dopiero teraz to sprawdzilem.
    Ale dźwięku nie ma. Żaden sposób z linku powyżej nie działa. Soundbar jest wykrywany tylko jako dodatkowy monitor. Wszystko na A8-9600 działało, a teraz problem...
  • Poziom 23  
    Narysuj może, jak to jest faktycznie połączone.
  • Poziom 5  
    Panie,
    Pierw próbowałem podłączyć SoundBar sposobem takim (wszystko przy włączonym komputerze):
    1. Pierw podłączyłem kabel do karty graficznej potem do soundbara - skutek -> Dziwne kropeczki na monitorze jakbym miał stary telewizor i antena zgubiła by sygnał.

2. Pierw podłączyłem kabel do soundbara potem do karty graficznej i komputer widzi SoundBar ale jako monitor, a o przesłaniu sygnału audio do SoundBara nie ma mowy. Nie ma nigdzie żadnej opcji. Wszystko otrzepałem i nic. Sposoby z linku wyżej nie działają. Dodam, że jak miałem A8-9600 z Integrą Radeon R7 chyba to wszystko smigało pincuś glancuś.
  • Poziom 23  
    Do niczego tym sposobem nie dojdziemy...
  • Poziom 5  
    Jakie informacje jeszcze podać?
  • Poziom 41  
    Hmm, wciąż nie wiem, czy kolega próbował połączenia które opisałem powyżej:
    Polon_us napisał:
    Może spróbować połączenie - komputer (HDMI) -> sound-bar (HDMI-IN) -> sound-bar (HDMI-ARC) -> monitor?

I żeby nie było niejasności - z komputera do sound-bar i dalej z sound-bar do monitora.

Tak przy okazji ...
    silentyt napisał:
    podłączyć SoundBar sposobem takim (wszystko przy włączonym komputerze):

Kolega jest na najlepszej drodze, aby uszkodzić gniazda HDMI w posiadanych urządzeniach.
    Zasada jest taka, że wszelakie podłączenia HDMI wykonuje się przy wyłączonych wszystkich urządzeniach w zestawie.