Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ford Fiesta 1.3 51kW - Kontrolka akumulatora i cykanie z lewej od kierownicy

09 Paź 2019 16:27 30 3
  • Poziom 7  
    Cześć,

Kilka dni temu zapaliła się kontrolka akumulatora i nie chciała zgasnąć.
    Towarzyszyło jej cykanie, które dochodziło z lewej strony od kierownicy, trochę poniżej od niej.

W warsztacie okazało się, że napięcie na akumulatorze skacze i trzeba naprawić alternator.
    Po naprawie napięcie wróciło do normy ale nadal paliła się kontrolka, która - o dziwo - po kilku dniach świecić się przestała.

Wydawało się, że wszystko jest ok, ale wczoraj znów się zapaliła i znów usłyszałem to charakterystyczne cykanie z lewej.
    Jednakże wcześniej cykało chaotycznie i często, a teraz każdemu majtnięciu wycieraczki wtórowało cyknięcie.

Proszę o pomoc w rozwikłaniu tej zagadki i sugestie - z czym to może być związane?
  • Poziom 38  
    Baszczer napisał:
    W warsztacie okazało się, że napięcie na akumulatorze skacze i trzeba naprawić alternator.
    Po naprawie napięcie wróciło do normy ale nadal paliła się kontrolka, która - o dziwo - po kilku dniach świecić się przestała.

Zaraz, samochód został naprawiony i wydany ze świecącą się kontrolką? No, no, no. Takie rzeczy to chyba tylko na Podlasiu.

A co do porady - to prosze zidentyfikować co tam cyka i wrzucić tego zdjęcie.
  • Poziom 7  
    sanfran napisał:
    A co do porady - to prosze zidentyfikować co tam cyka i wrzucić tego zdjęcie.

Nie potrafię zidentyfikować źródła cykania.
    Podczas jazdy wydawało mi się, że cyka z lewej.
    Gdy próbowałem sfotografować źródło dźwięku okazało się, że nie potrafię precyzyjnie określić skąd pochodzi.
    Doszła jeszcze nowa wskazówka, że cyka też gdy nie pali się kontrolka.