Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Astra G 1,6 16V - Skaczące obroty na benzynie

09 Paź 2019 22:27 141 8
  • Poziom 15  
    Problem dotyczy auta Opel Astra 1,6 16V 2000r z instalacją sekwencyjną Stag, silnik Z16XEL.
    Napotkałem sporo podobnych tematów, ale żaden z nich nie zgadza się z moim problemem. Otóż Opel mojego syna faluje po odpaleniu (raczej bez znaczenia czy zimny, czy rozgrzany) dopóki nie przełączy się na gaz. Na gazie pracuje idealnie i po ponownym przełączeniu na benzynę też jest ok. Problem występuje tylko po odpaleniu, później po wszelkich przełączeniach miedzy paliwami problemu nie ma. Proszę o sugestie.
  • Pomocny post
    Poziom 21  
    skoro na LPG jest wszystko ok to szukać problemu w samochodzie często problemem jest przepustnica
  • Pomocny post
    Poziom 5  
    Przepustnica albo czujnik temperatury silnika warto sprawdzić.
  • Poziom 15  
    Tak poczytałem i wiele wskazuje na silnik krokowy. Będę miał nowy na podmiankę -zobaczymy. Jeżeli chodzi o przepustnicę, to macie na myśli jej uszkodzenie, czy brud? Czujnik temperatury -jak sprawdzić? Chodzi o czujnik temperatury cieczy?
  • Pomocny post
    Poziom 11  
    Zazwyczaj to chodzi o jej zabrudzenie, więc trzeba ją przeczyścić i przedmuchać. Czujnik sprawdzasz poprzez mierzenie rezystancji w nim. I tak, chodzi o czujnik temperatury cieczy.
  • Poziom 21  
    po wyczyszczeniu przepustnicy trzeba ją zaadaptować
  • Poziom 15  
    Jak dokonać adaptacji samodzielnie?
  • Poziom 11  
    Na czas demontażu przepustnicy do czyszczenia odepnij klemę minusową od akumulatora. Potem załóż przepustnicę, klemę i powinno się samo zgrać. Jeśli nie to trzeba pod komputer się podłączać.
  • Poziom 21  
    chalupka1980 napisał:
    Jak dokonać adaptacji samodzielnie?

zazwyczaj podłącza się pod kompa i robi się reset wartości wyuczonych, trzeba podjechać do jakiegoś warsztatu koszt nie duży