Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

naprawa lodówki dwudrzwiowej - otwor nawiewu zimnego powietrza w lodówce

10 Paź 2019 09:20 207 3
  • Poziom 2  
    Mam pytanie dotyczące lodówki dwudrzwiowej Hisense. W tego rodzaju lodówkach na tylnej ścianie w dolnym rogu znajduje się plastikowa kratka, otwór do nadmuchu zimnego powietrza w lodówce. Jest za szufladą. Moje pytanie brzmi: czy w przypadku niezamierzonego rozlania płynu w lodówce istnieje ryzyko, że ten płyn dostanie się do tego otworu zimnego powietrza, może spowodować zwarcie w lodówce, a w najgorszym przypadku pożar w skutek zalania tej kratki? W mniejszych lodówkach nie ma takich otworów nawiewu usytuowanych za szufladą i jestem ciekawa, czy takie otwory są jakkolwiek chronione przed płynami. A jeśli ciecz dostanie się do środka czy istnieje ryzyko zwarcia lub innego niebezpieczeństwa. Nigdzie w instrukcjach obsługi nie można znaleźć informacji na ten temat i dla mnie, osoby nie znającej się na konstrukcji i zasadzie działania tego nawiewu ciężko jest ocenić czy jest jakiekolwiek ryzyko w razie rozlania cieczy na tenże otwór nawiewu zimnego powietrza.Czy mogę prosić o odpowiedź? Dziękuję
  • Pomocny post
    Poziom 38  
    Jeżeli to jest lodówka No-Frost to ten otwór z kratką biegnie do komory parownika. Jak tam się coś wleje, to poleci w dół przez kratkę i wyleci dnie zamrażarki. Jak nie wlewasz tam litów wody, a tylko trochę się wlało płyny to nie ma raczej powodów do obaw. Natomiast moim zdaniem należy unikać wlewania się tam płynu, gdyż np. gdy dostanie się tam słodki płyn, to po odparowaniu wody może on zakłócać działanie klapki, która w tym otworze reguluje przepływem zimnego powietrza. Cukier zawarty w napojach potrafi sklejać. Wtedy trzeba to będzie rozebrać i porządnie wymyć ciepłą wodą. Jednak to już robota dla fachowca.
    Generalnie wszystko zależy ile i co ci się tam wlało. Jak jakieś naprawdę nie duże ilości, szczególnie wody, to nie powinna się martwić.
    Zwarcia raczej to nie spowoduje, bo wszystko tam jest dobrze zaizolowane a silnik sterujący klapka przepływu zimnego powietrza jest z boku.

Pozdrawiam!
  • Poziom 2  
    Bardzo dziękuję za szybką odpowiedź. Niestety ta ciecz rozlana w lodówce to galaretka w stanie ciekłym jeszcze 1 litr, i niestety z cukrem. Niestety pojemnik był uszkodzony i zauważyłam to po godzinie gdy cała już wypłynęła. Część na pewno bokami spłynęła gdyż widoczne zacieki były. No i właśnie nie wiem ile i czy w ogóle ta ciecz się dostała do otworu nawiewu. Widoczny był zaciek na tym otworze ale ta kratka jest tak skonstruowana, że te poziome plastikowe ,,otworki,, są leciutko skierowane w dół. Lodówka jest No Frost. Przypuszczam, że dużo nie mogło się tam dostać jeżeli w ogóle coś tam wleciało. Mija już 5 dzień i lodówka działa bez zastrzeżeń. Niestety ja się zamartwiam za każdym razem jak z domu muszę wyjść gdyż boję się, że może być zwarcie albo inne zagrożenie. Czy w tej sytuacji uważasz, że powinnam poprosić fachowca o rozkręcenie i wyczyszczenie tego nawiewu? Czy może te ,, otworki,, lekko skierowane w dół powstrzymały przedostanie się cieczy do środka. Lodówka jeszcze na gwarancji ale jak zlecę rozkręcanie jej to stracę gwarancję. Czy mógłbyś doradzić co robić proszę? Dziękuję.
  • Pomocny post
    Poziom 38  
    Agi18 napisał:
    Lodówka jeszcze na gwarancji ale jak zlecę rozkręcanie jej to stracę gwarancję. Czy mógłbyś doradzić co robić proszę? Dziękuję.

Reszta poszła na PW. Dodam jeszcze, że jak zawezwiesz do czyszczenia czy sprawdzenia kogoś, kto się zna to gwarancji nie stracisz. Tam nie ma żadnych plomb, można ostrożnie rozebrać i w razie potrzeby wyczyścić.
    :)