Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Radio dynavi N6 - okreslenie plusa i minusa głośników.

10 Paź 2019 09:54 267 5
  • Poziom 22  
    Witam.
    Proszę o pomoc w określeniu wyjść głośników radio nawigacji dynavin , gdzie jest plus a gdzie minus głośnika.Zakupiłem radio bez oryginalnej wiązki i dorabiam przejściówkę na gniazdo bmw. W sieci nie ma na tyle dokładnego zdjęcia żeby dało się to określić. Na schemacie jest opis że minus ma mieć czarny pasek ,ale wszystkie przejściówki które oglądałem nawet te na stronie dynavin mają kable jednakowego koloru. Model radia to chyba N6 , oznaczenie na obudowie 10R-03 1086 DVN 6200. Jest to gniazdo 20 pinowe , dodaję zdjęcia jak powinna wyglądać oryginalna wtyczka , od lewej pierwsze 8 przewodów to głośniki.
    Może ma ktoś na sprzedaż taką przejściówkę , z przejściem na bmw płaskie piny.
    Radio dynavi N6 - okreslenie plusa i minusa głośników. Radio dynavi N6 - okreslenie plusa i minusa głośników. Radio dynavi N6 - okreslenie plusa i minusa głośników.
    Radio dynavi N6 - okreslenie plusa i minusa głośników.

Prośba do moderatora o przeniesienie tematu do działu Radia Samochodowe Serwis Początkujący.
  • Pomocny post
    Poziom 29  
    Minus głośnika przeważnie jest na masie radia.
  • Poziom 22  
    mieszaczwcz napisał:
    Minus głośnika przeważnie jest na masie radia.

O tym nie wiedziałem, mogę bez obawy o końcówkę mocy sprawdzić to multimetrem?
  • Poziom 22  
    Witam.
    Jakoś na pomiary multimetrem się nie odważyłem, ale sprawdziłem na starym radiu alpine i nie da się w ten sposób ustalić pinów.
    Udało się wreszcie znaleźć dobrą fotę przejściówki i podłączenie głośników dla tego modelu wygląda następująco:
    +- +- +- +- patrząc na pierwszą fotkę wtyczki.

Tak dla sprostowania jest to dynavin D99+
  • Poziom 22  
    Witam ponownie.
    Post za postem, ale powstał problem po uruchomieniu radia. Wszystko działało pięknie parę godzin aż nagle przestał działać dotyk. Sprawa jest o tyle dziwna że można przesuwać na ekranie całe karty z ikonami, ale nie można wybrać ikony. Po prostu brak reakcji. Wszystkie funkcje sterowane przyciskami działają. Niby coś z panelem dotykowym ale czemu da się zmieniać okna? Może miał ktoś podobny przypadek? Na tę chwilę wszystko ruszyło ale po użyciu rysika do ekranu, dotyk też już dział tylko jak długo?
  • Poziom 22  
    Witam.
    Problem z panelem powtarzał się coraz częściej aż przestał działać. Oczywiście nadal można było zmieniać karty na ekranie, ale nie działał wybór ikony, czyli nie reagował na kliknięcie. Dotarł wreszcie panel z Chin i po wymianie od kilku dni wszystko w porządku.
    Temat można zamknąć.