Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Proszę o pomoc w ustawieniu pieca

10 Paź 2019 10:12 765 13
  • Poziom 3  
    Witam. Proszę o pomoc w ustawieniu pieca z podajnikiem od Marciniak z Pleszewa. Piec 20 kW z sterownikiem IRYD RTZ PID FUZZY LOGIC. Metraż mieszkania 130 m2. Piec spała 160 kg w ciągu 6 dni. Moje ustawienia to:
    - 100% czas 1:00 dmuchawa 10
    - 1% czas 4:00 dmuchawa 1
    - Podtrzymywanie
    - Czas przedmuchu 30s
    - Czas przerwy 25 min
    - Krotność podawania 1
    - Czas podawania 8 s
    - Temp. 51 C
    Dom ocieplony z poddaszem ocieplonym, tylko grzejników na poddaszu brakuje. Na dzień spała od 24 do 30 kg. Proszę o pomoc w ustawieniu, żeby mniej palił. Dołączam zdjęcia.
    Z góry wszystkim dziękuję
    Proszę o pomoc w ustawieniu pieca Proszę o pomoc w ustawieniu pieca Proszę o pomoc w ustawieniu pieca Proszę o pomoc w ustawieniu pieca Proszę o pomoc w ustawieniu pieca Proszę o pomoc w ustawieniu pieca
  • Poziom 33  
    Nie za bardzo rozumiem tych nastaw. Ale u siebie mam takie coś : temp. kotła 60', czas podawania węgla 15 sek. czas przerwy 120 sek i to jest kluczowe.
    W podtrzymaniu krotność 4 czas przedmuchu 20 sek. co 35 min.
  • Poziom 3  
    Dziękuję, spróbuję twoje ustawienia.
  • Poziom 37  
    Witam !
    1. gdzie opis/zdjęcia popiołu ? Może podajnik za szybko podsuwa nowy opał, a niespalony spada do popielnika ?
    2. jaki opał ?
  • Poziom 3  
    Opał ekogroszek, robią się spieki ale nie wyrzuca niespalone, tylko troszkę dużo pali przy tych temperaturach.
    Proszę o pomoc w ustawieniu pieca Proszę o pomoc w ustawieniu pieca
  • Poziom 20  
    Tego trzeba było się spodziewać że około 1 tony ecogroszku na miesiąc tylko że na metraż 200, to usłyszane od sąsiadów. Klatka schodowa zamurowana z drzwiami gdyż jak nie to dużo ciepła ucieka na to poddasze.
  • Poziom 3  
    Poddasze ocieplone, dom też ocieplony, tylko na poddaszu nie ma grzejników jeszcze.
  • Poziom 20  
    Jak na taki metraż i dobrze ocieplony budynek(jak twierdzisz) to rzeczywiście dużo - np ja mam ok 180mkw i obecnie ok 10-12kg/dobę groszku. Popiół wygląda w miarę dobrze. Kocioł sporo przewymiarowany - ok 3 a nawet 4 razy. Wpisz dane budynku na cieplowlasciwe.pl tam w przybliżeniu dowiesz się o zapotrzebowaniu.
    To że na poddaszu nie ma grzejników nie znaczy że go nie ogrzewasz - ciepło przechodzi przez strop
    Widzę też ze zdjęc że chyba a raczej na pewno blędnie zbudowana jest instalacja - jest rozdzielacz na podłogówkę z zaworem 3d. Za nim powinna być pompa.
  • Poziom 3  
    hajtaler napisał:
    Jak na taki metraż i dobrze ocieplony budynek(jak twierdzisz) to rzeczywiście dużo - np ja mam ok 180mkw i obecnie ok 10-12kg/dobę groszku. Popiół wygląda w miarę dobrze. Kocioł sporo przewymiarowany - ok 3 a nawet 4 razy. Wpisz dane budynku na cieplowlasciwe.pl tam w przybliżeniu dowiesz się o zapotrzebowaniu.
    To że na poddaszu nie ma grzejników nie znaczy że go nie ogrzewasz - ciepło przechodzi przez strop
    Widzę też ze zdjęc że chyba a raczej na pewno blędnie zbudowana jest instalacja - jest rozdzielacz na podłogówkę z zaworem 3d. Za nim powinna być pompa.

A co jest nie tak z tą instalacjia bo jak by co żebym mógł złożyć reklamację proszę o konkrety
  • Poziom 20  
    Napisałem - to co widać ze zdjęć to brak pompy za mieszaczem na podłogówce. Żeby coś więcej powiedzieć potrzeba schematu albo wyraźniejszych zdjęć z opisem rur
  • Poziom 32  
    Tu można tylko tyle. Zmień wykonawcę instalacji. Instalacja w kotłowni do wymiany.
  • Poziom 3  
    A wie może kto jak obliczyć ile gram na sekundę wypływa router żeby ustawić na piecu