Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Big Data jak zacząć w tej dziedzinie

09 Paź 2019 13:47 147 3
 • Poziom 2  
  Witam,
  Chciałbym dowiedzieć się skąd najlepiej zdobywać wiedzę w dziedzinie Big Data. Polecacie może studia jakieś, czy raczej jakieś kursy lub coś online?
  Będę wdzięczny za sugestie.
 • Poziom 34  
  Chodzi o kwestie naukowe (np. doktorat), czy też chcesz z tymi zagadnieniami pracować? Odnośnie pierwszego, to wypadałoby czytać literaturę światową tj. bazy danych artykułów naukowych jak IEEE Xplore itd. Odnośnie drugiej kwestii, to zależy jakie masz wykształcenie i jak głęboko chcesz wejść w ten temat. Wypadałoby znać zagadnienia podstaw informatyki, czyli algorytmów, struktur danych itd. Potem jakieś języki programowania i dopiero potem ewentualnie algorytmy Big Data. Reasumując, jeżeli nie masz podstaw, to najpierw skończ informatykę na jakiejś poważnej, państwowej uczelni. Na uczelniach będziesz miał dostęp także do baz z książkami w tej (i nie tylko) dziedzinie.
 • Poziom 2  
  Bardziej chodzi pracę w tej dziedzinie. Jakie języki programowania mógłbyś polecić? Python się sprawdzi?
 • Poziom 34  
  Nigdy się tym nie zajmowałem, ale chyba nie problem coś wpisać w Google. Pierwszy Link. Równie dobrze można wykorzystać bardziej klasyczne języki jak np. C++, jeśli się je zna. Oczywiście Python to język interpretowany, więc jednak zawsze wolniejszy. Z drugiej strony bardzo prosto i w sposób domyślny można w nim pracować z tablicami jedno i wielowymiarowymi. Działa to podobnie jak np. w Matlabie. Jest to też ostatnio dosyć popularny język.