Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nie mogę odpowietrzyc instalacji grzewczej

09 Paź 2019 11:33 129 8
  • Poziom 2  
    Witam wszystkich. Mam problem z odpowietrzeniem instalacji w moim domu. Instalacja nie należy do najnowszych ale działała sprawnie. Postanowiłem dopuścić trochę wody i już od 3 dni walczę z odpowietrzeniem. Pięć Sas pompa co na powrocie naczynie zbiorcze na zasilaniu. Przy próbie dolewanie wody, woda leci prosto do naczynia a tylko w niewielkiej ilości do grzejnikow. Jeśli już uda mi się doprowadzić do tego żeby grzejniki zaczęły grzać wyłączam wodę czekam 5minut i grzejniki przestają grzec. Powtarzalem ta czynność kilka razy i cały czas to samo. Dodam że grzejniki są starego typu panelowe. Proszę o pomoc pozdrawiam
  • Poziom 19  
    Wyczyść filtr na pompie
  • Poziom 34  
    Gdzie są odpowietrzniki? Czy tylko na pionach, czy także na grzejnikach (najlepiej, by były i tu, i tu, a na pionach są wręcz konieczne)?
  • Poziom 38  
    Masz zawór czterodrożny? Jeśli tak, to jak ustawiony podczas dolewania wody?
  • Moderator - Systemy Grzewcze
    O ile wyżej jest naczynie od najwyżej punktu instalacji?
  • Poziom 2  
    Piraci. Ponad metr

Dodano po 2 [minuty]:

Nie mam zaworu 4droznego

Dodano po 3 [minuty]:

Zbigniew Rusek nie mam odpowietrznikow na pionach. To stara instalacja. Piony są otwarte wypuszczone na strych przelewa się nimi woda grzejniki odpowietrzam odkrecajac srube przy zaworze zamykania dopływu wody do grzejnika. Wiem że to lipa ale nie chce inwestować za wiele w tą instalacje bo na wiosnę ruszam z budową swojego domu
  • Poziom 34  
    Odpowietrzanie "na śrubunku" jest możliwe, ale trzeba najpierw zakręcić zawór przed grzejnikiem, a potem luzować nakrętkę śrubunku (jak się nie zamknie, to po poluzowaniu pójdzie woda a nie powietrze).
  • Poziom 2  
    Zbigniew Rusek napisał:
    Odpowietrzanie "na śrubunku" jest możliwe, ale trzeba najpierw zakręcić zawór przed grzejnikiem, a potem luzować nakrętkę śrubunku (jak się nie zamknie, to po poluzowaniu pójdzie wo. da a nie powietrze).
    . Robię tak
  • Poziom 21  
    Kolego piszesz że jak grzejniki zaczynają grzać to zamykasz wodę, czy to by znaczyło że dopuszczasz wodę jak piec grzeje, jeżeli tak robisz to absolutny błąd. Należy to robić na zimnej instalacji wtedy proces grawitacji nie zakłóca odpowietrzania. pozdrawiam.