Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Falownik VFD 1F 230V i 4kW ??

09 Paź 2019 22:06 225 21
  • Poziom 18  
    Witam mam pytanie do kolegów bardziej oblatanych w temacie przemienników.

Zastanawia mnie czy parametry falowników VFD z aliexpres są realne do uzyskania ?

Można spotkać falowniki zasilane z 230v o mocy nawet 7,5kW (380v) czy to są realne parametry ?

Wiodący producenci falowników mają w ofercie najwyżej 2,2kW przynajmniej tylko takie widziałem.

Dlaczego pytam. W swojej frezarce chciałem zastosować mocniejsze wrzeciono (4kW) ale sieć w garażu jednofazowa.
  • Poziom 13  
    BeneVaco napisał:
    Można spotkać falowniki zasilane z 230v o mocy nawet 7,5kW
    Zapewne zasilane 3-fazowo napięciem międzyfazowym 230V. Dla takich falowników moce są praktycznie dowolne.
  • Poziom 22  
    BeneVaco napisał:
    Dlaczego pytam. W swojej frezarce chciałem zastosować mocniejsze wrzeciono (4kW) ale sieć w garażu jednofazowa.

Falownik 2,2kW 230V wymaga zabezpieczenia 25A. Z tego można policzyć na zasadzie proporcji jaki bezpiecznik musiałby być przy 4kW i przekrój miedzi na zasilaniu w garażu.

Nierealne.

Dostępność falowników jednofazowych 230V AC kończy się na 2,2kW właśnie ze względu na brak możliwości podłączenia większych mocy w typowych instalacjach.
  • Poziom 13  
    gag70 napisał:
    Dostępność falowników jednofazowych 230V AC kończy się na 2,2kW
    Są i większe ale to raczej nie dla polskich instalacji domowych.

Falownik VFD 1F 230V i 4kW ??

BeneVaco napisał:
    W swojej frezarce chciałem zastosować mocniejsze wrzeciono (4kW

Konkretnie to jakie ? Zdjęcie tabliczki wrzuć.
  • Poziom 22  
    Ten silnik jest na 220/380V
    Trzeba kupić falownik 4kW zasilany trojfazowo i to wszystko.
  • Poziom 22  
    No to nic nie zrobisz, bo musiałbyś na tej jednej fazie mieć zabezpieczenie 50A, a masz najprawdopodobniej 16A, najwyżej 25A.

Powyższe pisałem już wcześniej ale nie zostałem zrozumiany.
  • Poziom 22  
    Z twojej tabelki prąd wejściowy falownika to 35A. Można na upartego zabezpieczyć C40 ale po ludzku to powinno być C50.
    W obu przypadkach przekrój żyły wynosi 10mm2.

Czterdzieści, czy pięćdziesiąt i tak nie masz tyle mocy. Maksymalnie co można pociągnąć z zasilania jednofazowego z bezpiecznikiem 25A, to wrzeciono 2,2 kW. Jeżeli bezpiecznik 16A, to wrzeciono 1,1kW.
  • Poziom 22  
    Przecież w twoich danych falownika i zdjęciu tabliczki silnika jest wszystko co potrzeba zeby samemu sobie odpowiedzieć.

TAK!
    MA TAKIE PARAMETRY, ZE "OGARNIE"!
  • Poziom 18  
    Kolego przeczytaj dobrze o co pytałem w pierwszym poście... To że ta specyfikacja dała by radę to wiem pytam czy te moce przy tym zasilaniu są realne do uzyskania.

Może ktoś posiada taki falownik i może coś powiedzieć czy trzyma parametry a może jest to tylko bujna wyobraźnia marketingowa.
  • Poziom 22  
    Kolega sobie sam zadzwoni do Torunia lub Bydgoszczy i zapyta o to dwóch różnych importerow zamiast zadawać w mętny sposób pytania tutaj, a potem się dziwić, że nikt nie rozumie o co koledze naprawdę chodzi.

Wystarczy się odrobinę wysilić i wklepać w google właściwe magiczne słowo, żeby otrzymać adresy i numery telefonów. Powodzenia. Wierzę, że się uda.
  • Poziom 18  
    Widzę że zawsze trafi sie jakiś ciężki człowiek jak ty. Dziękuję już za twoją pomoc nic nie wniosłeś do tematu wiec pożegnajmy się już.

Ps. tylko ty nie zrozumiałeś...

Na twoją złotą myśl wpadłem już dawno temu żeby dzwonić do importera niestety mają tyle samo informacji co widnieje na stronie. Przy chęci zakupu jednej sztuki nikt nie pochyli się na nad tematem żeby sprawdzić deklarowane parametry.
  • Poziom 22  
    BeneVaco napisał:

Na twoją złotą myśl wpadłem już dawno temu żeby dzwonić do importera niestety mają tyle samo informacji co widnieje na stronie. Przy chęci zakupu jednej sztuki nikt nie pochyli się na nad tematem żeby sprawdzić deklarowane parametry.

