Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kawasaki KLR 650 z 1997 roku - pokopana elektryka

pkali360 10 Paź 2019 14:52 75 0
    pkali360
    Poziom 3  
    Witam.
    Problem polega na cykaniu przekaźników podczas próby rozruchu a są tam aż 3. Jak nie jeden to drugi jak nie drugi to trzeci. Kiedyś zdawało mi się, że uporałem się z tym a tu znów. Mam na podmiany z innego moto ale to nic nie daje. Rozrusznik jest ok i same przekaźniki też raczej. Problem tkwi raczej gdzieś w kablach. Sprawdzałem pikaczem na mierniku różne kable czy jest przejście itp. Gdy rozrusznik działał to gdy zwarłem śrubokrętem główny przekaźnik to ten działał i rozrusznik kręcił, teraz gdy z guzika nie działa po zwarciu też to nie działa. Aku naładowany. Najlepiej by wymienić całą instalację i pewnie by był spokój. Dodam, że jeden przekaźnik jest cały czas taki ciepły. Gdy podłączam grubym kablem plus do plusa rozrusznika to kontrolki gasną. Ogólnie światła, kierunki itp działają. A tu jest trochę tych kabli to nie tak łatwo dojść. Podsyłam temat na którym jest schemat instalacji do tego motocykla. Proszę o pomoc, bo ręce mi opadają już ile przy tym siedzę.
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1818022.html
    Kawasaki KLR 650 z 1997 roku - pokopana elektryka Kawasaki KLR 650 z 1997 roku - pokopana elektryka Kawasaki KLR 650 z 1997 roku - pokopana elektryka

Dodano po 4 [godziny] 45 [minuty]:

Nie wiem jak edytuowac post ale jeszcze co zaobserwowałem. Zmieniłem wiąże elektryczna ale na starej raczej byłoby to samo. Aku naładowany napięcie 12.40 ale gdy przekrecam stacyjka spada do ok 11.40 wtedy przekaźnik cyka. Gdy podłączam przez kable z samochodu to kręci. Wcześniej gdy działało spadek napięcia był z 12.40 na 12.37 więc 3/10. Coś kradnie prąd. Stacyjka czy jak jak to posprawdzac?