Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Makita - Podróba czy bardzo stary model

09 Paź 2019 19:51 411 9
  • Poziom 3  
    Witam. Dostałem szlifierkę Makity w częściach do poskładania i nie mogę znaleźć takiej w internecie. Co ciekawe na naklejce na obudowie jest napisane tylko: Makita (biały napis na czerwonym tle), Fi 125mm, 1200w, 600-11000 min^1, 230V - 50Hz, Makita Corporation.
    Wpisując te dane w przeglądarce wyskakuje model małej szlifierki zupełnie nie podobnej. Kolor taki podobny do Makitowskiego. Zacząłem się zastanawiać czy nie jest to po prostu podróbka. Co o tym mysleć ? Ktoś nakleił tabliczkę z innej czy chińska podróba ?
    Jutro wstawię zdjęcie.
  • Pomocny post
    Specjalista AGD
    Od dawna widziani są cyganie na parkingach przy różnych CH z podróbkami Makity i wciskają kit, że właśnie ukradli ze sklepu i chcą połowę ceny z nalepionej cenówki.
    Pewnie nie jeden się na to nabrał :D
    Może ta szlifierka też ma podobne pochodzenie.
  • Poziom 3  
    Być może tak było xD
    Naklejka wygląda tak. Dziwi mnie to że napisane jest na tarcze 125 a szlifierka jest raczej rozmiar większa. Brak loga na obudowie i modelu na naklejce 🙉🙉🙉
  • Pomocny post
    Poziom 22  
    Może się mylę, ale podejrzany brak numeru seryjnego i niewłaściwy znak CE. Poza tym Makita chyba nie robiła szlifierek 125 mm/1200W.
  • Poziom 3  
    Co znaczy niewłaściwy znak CE. Odnalazłem tylko jedną taką 125mm/1200w
  • Pomocny post
    Poziom 20  
    JAnek1511 napisał:

U Ciebie raczej podróba.
  • Poziom 3  
    ewoo napisał:
    JAnek1511 napisał:

U Ciebie raczej podróba.

A o tym to nie wiedziałem :O przydatne :spoko:
  • Pomocny post
    Moderator Elektrotechnika
    Michelson napisał:
    Może się mylę, ale podejrzany brak numeru seryjnego i niewłaściwy znak CE. Poza tym Makita chyba nie robiła szlifierek 125 mm/1200W.

Dodać należy że Makita podaje również model szlifierki np:9557HMRG; GA 4530R itp.
    U Ciebie podróbka 100%
  • Poziom 3  
    Więc wirnika do takiej podróby raczej nie dostanę? xD
  • Moderator Elektrotechnika
    Musisz szukać w hurtowniach posiadających wirniki made in china - szukasz po wymiarach. Czy to jest opłacalne? Moim zdaniem nie.