Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Optex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Crawford ECS 602 z CDM-6 1991 nie pracuje

09 Paź 2019 20:22 102 5
  • Poziom 9  
    Nabyłem bramę używaną Crawford 4,5x4,5m.Po montażu i instalacji napędu brak reakcji układu napędowego. Sprzedawca zarzeka się, że sprzęt sprawdzony przed sprzedażą i nie wykazuje chęci pomocy więc proszę forumowiczów o porady. Jestem amatorem więc z góry przepraszam za brak fachowego języka.
    Po podłączeniu L1,L2, L3 i N brak jakiejkolwiek reakcji układu sterującego. W płytkę główną układu sterującego wpięte jest prawdopodobnie jakieś rozszerzenie które jest połączone niestabilnie i przy poruszeniu nim słychać było pracę prawdopodobnie przekaźnika. Po dociśnięciu "rozszerzenia" przekaźnik ten włącza się przy włączeniu włącznika głównego. Diody nie świecą. Układ nie reaguje na przyciski góra/dół/stop. Próby uruchomienia przy różnych pozycjach otwarcia bramy nic nie zmienia.Podobnie przy możliwych kombinacjach na włącznikach krańcowych w jednostce napędowej(obracane plastikowe krzywki na osi). Na płytce na której jest przełącznik 430 - 230v napięcie dochodzi. Udało mi się zmierzyć ok 10V na wyjściach 1-2 z 1-6 wychodzących do włączników krańcowych jednostki napędowej. Nie sprawdzałem silnika "na krótko", ale w żadnym momencie nie uzyskałem prądu na wyjściach z ukł.sterującego na silnik. Dwa bezpieczniki w sterowniku sprawdzone.
    Jedyne co znalazłem to http://fliphtml5.com/cbrf/eqgm/basic str.56 i dalej.
  • Poziom 15  
    Z tego co opisujesz, pierwsze co mi przychodzi na myśl, to że otwarty jest obwód np naprężenia linek, styk łańcucha pociągowego itp. Ale to tylko przy założeniu, że centrala jest sprawna, silnik sprawny a uruchamia to fachowiec. W dodatku piszesz o luzach w stykach modułu... Przy przemysłowych napędach jest o wiele więcej układów wpływających stan pracy niż w przydomowych. Moim zdaniem zrzucaj starą centralę crawforda (to i tak stary trup) poszukaj nowszej płyty centrali z obsługą krzywek (choćby GFA, horman, marantec, nassau itp). Są dość dobrze "rozpoznane" i używane są w dość dobrej cenie. Oczywiście sprawdź moc silnika w stosunku do centrali. Wtedy, jestem prawie pewien, że jak ruszy, to chrobot przekładni będzie słyszalny z daleka.

Miałem już przyjemność składać importowane prywatnie używane bramy, w żadnej napęd (jeśli był) nie był sprawny, albo był tak stary że przy demontażu rozsypywał się. I tak: brama jak była w całośći - sprawna, po demontażu już nie. Jestem pewien że tak było w twoim przypadku.
  • Poziom 9  
    Bramy sa zamontowane w warsztacie w gospdarstwie rolnym.otwierane beda 2-3 razy w tygodniu w tym w pelni otwierane beda kilka razy w roku (wjazd kombajnu).Moze, lepiej zamontowac przelacznik L/0/P z rozbudowaniem o "krancowki "bezpieczenstwa"?pomyslalem o ukladzie gdzie jesli zapomne wylacznic otw./zam.to po zadzialaniu krancowek zatrzyma prace,ktora bedzie mozna wznowic przelacznikiem .L/0/P za pomoca wlacznikow chwilowych omijajacych prace krancowek? Poprosze o propozycje takiego ukladu z krancowkami.znalazlem jakies podobne,ale bardziej zautomatyzowane.moze krancowki nc podlaczone szeregowo zamykalyby obwod zasilenia przekaznika(stycznika) 3 faz zasilajacego przelacznik L/0/P i w razie rozlaczenia obwodu przez jedna z krancowek wlacznikiem chwilowym mozna byloby polaczyc rozlaczony przez krancowke obwod i cofnac brame L/0/P do zakresu pracy?koszt pewnie do 100 pl.to zadziala?
  • Poziom 15  
    Przepraszam cię kolego, ale tego rodzaju druciarstwo jakie opisujesz - śmiechu warte, przynajmniej w kontekście bramy 4,5 x 4,5. Do 100 zł powiadasz? tyle to kosztuje 1 porządny stycznik.
  • Poziom 9  
    Ok.szanuje opinie.mam prawdopodobnie uszkodzony sterownik, szukam rozwiazania.nie stac mnie na nowy sterownik, gdyby bylo , kupilbym nowe drzwi."druciarstwo" moze byc rozwiazaniem sensownym do potrzeb i warunkow pracy.a z innej strony_czy sterowniki innych firm moga byc zgodne z cmd_6 mojej bramy?
  • Poziom 15  
    W twoim przypadku jedynym sensownym i bezpiecznym rozwiązaniem jest ręczna przekładnia łańcuchowa na wał. Jak brama jest dobrze wyważona.