Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Genius SP-HF800A - przewody

09 Paź 2019 16:13 108 3
  • Poziom 2  
    Witam, w moich głośnikach Genius SP-HF800A przewód zasilający oraz przewód łączący głośniki z komputerem zostały pogryzione przez psa. Chciałbym je wymienic gdyż głośniki są poza tym sprawne, jakie przewody powinieniem tam zamontować? Z zasilającym chyba nie powinno byc problemu, ate ten drugi to 2 cienkie przewody w jednej otulinie. Są bezpośrednio podłączone do wnętrza głosnika, musiałbym rozebrać obudowę, aby je wymienić, czy wewnątrz czekają na mnie jakieś niespodzianki, które moga to utrudnić?
    Z góry dziękuję za pomoc.
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Vengs napisał:
    Z zasilającym chyba nie powinno byc problemu

Nie sztukuj, tylko kup w sklepie elektrycznym kabel z miedzianymi żyłami, o podobnym przekroju żył jak w oryginale, do tego porządny wtyk sieciowy i zmień.

Vengs napisał:
    ten drugi to 2 cienkie przewody w jednej otulinie.

Zapewne jest to ekranowany, dwużyłowy kabel audio. Też nie sztukuj, tylko weź ten zniszczony lub jego kawałek i kup taki sam, lub podobny (na metry) w sklepie z częściami elektronicznymi, oraz wtyk TRS 3,5mm, czyli mały jack stereo. Kabel do pinów wtyku i punktów płytki wewnątrz kolumny, przylutuj tak jak był przylutowany ten zniszczony.
    Komputer, smartfon, tablet itp., bez problemu możesz też podłączyć do gniazda LINE IN na froncie aktywnej kolumny, kablem TRS 3,5mm - TRS 3,5mm.

Pozdrawiam.
  • Poziom 2  
    Okej, czyli z kablami nie będzie problemu, próbowałem rozebrać głośnik, jednak pomimo tego, że tylna i dolna ściana obudowy są przykręcone śrubami, udało mi się zdemontować tylko tylną ściankę, od środka widać, że część obudowa jest poklejona, przypuszczam, że dolna ścianka też, gdyż nie mogę jej poruszyć pomimo odkręcenia dwóch śrubek. Płytka na której jest zamocowana cała elektryka łącznie ze wtykami, również się nie chce ruszyć, a nie widzę, tam żadnych mocować możliwych do odczepienia. W takiej sytuacji mógłbym przylutować tylko kabel zasilający, gdyż do pozostałych nie mam dostępu. Czy może coś przegapiłem i po prostu nie umiem rozebrać sprzętu? Szukałem w necie instrukcji demontazu, ale też nic nie znalazłem.
    Myślałem, jeszcze czy możnaby uciąć kable delikatnie za obudową, od zewnątrz, jakieś 0,5-1,0 centymetr i tam połączyć je z nowymi kablami, lutując, czy to by miało jakiś sens, czy będą powstawały zakłocenia w taki sposób?
    Wczucam obrazki aby to mniej więcej pokazać:

PS. Jeszcze poruszę problem z głosnikami Creative P380, gdyż chyba nie ma sensu zakładać nowego tematu. Wymienione głośniki, podczas grania co jakiś czas zaczynają głośno buczęć, naprawdę głośno, nie słychać w ogóle tego co odtwarzają, pomaga jedynie wyłączenie od prądu i odczekanie jakiegoś czasu. Podłączenie innego zasilacza, oraz poruszanie wtyczką od potencjometru przy laptopie nic nie pomaga, również wyczyszczenie potencjometru dało zerowe rezultaty. Co tutaj można zdziałać?
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Vengs napisał:
    dolna ściana obudowy są przykręcone śrubami

Vengs napisał:
    od środka widać, że część obudowa jest poklejona, przypuszczam, że dolna ścianka też, gdyż nie mogę jej poruszyć pomimo odkręcenia dwóch śrubek

Dolna ścianka na pewno jest przyklejona a te dwie śrubki, zapewne są od mocowania modułu wzmacniacza. Nie można go wyciągnąć bo pewnie pod gałkami potencjometrów są nakrętki, mocujące potencjometry do przedniego panela kolumny.

Vengs napisał:
    Myślałem, jeszcze czy możnaby uciąć kable delikatnie za obudową, od zewnątrz, jakieś 0,5-1,0 centymetr i tam połączyć je z nowymi kablami, lutując, czy to by miało jakiś sens, czy będą powstawały zakłocenia w taki sposób?

Od biedy można i tak z tym, że dla estetyki, lepiej zrobić to wewnątrz obudowy. Trzeba dobrze polutować połączone kable, porządnie zaizolować żyły (najlepiej termoskurczkami) a w przypadku kabla sygnałowego, zaekranować miejsce połączenia żył sygnałowych.

Vengs napisał:
    poruszę problem z głosnikami Creative P380

Może jednak załóż osobny wątek (najlepiej w dziale "Audio Serwis" i jak najdokładniej się da, opisz problem.

Pozdrawiam.