Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Spawarka ogniw 18650 uszkodzona

09 Paź 2019 11:29 120 6
  • Poziom 3  
    Witam jakiś czas temu od naszych chińskich przyjaciół zamówiłem spawarkę do ogniw na początku działała rewelacyjnie pewnego dnia po załączeniu usłyszałem coś na dźwięk (spawania,zwarcia) i nagle ucichło spawarka nawet się nie uruchamia przypuszczam że to wina tranzystora w tym przypadku BCR30AM niestety nie mam tego samego pytanie moje czy D209L by tu pasował? A może według was to czegoś innego wina?
    Aktualnie zrobiłem na przełącznik (sam) lecz był to zły pomysł gdyż transformator po zgraniu 2 ogniw zaczyna się kopcić.
    Dodam że awaria uległa gdy bezpieczniki z 10A (który ciągle się prawie przelał) zmieniłem na 25A

Spawarka ogniw 18650 uszkodzona Spawarka ogniw 18650 uszkodzona Spawarka ogniw 18650 uszkodzona Spawarka ogniw 18650 uszkodzona Spawarka ogniw 18650 uszkodzona
  • Poziom 38  
    Witam - prawdopodobnie triak uległ uszkodzeniu , proszę go sprawdzić multimetrem ( omomierzem ) .
  • Poziom 3  
    leonov napisał:
    Mateusz57698 napisał:
    po załączeniu usłyszałem coś na dźwięk (spawania,zwarcia)
    I nie ma po tym, żadnego śladu ?

Niestety nie widzę żadnego

Dodano po 10 [minuty]:

wojtek 9007 napisał:
    Witam - prawdopodobnie triak uległ uszkodzeniu , proszę go sprawdzić multimetrem ( omomierzem ) .

Pomiar
    Mam nadzieję że wykonałem go prawidłowo niestety nic mi to nie mówi był bym bardzo wdzięczny jak ktoś by powiedział czy sprawny czy nie :)
    Spawarka ogniw 18650 uszkodzona Spawarka ogniw 18650 uszkodzona Spawarka ogniw 18650 uszkodzona Spawarka ogniw 18650 uszkodzona Spawarka ogniw 18650 uszkodzona

Dodano po 13 [minuty]:

Dodam dodatkowo że dolny regulator napięcia działa górny regulator (nawet się nie zaświeca)
    Spawarka ogniw 18650 uszkodzona