Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Komputer nie uruchamia się z podłączonym monitorem LG W2353V

09 Paź 2019 12:37 87 2
 • Poziom 2  
  Dzień dobry.

  Mam problem z komputerem stacjonarnym i monitorem. Przy podłączonym do komputera i włączonym monitorze komputer po włączeniu wyświetla tylko czarny ekran. Naciskam przycisk power, wentylatorki startują, pojawia się czarny ekran i nic więcej. Nie wyświetla się nawet ekran startowy płyty głównej. Płyta główna nie piszczy.

  Monitor to LG W2353V. Komputer: zasilacz Chieftec 600 W + Asrock H81M + Geforce GTX 970. Monitor podłączany dwoma różnymi kablami HDMI.

  Jeżeli do komputera nie jest podłączony żaden ekran, komputer uruchamia się normalnie, ładuje windowsa. Jeżeli komputer podłączę pod telewizor kablem HDMI, komputer uruchamia się normalnie. Jeżeli komputer podłączę pod monitor LG W2353V ale monitor jest wyłączony przyciskiem pod ekranem to komputer również uruchamia się normalnie, następnie mogę włączyć monitor i wyświetla obraz.

  Z drugiej strony laptop podłączony do monitora kablem HDMI uruchamia się normalnie i wyświetla obraz prawidłowo.

  Logika wskazuje, iż przyczyna takiego stanu leży po stronie monitora lub karty graficznej/płyty głównej.

  Proszę o pomoc. Co faktycznie jest przyczyną takiego stanu?

  Będę próbował podłączyć monitor innymi kablami DSUB, DVI jednakże docelowo chciałbym pozostać przy kablu HDMI. Czy monitor można przywrócić do ustawień fabrycznych? Szukałem w menu monitora ale nie znalazłem.

  Pozdrawiam,
  Jacek
 • Poziom 39  
  Spróbój wyłączyć w monitorze funkcję budzenia go przez sygnał z HDMI.
 • Poziom 2  
  Jeżeli podłącze komputer kablem DVI-D to wszystko działa poprawnie. Komputer uruchamia się z podpiętym i włączonym monitorem.