Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

BENQ XL2411 - BENQ XL2411 brak ustawienia odświeżania na 144Hz

09 Paź 2019 13:58 105 7
  • Poziom 14  
    Witam.

Posiadam monitor BENQ XL2411 144Hz (złącza HDMI, DVI-D i VGA) zainstalowane sterowniki i po zmianie podzespołów na nowe, więc i nowy system do tego GPU RTX 2060 super (złącza 2xDP i 2xHDMI) do tego kabel DP 1.1 --> DVI-D(24+1) nie mam opcji zmiany odświeżania jest stałe 60Hz a dodam iż stara kartę GPU podłączoną miałem kablem tylko DVI-D i miałem do wyboru różne wartości wraz z 144Hz.

Może ktoś mi pomóc w rozwiązaniu tego problemu?
  • Poziom 28  
    wl.przemek napisał:
    link nie działa

Dziwne, u mnie działa... :D

Ale dobrze trafiłeś, o to mi chodziło ;)
  • Poziom 14  
    Więc wychodzi na to iż przy FHD ver 1 może wyświetlić 144Hz
  • Poziom 28  
    Tyle mówi teoria. Ale nie problem trafić na jakąś małą niekompatybilność Spróbuj z przewodem HDMI - DVI lub lepszą przejściówką DP > DVI i wtedy kabelek DVI.
  • Poziom 14  
    OK choć doczytałem nawet tu na forum że 144Hz w tym modelu można osiągnąć tylko poprzez DVI-D

Ale jeszcze spróbuje ostatniej opcji tj aktywnej przejściówki tego typu
    Kabel Przewód BizLink DisplayPort na DVI-D Dual Link Adapter, aktywny, Powered by port USB, nowy, Dell P / N: XT625

jeżeli z tym się nie uda to zwrócę i chyba trzeba będzie pomyśleć nad nowym monitorem ;)
  • Poziom 14  
    Okazało się iż ten model monitora jest lekko "wykastrowany" :not: i 144Hz można osiągnąć tylko poprzez podłączenie DVI-D po obu końcach.

Próbując uporać się z problemem, znajomy zaproponował aby spróbować "aktywnej przejściówki" tj DP+USB (zasilanie) ---> DVI-D no i do tego przewód po obu końcach z DVI-D.

DisplayPort na DVI-D Dual Link Adapter

BENQ XL2411 - BENQ XL2411 brak ustawienia odświeżania na 144HzScreenshot.....](1).png Download (163.25 kB)

Po podłączeniu ku mojemu zdziwieniu w opcjach monitora pojawiły się wyższe wartość tj 120/144Hz lecz dziwny mrugający pasek, kilku mm po prawej stronie monitora nie wyglądał najlepiej i do tego po włączeniu jakiegokolwiek programu pojawiał się czarny ekran i mrugał.

Więc, nie do końca przekonany o "magicznej" przejściówce :crazyeyes: , szukałem dalej i okazało się że do szczęścia brakowało sterowników monitora, po zainstalowaniu problem znikł i może komuś ten wpis, również pomoże :spoko:

Pozdrawiam :wink: