Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tanie 4K + Smart TV + HDR vs Brak HDR + Full HD + Chromecast 3

10 Paź 2019 08:28 318 26
  • Poziom 4  
    Witam, szukam pomocy doświadczonych użytkowników.

Telewizora używałbym do:
    - oglądania TV (mam pakiet internet + TV),
    - oglądania seriali i filmów na Netflix,
    - oglądania seriali i filmów wyszukanych w google np. CDA (jeśli Chromecast lub Smart TV na to pozwoli),
    - oglądania materiałów z pendrive.
    Wolałbym matrycę VA ze względu na to, że lubię oglądać wieczorem przy zgaszonym świetle.

Mam 2 opcje, która jest lepsza:

1. Za 1500-1600 zł kupić TV 50 cali: 4K + HDR+ Smart TV (na Tizenie, webOS, Saphi) typu:
    - Philips 50PUS6503,
    - Samsung UE50NU7092,
    - LG 49UK6300.
    Słyszałem że TV w tej cenie nie oferuje dobrej rozdzielczości, dobrego HDR, dobrego Smart TV z dłuższym wsparciem itd.

2. Za 1300 zł kupić TV 50 cali: Full HD, bez HDR, bez Smart TV typu Philips 50PFT5503 i dokupić Google Chromecast 3.
  • Poziom 38  
    raven325 napisał:
    i dokupić Google Chromecast 3
    Dla mnie niewygodnie jest sterowanie funkcjami w tym rozwiazaniu. Kupując TV masz wszystko w jednym pilocie . Także rozważ i to.
  • Poziom 29  
    Za kilka lat wbudowana funkcja Smart TV w telewizorze może okazać się mało funkcjonalna (brak aktualizacji oprogramowania) i znów trzeba będzie zmienić telewizor. W przypadku przystawki, koszt jej wymiany na nowszy model jest znacznie niższy niż cena nowego telewizora, w ostateczności możemy również podłączyć tablet i będzie bardziej wygodny niż przystawka i Smart TV razem wzięte (wygodniej się pisze na klawiaturze tabletu niż pilota).
  • Poziom 4  
    qs300 napisał:
    Za kilka lat wbudowana funkcja Smart TV w telewizorze może okazać się mało funkcjonalna (brak aktualizacji oprogramowania) i znów trzeba będzie zmienić telewizor. W przypadku przystawki, koszt jej wymiany na nowszy model jest znacznie niższy niż cena nowego telewizora, w ostateczności możemy również podłączyć tablet i będzie bardziej wygodny niż przystawka i Sart TV razem wzięte (wygodniej się pisze na klawiaturze tabletu niż pilota).

Czyli lepiej kupić dla przykładu za 1300 zł TV bez HDR, bez Smart TV z rodzielczością Full HD? np. Philips 50PFT5503 z matrycą VA, co myslisz o tym modelu?

Bo za 1550 mogę mieć 50 cali Smart TV i 4k i HDR ale słyszałem opinie, że TV w tej cenie mają słabe matryce HDR i Smart TV.
  • Poziom 4  
    Ludwik XVI napisał:
    Kup LG 50 cali (to głównie modele na VA), system masz dobry czyli WebOs.
    Np. LG 50UK6500

Mam budżet do 1550-1600 zł.
    Dlatego myślałem kupić za 1300 zł philips PFT5503 50' bez hdr, full hd, bez smart tv i dokupić kiedyś przystawke typu Chromecast 3
    albo
    za 1550 zł philips PUS6503 50' z hdr, 4k, ze smart tv - tylko tutaj mam wątpliwości co do jakości smarta i hdr i 4k
  • Moderator RTV Co kupić
    Ja z zasady tanich Philipsów nie polecam, bo w podstawowych seriach ta marka nie ma nic sensownego jakościowo do zaoferowania.
  • Poziom 4  
    Ludwik XVI napisał:
    Ja z zasady tanich Philipsów nie polecam, bo w podstawowych seriach ta marka nie ma nic sensownego jakościowo do zaoferowania.

