Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bateria wyzioneła ducha? Czy wtyk USB? Samsung A5

09 Paź 2019 19:57 105 2
 • Poziom 2  
  Mam 2 telefony. Jeden to Samsung A5 2016, i drugi to też Samsung ale taki awaryjny. Ale chodzi głównie o A5. Od 2 dni mam problem z ładowaniem tego telefonu. Mam z 3 ładowarki ( oryginalne jakoś 2-3 letnie ) i z 4 kable USB. Robiłem test na 2 telefonach wszystkimi ładowarkami i wiem że ładowarki są dobre. Coś jest nie halo z telefonem. Wczesnej jak ładowałem to bateria mi się ładowała średnio 1-1.5 procent w minutę, także dość szybko i tak zawsze było już dobre 2 lata. Nie ważne którą łądowarką. Od 2 dni bateria mi się ładuje średnio 1 procent w 5 minut Tak 1 procent w 5 minut !!! JAKAŚ MASAKRA. Dziś 10 procent mi się ładowało 47 minut. Oczywiście ładowałem drugi telefon to śmiga standardowo procent/półtora w minutę, tylko podłączę A5 to od 2 dni średnio 1 procent w 5 minut. Normalne kpina!!!! NIE WIEM CZY TO BATERIA JEST DO WYMIANY CZY WEJŚCIE. Co zaczeło go boleć od 2 dni. Chciałbym tutaj zaznaczyć, że telefon było dokładnie 18 miesięcy temu podlany, wylała mi się na niego butelka wody, ale oddałem do "ZŁOTEJ RĄCZKI" i coś tam konserwował czy zwał jak zwał i przez ten okres nic się nie działo. Więc nie wiem czy to ma coś z tym wspólnego. Najgorsze, że ten model telefonu ma tak jak by zaklejoną obudowę, więc nawet nie mam jak sprawdzić czy bateria jest napuchnięta czy co. Wziąłem tez sprężone powietrze i dośc intensywnie przedmuchałem port ładowania, niestety bez zmian dalej procent w 5 minut.... Tak z ciekawości ściągnąłem sobie z Google Play aplikacje co mierzy tam ilość ma podczas ładowania. I tak jak widać. Ta sama ładowarka, tylko dwa różne 2 telefony, a liczby podczas ładowania, mega różnica!! Także ładowarki można sobie odpuscić bo na 100% są dobre. Teraz dałem drugi telefon do ładowania i pach 1.5 procent w minutę, a tylko podłączyłem a5 to średnio 5 minu 1 procent. MA KTOŚ JAKIŚ POMYSŁ ?

  te screeny były robione jak ładowałem ładowarką samochodową w samochodzie na zapalniczkę, ale w domu jak daję do konaktu to tak samo

  I na jednym telefonie tym starym jest połączenie sieciowe, a ten A5 na połączenie USB. A przecież ta sama ładowarka tylko dwa różne telefony
 • Poziom 2  
  Witam ponownie... Oddałem telefon do "ZŁĄTEJ RĄCZKI" - tak myślałem. Wymienił mi baterię na nową i niestety problem nie ustał.... Dalej ładowanie to tragedia !!! 1 procent w 5 minut...... porażka !!!
 • Poziom 30  
  Ja bym jeszcze raz dokładnie przyjrzal się kablom. Wiem, że sprawdzałeś, ale mimo wszystko. Poza tym możesz kupić tester na USB, w którym możesz zobaczyć ile prądu "ciągnie" telefon na danym kablu/ładowarce. Możesz też poszukać aplikacji, która sprawdza ile jakie aplikacje jak obciążają system. Może to jej praca w tle powoduje, że telefon się wolno ładuje. Poza czasami, kurz tak mocno się zbije, ugniecie, że dmuchanie sprężonym powietrzem nie pomaga, kabel się osadza płytko i nie ładuje poprawnie. Gniazdko USB, też trzeba by było obejrzeć dokładnie, ale trzeba rozebrać telefon.