(1) Już widzę firmę, która ma w swojej ofercie produkt, a nie potrafi odpowiedzieć czy parametry z karty katalogowej są prawdziwe.
    (2) Mam przyjemność znać osobiście osobę która była/jest odpowiedzialna za przyprowadzenie marki Powtran do Polski, także niech kolega nie opowiada kocołopów.
    (3) Dodam jeszcze, że model PI9100 miałem okazję oglądać i testować w 2011 roku, oczywiście nie 230VAC 4kW.

Przed chwilą oglądałem ich stronę i widze, że Powtran nie ma już modelu pi9100 w ofercie.

Skoro dotarł kolega do toruńskiego importera, to wystarczyło przy pkazji zauważyć, że są również importerzy w pozostałych krajach EU. Co wystarcza, żeby samemu skonstatować, że to nie fake. Marka może być awaryjna, głośna, mało funkcjonalna, itp. ale nie może być niezgodna z danymi katalogowymi, bo wtedy kupujący zniszczyliby sprzedawcę w parę miesięcy. Mówię o klientach typu firma a nie prywatny nabywca.

Dodano po 8 [minuty]:

Kolegowe problemy z importerem mają inne źródło niż niewiedza działu technicznego.
    Dzwoni klient który może kupi jedna sztukę (wie że nie kupi, bo woli AliExpress) i zawraca głowę. Firma jest uprzejma, więc zamiast odłożyć słuchawkę, cierpliwie rozmawia z człowiekiem deklarując, że nie sprawdzali własnoręcznie czy w tym akurat modelu 2+2 jest równe 4, czy też może Chińczycy sfałszowali wynik.
  • Poziom 18  
    Dzwoniłem do firmy DLC zajmującej się importem elektroniki chin. Wyślij na pw numer do tego swojego specjalisty od przemienników zobaczymy czy będzie potrafił powiedzieć na przykład jaki maksymalny poślizg znamionowy można ustawić w tym falowniku...

Męczy mnie twoja osoba i nadal nie wnosi nic do tematu posta usuń sie i daj szansę bardziej merytorycznej części tego forum.

Czekam na PW ;)

A jeśli mówisz o 3 młodych chłopakach z Torunia i nazywasz ich importerami to sprzedali do firmy z mojej okolicy 5 kompletnych zestawów wrzecion 2,2 kw chłodzonych cieczą. Wszystkie wrzeciona palą falowniki wszystkie wrzeciona są nieszczelne gwarancja nie uznana na żaden zestaw. Pomiar prądu w falowniku tylko na jednej fazie zabezpieczenia praktycznie nie istnieją w tym falowniku. Wrzeciona nie przepracowały nawet 1 minuty... Dziękuję takim specjalistom ;) Będę przy okazji w tej firmie zrobię zdjęcia ku przestrodze importera z turonia.

Jak by ktoś pytał parametry ustawione zgodnie z zaleceniami importera zaraz po spaleniu się pierwszego falownika... kolejne też się spaliły... po uruchomieniu wrzeciona na porządnym falowniku od razu jest informacja o przeciążeniu.
    Te dedykowane palą nie natychmiastowo. Co ciekawe wrzeciona po wysuszeniu puszczeniu ich na sucho działają normalnie ale bez chłodzenia.
  • Poziom 22  
    Jeszcze nie zwariowałem, żebym dobrych znajomych obciążał nieznajomym natrętem, który zajmie czas nie zamierzając nic kupić.

Niżej znajdzie kolega namiary na importera, mającego pojęcie o napędach, a nie tylko o handlu i dodatkowo zajmuje się dystrybucją kolegowego modelu :
    http://www.obrusn.pl/firma/piap-obrusn-w-toruniu
    http://www.obrusn.pl/component/content/category/9-uncategorised

Nie ma za co.

Dodano po 1 [minuty]:

BeneVaco napisał:
    daj szansę bardziej merytorycznej części tego forum

Nie zabraniam nikomu pisać, zainteresowanie tematem jest jakie jest ... ciekawe dlaczego ...
  • Poziom 18  
    Kolego skończ proszę swoje cwaniactwo nie jesteś w stanie wysłać tego numeru bo go nie masz ;)

Panie specjalisto od przemienników ;)

Zainteresowanie jest jakie jest przez gówno burzę którą stworzyłeś. Gadaniem o mocy jaka jest mi potrzebna o kablach a nie odpowiedzi na pytanie zawarte w pierwszym poście :)

Jak się nie zna odpowiedzi na pytanie to się pier... o wszystkim byle nie o tym co trzeba
  • Poziom 22  
    BeneVaco napisał:
    Kolego skończ proszę swoje cwaniactwo nie jesteś w stanie wysłać tego numeru bo go nie masz ;)

Panie specjalisto od przemienników ;)

Jeżeli to dla ciebie ważne, możesz sobie tak uważać, mnie kompletnie nie zależy na twojej opinii.