Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Makro, 2 warunki, kopiowanie do wolnej komórki

09 Paź 2019 11:50 174 9
  • Poziom 5  
    Witam
    Potrzebuje makra, a nie funkcji.
    W arkuszu "dane" w kolumnie D wystąpić tekst: "xxxx"; "yyyyyyy" ; "zzzzz" lub puste komórki.
    W arkuszu "dana" w kolumnie E mogą wystąpić następujące teksty, które są brane pod uwagę pod makro:"aaaaaaa";"yyyyyyy";"zzzzz", inne teksty lub cyfry, znaki specjalne lub puste komórki nie są brane pod uwagę.
    Podałam przykładowy tekst, dla swoich potrzeb będę chciała go edytować.

Sposób działania makra.
    Makro sprawdza czy zaistniały warunki (i jakie) w arkuszu "dane" i wstawia do wolnej komórki w bazie. Napisałam tak ogólnie.

Szczegółowiej napisze na przykładach.
    Przykład dla symbolu "0111-66660-0111-00000001/19"
    W arkuszu "Dane" od komórki C3 makro zaczyna pracę.
    W tej komórce makro znajduje symbol "0111-66660-0111-00000001/19" i sprawdza czy zaistniały warunki w kolumnie D-arkusz"DANE" i które(wybór warunków:"xxxx" lub "yyyyyyy" lub "zzzzz"), jesli któryś z nich zaistniał to sprawdza warunki dla kolumny E arkusza"DANE"(wybór warunków:"aaaaaaa" lub "yyyyyyy" lub "zzzzz").
    Dla tego symbolu mamy spełnione warunki: w kolumnie D"xxxx" i w kolumnie E "aaaaaaa", wtedy makro ten symbol wstawia do arkusza "BAZA" do komórki A5(pierwsza wolna).

Przykład dla symbolu "0111-66660-0111-00000002/19"

W następnej komórce makro znajduje symbol "0111-66660-0111-00000002/19" i sprawdza czy zaistniały warunki w kolumnie D-arkusz"DANE" i które(wybór warunków:"xxxx" lub "yyyyyyy" lub "zzzzz"), jeśli któryś z nich zaistniał to sprawdza warunki dla kolumny E arkusza"DANE"(wybór warunków:"aaaaaaa" lub "yyyyyyy" lub "zzzzz").
    Dla tego symbolu mamy spełnione warunki: w kolumnie D"yyyyyyy" i w kolumnie E "yyyyyyy", wtedy makro ten symbol wstawia do arkusza "BAZA" do komórki C5(pierwsza wolna).

Przykład dla symbolu "0111-66660-0111-00000003/19"

W następnej komórce makro znajduje symbol "0111-66660-0111-00000003/19" i sprawdza czy zaistniały warunki w kolumnie D-arkusz "DANE" i które(wybór warunków:"xxxx" lub "yyyyyyy" lub "zzzzz"), jeśli któryś z nich zaistniał to sprawdza warunki dla kolumny E arkusza"DANE"(wybór warunków:"aaaaaaa" lub "yyyyyyy" lub "zzzzz").
    Dla tego symbolu mamy spełnione warunki: w kolumnie D"zzzzz" i w kolumnie E "zzzzz", wtedy makro ten symbol wstawia do arkusza "BAZA" do komórki E5(pierwsza wolna).

Symbole mogą się powtarzać ale za następnym razem juz warunki nie zostana w 100% spełnione.

W załączniku plik z przykładem.
  • Poziom 5  
    mógłby kolega wkleić tutaj to makro? Ja nie mam w pliku.

Dodano po 2 [godziny] 17 [minuty]:

Makro, 2 warunki, kopiowanie do wolnej komórki wstawiłam zrzut z ekranu, że nie ma makra w pliku.

Dodano po 39 [minuty]:

Domyślam się, że to ja popełniłam błąd. Plik ściągnęłam na telefon i poczta sobie wysłałam do pracy. I pewnie coś poszło nie tak. Sprawdzę w domu i dam znać.
  • Poziom 5  
    w tym pliku wszystko działa jak należy. korzystałam z kolegi pliku"ProtTtablica.xlsx" i przez to powstała pomyłka.Przepraszam kolegę za to. Dziękuje za pomoc. Mam inne pytanie. w swoje dane przerzuciłam kolegi makro i jest problem. Makro nie wywala żadnego błędu, ale nie kopiuje danych, nie wiem dlaczego?

Dodano po 35 [minuty]:

Witam.
    Makro działa. Ślicznie dziękuje koledze Prot za pomoc. Pkt poszły. Dokonałeś magii. Ja do końca swoich dni nie osiągnę takiej wiedzy z vba. Nie ukrywam że bym chciała mieć taką wiedzę.
    Mogę założyć lub nie zakładać nowego tematu. Zasada działania jest podobna. Nie wiem czy mogę wrzucić plik z przykładem?
  • Poziom 34  
    asia.asia napisał:
    Mogę założyć lub nie zakładać nowego tematu. Zasada działania jest podobna. Nie wiem czy mogę wrzucić plik z przykładem?
    :?:
    Jeśli występują jakieś problemy w funkcjonowaniu makra UpdateBase() to możemy go doskonalić w tym samym wątku :D , jeśli zaś jest jakieś nowe zagadnienie - to lepiej będzie założyć nowy temat, w którym trzeba zamieścić stosowny opis i przykładowy plik :ok: