Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Rozrusznik ledwo kreci przygasaja kontrolki szybkie rozładowanie aku

09 Paź 2019 12:12 480 21
  • Poziom 4  
    Witam. W mojej hondzie 2,2 diesel coś jest nie tak lutowalem kable przy zderzaku np od świateł, ABS itd bo były przerwane po kolizji teraz jak chce odpalic to najpierw rozrusznik tylko cykal i wszystko przygasalo teraz coś tam zakreci ale bardzo słabo i to z raz z dwa i cisza szybko rozladowuje prąd co to może być czy jest gdzieś zwarcie czy zbieg okoliczności i rozrusznik siadł albo może jeszcze coś innego? Proszę o pomoc terminy u mechaników to tragedia a może to tylko jakaś drobnostka?
  • Poziom 38  
    1. Naładować akumulator prostownikiem.
    2. Sprawdzić jaki prąd pobierany jest z akumulatora w czasie postoju (rząd 20-40 mA). Jeżeli dużo więcej sprawdzić co powoduje zwiększony pobór prądu.
    3. Teraz kolej na sprawdzenie rozrusznika (przy naładowanym akumulatorze), jak mocno spadnie napięcie podczas rozruchu i jak rozrusznik będzie kręcił. Napięcie mierzone na biegunach akumulatora. Jak mocno spadnie napięcie (poniżej 10.5V), to mogą być dwa powody. Jeden - duże opory rozrusznika, wtedy rozrusznik bierze duży prąd (należałoby go sprawdzić). Drugim - akumulator spogląda w krainę wiecznych łowów. Może być też i trzeci powód - w obwodzie rozrusznika może być gdzieś słaby styk ograniczający prąd idący na rozrusznik, ale w tym przypadku w czasie rozruchu raczej nie będzie dużego spadku napięcia na biegunach akumulatora podczas pracy rozrusznika.
  • Poziom 4  
    Przy odpalaniu spada do 6V
  • Poziom 36  
    Już go naładowałeś, czy masz inny dobry akumulator?
    6V to za mało.
    Długo stał nieładowany, czekając na naprawy?
    Był odłączony, czy jak to było?
    Ja bym raczej obstawiał drugą opcję - akumulator.
    Dobrze żeś tam wszystko polutował?
  • Poziom 4  
    Myślę że dobrze sprawdzałem na naładowanym później na innym więc aku chyba można wykluczyć
  • Poziom 38  
    Jeżeli tak mocno siadło napięcie na dwóch akumulatorach, to trzeba sprawdzić sam rozrusznik.
  • Poziom 36  
    Kuek992 napisał:
    Myślę że dobrze sprawdzałem na naładowanym później na innym więc aku chyba można wykluczyć

Jak sprawdzałeś napięcie na słupkach akumulatora, nie klemach, to wypada na rozrusznik.
    Jeśli pewny jesteś tych akumulatorów. Teraz już zimnawo, a diesel trochę prądu podobno potrzebuje.
    Sprawdzałeś czy wał się "lekko" kręci?
    Kuek992 napisał:
    lutowalem kable przy zderzaku np od świateł, ABS itd bo były przerwane po kolizji

To ty popsułeś autko, czy takie kupiłeś?
    Tak z niczego, żeby nagle i znienacka padł rozrusznik?
  • Poziom 4  
    Nwm czy wal się kreci nwm jak sprawdzic. słychać że czasami coś tam zakreci napewno nie sam rozrusznik może i ja popsulem ale jak?
  • Poziom 36  
    Z tej strony, nie widać tej kolizji, nie znamy historii auta, więc pytam, czy silnik nie jest zatarty.
    Zatarte też nie chcą się obracać, mimo że niby wszystko jest ok.
  • Poziom 43  
    Jaki rozrusznik,aku padł.
  • Poziom 4  
    Kolizja była delikatna plastiki popekaly a kable przetarlo o opone jak jechałem do domu ale nie skupiamy się na tym co się stało pisałem że tylko kable lutowalem więcej usterek nie było najlepiej proszę pomoc w tym jak sprawdzic rozrusznik bez jego demontowania akumulator już sprawdziłem i wykluczylem piszcie pokolei co mogę jeszcze sprawdzić i jak
  • Poziom 43  
    Tam jest wieczny rozrusznik
  • Poziom 4  
    g107r napisał:
    Z tej strony, nie widać tej kolizji, nie znamy historii auta, więc pytam, czy silnik nie jest zatarty.
    Zatarte też nie chcą się obracać, mimo że niby wszystko jest ok.

To jakaś sugestia że tak sie dzieje przy zatartym silniku czy myśli Pan że auto stało parę godzin po ostatniej jeździe i w ten sposób silnik się zatarl czy co

Dodano po 1 [minuty]:

andrzej20001 napisał:
    Tam jest wieczny rozrusznik

W hondzie civic viii? 2,2

Dodano po 23 [minuty]:

Mam guzik do uruchamiania silnika i zdaje mi się że jak go wcisne delikatnie to tak jakby lepiej chciał zakrecic
  • Poziom 43  
    Nie w ducato. O czym piszemy?
  • Poziom 36  
    Nie, tylko niejasno piszesz. Równie dobrze możesz być szczęśliwym nabywcą rozbitego trupka, w niezbyt znanym stanie.
    Ale jak jest Twój, i przed chwilą jeszcze palił, to pytań nie było.

Weź może skombinuj w 100% sprawny akumulator, bo te 6V to cieniutko.
    Przy dobrym naładowanym akumulatorze, te 6V oznacza, że albo jednak nie jest dobry, albo w tym momencie jest poważniejsze zwarcie. Coś powinno być gorące. Nie wiem jak trzeba obciążyć akumulator, aby tak spadło mu napięcie.
    Stojący rozrusznik.

Gruby przewód z plusa akumulatora idzie do górnej śruby na mniejszym walcu.
    Obok będzie mniejszy, cieńszy przewód uruchamiający rozrusznik.
    Dolna śruba mniejszego walca, zasila przez stycznik w środku, silnik rozrusznika - duży walec.
    Masz dostęp do rozrusznika?
    Taki masz ? https://www.google.pl/search?q=civic+viii+2,2...AgJEAE&biw=1400&bih=716#imgrc=FjZ-NNehWe3nTM:
    To pewnie i taki filmik https://www.youtube.com/watch?v=LJsYrGIeDDU
    Jakbyś go wyjął, podłączył i uruchomił, to zębatką, powinien zeszlifować trzonek młotka.
    Nie zatrzymywać się.
    Domowego sposobu, innego, raczej nie znam. Po rozebraniu można dalej oceniać.

Pomiar prądu, ale to pewnie ponad 100 amperów.

Podłącz wyjęty aku na noc do ładowania, rano od razu próbuj kręcić.
  • Poziom 4  
    Heh nwm czemu ludzie za każdą cenę szukają problemu może wtedy czują się lepsi? Nikt nie napisał że ja mam to naprawiać tylko chce wiedzieć jak to sprawdzić i tyle.

Rozrusznik ledwo kreci przygasaja kontrolki szybkie rozładowanie aku
  • Poziom 35  
    To poproszę o informację jakie napięcie się pojawi w momencie kręcenia rozrusznikiem. Jedna sonda miernika do nadwozia druga na + Aku. Potem drugi pomiar tylko masa na silniku.
    Zobaczymy Twoje problemy.
  • Poziom 31  
    Kuek992 napisał:
    Nikt nie napisał że ja mam to naprawiać tylko chce wiedzieć jak to sprawdzić i tyle

Regulamin, pisownia i kultura.
    I tyle.
  • Poziom 4  
    Ale jak wszyscy wiedzą o co chodzi to o co chodzi?
  • Poziom 35  
    Kuek992 napisał:
    Ale jak wszyscy wiedzą o co chodzi to o co chodzi?

Jak dotąd z twoich działań i wypowiedzi NIC nie wynika.
    Więc do pracy, bez brudzenia rąk się nie obędzie.