Znalazłem jeszcze za 1550 zł Samsung UE50NU7092 co o nim powiesz?
    Chyba nie ma nic tańszego "sensownej" firmy w 50 calach, tu ejst dodatkowo 4k, hdr, smart tv, tylko nie wiem jakie odświeżanie matrycy i jaki typ matrycy.
  • Moderator RTV Co kupić
    Wszystkie tanie modele to 60Hz.
    Aktualnie 120Hz zaczyna sie od ok. 3k pln

NU70 to podstawowa seria 4K Samsunga na 2018 rok - generalnie sensowny wybór poza tym, że nie ma BT czy WCG czy DTSu.
  • Poziom 4  
    Ludwik XVI napisał:
    Wszystkie tanie modele to 60Hz.
    Aktualnie 120Hz zaczyna sie od ok. 3k pln

NU70 to podstawowa seria 4K Samsunga na 2018 rok - generalnie sensowny wybór poza tym, że nie ma BT czy WCG czy DTSu.

Dzięki wielkie za pomoc, mam jeszcze kilka pytań.

Czy ten Samsung Samsung UE50NU7092 ma matrycę IPS czy VA?
    A co to są za funkcje "BT czy WCG czy DTSu"?
    Czy znajdę w przedziale 1000-1200 zł TV 50 cali od Samsung, Sony, Panasonic lub LG (może być Full HD, bez HDR i bez 4K)?
  • Moderator RTV Co kupić
    BT - Blutooth
    WCG - Wide Color Gamut
    DTS - Digital Theatre System (kodek dzwięku)

raven325 napisał:
    Czy znajdę w przedziale 1000-1200 zł TV 50 cali od Samsung, Sony, Panasonic lub LG (może być Full HD, bez HDR i bez 4K)?

Ceneo, twierdzi że nie :)
    https://www.ceneo.pl/Telewizory;017P0-1187609...188024-1188096P1-1020713;szukaj-tv;0112-0.htm
  • Poziom 4  
    Ludwik XVI napisał:
    BT - Blutooth
    WCG - Wide Color Gamut
    DTS - Digital Theatre System (kodek dzwięku)

raven325 napisał:

Ceneo, twierdzi że nie :)
    https://www.ceneo.pl/Telewizory;017P0-1187609...188024-1188096P1-1020713;szukaj-tv;0112-0.htm

To chyba trzeba brać, a wiesz czy to VA czy IPS?

EDIT:
    Znalazłem jeszcze LG 49UK6300 za 1549 wiem że to matryca IPS.
    To w sumie LG 49UK6300 vs Samsung UE50NU7092
  • sprzedawca - konsultant
    Taki sam poziom.
    Klasa budżetowa.
    U innych dostaniesz wypasione modele z lepszy oczywiście obrazem !
  • Poziom 4  
    LOCOLOCO napisał:
    Taki sam poziom.
    Klasa budżetowa.
    U innych dostaniesz wypasione modele z lepszy oczywiście obrazem !

Jakie?
  • Moderator RTV Co kupić
    raven325 napisał:
    LG 49UK6300 vs Samsung UE50NU7092

Samsung lepszy, bo ma wyższy kontrast i lepszą czerń.
    Jeśli LG to model 50UK6300 lub 50UK6500
  • Poziom 4  
    Ludwik XVI napisał:
    raven325 napisał:
    LG 49UK6300 vs Samsung UE50NU7092

Samsung lepszy, bo ma wyższy kontrast i lepszą czerń.
    Jeśli LG to model 50UK6300 lub 50UK6500

Tylko samsun w tej cenie znajduje już tylko z ekspozycji a ten lg jest nowy do kupienia, to aż taki zły ten lg?
    Bo doszedł jeszcze ten powód, że żona mówi, że pod kątem też będzie oglądała a do tego się chyba jednak IPS nadaje lepiej?
  • Poziom 4  
    Ludwik XVI napisał:
    Jak pod kątem to lepszy IPS. Zdecydowanie.

