Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sony Xperia XA1 - Whatsapp wiadomości dochodzą z opóźnieniem, nie można dzwonić

09 Paź 2019 11:41 87 6
  • Poziom 3  
    Mam problem dość szeroko opisywany w necie. Na Sony Xperia XA1 (Android 8 ) oraz Sony Xperia M4 (Android 5) wiadomości dochodzą z opóźnieniem, nie można odbierać połączenia głosowego przy wygaszonym ekranie, telefon nie dzwoni, dopiero po wejściu do aplikacji jest komunikat o nieodebranym połączeniu.

Testowałem aplikację na Samsungu S3 mini (Android 4.2) i na starej Xperii X10 mini (Android 2.3 CyanogenMod7 2.2.1) i na tych telefonach Whatsapp działa idealnie, wiadomości dochodzą błyskawicznie i połączenia głosowe zawsze są zestawiane.

Jaka jest przyczyna czy tu chodzi o wersję Androida czy o producenta telefonu? Jeśli o wersję systemu to na jakich wersjach działa dobrze?

Czy ktoś zna problem od strony technicznej? Wydaje mi się że wygaszony telefon nie przepuszcza jakichś ramek typu keepalive wysyłanych przez Whatsapp.
  • Poziom 28  
    Włączone wszystkie zezwolenia dla aplikacji Whatsapp?
  • Poziom 3  
    Tak włączone.
  • Poziom 2  
    typowy konflikt aplikacji, najlepszym sposobem jest przywrócenie ustawień fabrycznych.
  • Poziom 43  
    Winne mogą być, ale nie muszą, ustawienia zarządzania energią (a dokładnie sposób, w jaki robi to autymatyka w tym telefonie). Szukaj zarówno w ustawieniach danej aplikacji jak i w menadżerze baterii. Być może niektóre ustawienia trzeba będzie przełączyć na ręczne opcje.
  • Poziom 28  
    Możliwe też, że Whatsapp działa tylko jako aplikacja w tle i system ją wyłącza po dłuższej nieaktywności.