A no widzisz hehe, bo żona mi TERAZ mówi, że jej nie obchodzi czy czerń będzie czarna czy szara, że ona chce żeby kolory były dobre i będzie oglądać czasami w dzień czasami wieczorem i pod różnym kątem np. jak będzie prasować ubrania. Czy w tym wypadku ten LG 49UK6300 się sprawdzi? Bo nic sensowniejszego za 1550 zł chyba już nie kupię.

I w ogóle to dzięki za rady, pisałem na różnych forach i nikt mi tak szybko i sensownie nie odpowiadał.
  • Moderator RTV Co kupić
    Do takiego oglądania jak najbardziej taki LG się nadaje.
    LG robi dobre, tanie IPSy. Oczywiście z pełnymi wadami tego rozwiązania technicznego ale znowu jak patrzymy na tryb oglądania tv przez twoja żonę, to będzie to dobry wybór.
  • Poziom 4  
    Ludwik XVI napisał:
    Do takiego oglądania jak najbardziej taki LG się nadaje.
    LG robi dobre, tanie IPSy. Oczywiście z pełnymi wadami tego rozwiązania technicznego ale znowu jak patrzymy na tryb oglądania tv przez twoja żonę, to będzie to dobry wybór.

Jeszcze jedno, potrafisz wyczytać jaki on ma kontrast bo ja szukam i znaleźć nie mogę. To jest dokładnie LG 49UK6300MLB
  • Moderator RTV Co kupić
    To jest IPS na RGBW więc kontrast ok 1000:1.
    Generalnie IPSy maja kontrast pomiędzy 900:1, a 1100:1 - tutaj nie ma cudów, ograniczenia technologiczne.
    Aby podbic wynik trzeba by mieć IPSa z FALD - no ale to juz konkretne pieniadze.
  • Poziom 4  
    Ludwik XVI napisał:
    To jest IPS na RGBW więc kontrast ok 1000:1.
    Generalnie IPSy maja kontrast pomiędzy 900:1, a 1100:1 - tutaj nie ma cudów, ograniczenia technologiczne.
    Aby podbic wynik trzeba by mieć IPSa z FALD - no ale to juz konkretne pieniadze.

Mam się bać, że to RGBW a nie RGB? Jak cenowo kosztuje TV o takiej specyfikacji z matrycą RGB ("pełnym 4k")?
  • Poziom 4  
    Ludwik XVI napisał:
    IPS z pełnym 4K od LG to w wysokich seriach od ok. 3k pln.
    RGBW jest jakie jest - poczytaj o tym i sam oceń.

A od innych producentów jest szansa ten rozmiar w cenie 1600?
    Czy takie polowiczne 4k gorsze jest od full HD?

EDIT: Jeszcze może w takim razie warto się zastanowić nad LG 50UK6500 na VA ale za to RGB...Nie wiem już sam, co poradzisz?
  • Moderator RTV Co kupić
    raven325 napisał:

jeśli masz na mysli dobre telewizory to wg mnie nie.

raven325 napisał:

lepsze/gorsze to zbytnie uogulnienie. Na pewno TV FHD bedzie miał lepszą ostrość obrazu ruchomego w tej półce cenowej.
    Tanie tv 4K maja za słabe procesory aby sobie z tym płynnie poradzić...
  • Poziom 4  
    Ludwik XVI napisał:
    raven325 napisał:

jeśli masz na mysli dobre telewizory to wg mnie nie.

raven325 napisał:

lepsze/gorsze to zbytnie uogulnienie. Na pewno TV FHD bedzie miał lepszą ostrość obrazu ruchomego w tej półce cenowej.
    Tanie tv 4K maja za słabe procesory aby sobie z tym płynnie poradzić...

To ja się chyba jeszcze zastanowię nad Full HD jednak....
    Co wybrać w takim razie:
    LG 49LK5900PLA czy LG 49UK6300MLB?
  • Moderator RTV Co kupić
    raven325 napisał:
    LG 49LK5900PLA czy LG 49UK6300MLB

Ja bym kupił LG 49UK6300MLB.
    FHD dziś to już zabytek. Szkoda kasy na takie coś wydawać.