Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Optex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

chiński rejestrator - reset hasła

10 Paź 2019 11:38 372 22
  • Poziom 7  
    Witam
    Mam nieużywany od kilku lat chiński rejestrator 8 kanał analog, niestety zapomniałem hasła admina. Czy ktoś z kolegów orientuje się, czy da się samodzielnie zresetować go do ustawień fabrycznych? Na opakowaniu mam symbol dvr h,264 dvr7208.

• Poziom 38  
    Kolega niech podeśle zdjęcie płyty głównej od spodu i zdjęcie okna logowania i zdjęcie od frontu i tył rejestratora.
    Czy po trzy krotnym złym wpisaniu hasła generowany jest jakiś klucz ?
  • Poziom 7  
    niestety ten sposób z linku nie działa program nie wykrywa rejestratora po trzykrotnym wpisaniu złego hasła wyskakuje informacja ze konto admin jest zablokowane.

chiński rejestrator - reset hasła chiński rejestrator - reset hasła

chiński rejestrator - reset hasła chiński rejestrator - reset hasła
  • Poziom 34  
    szprott napisał:
    ... program nie wykrywa rejestratora ...

Może rejestrator jest w innej podsieci. Jak zawiodą inne metody spróbujemy go poszukać ale najpierw warto sprawdzić inne metody.
  • Poziom 7  
    Erbit napisał:
    szprott napisał:
    ... program nie wykrywa rejestratora ...

Może rejestrator jest w innej podsieci. Jak zawiodą inne metody spróbujemy go poszukać ale najpierw warto sprawdzić inne metody.

Mam jeszcze jeden rejestrator, na pewno wpięty do tej samej podsieci i też go program nie widzi, sprawdzałem na dwóch komputerach.
  • Poziom 34  
    gradek83 napisał:
    ...jak przeszuka sieć ...

Czy program wyszuka z innych podsieci?
  • Poziom 7  
    program znalazł tylko rejestrator który używam na co dzień
  • Poziom 38  
    A znasz IP pod jakim ten rejestrator widnieje w sieci?
  • Poziom 34  
    szprott napisał:
    program znalazł tylko rejestrator który używam na co dzień

Zdejmij advanced ip scanner -> http://www.advanced-ip-scanner.com/pl/

po uruchomieniu ustal zakres poszukiwań na:
    192.168.0.1-192.168.50.254
    Miejsce zmiany pokazałem w czerwonej ramce.

To spory zakres ale miejmy nadzieję, że zazwyczaj "wszyscy" pracują z adresacją 192.168.x.x i go znajdziemy.

jak to nic nie da, zmień zakres na..
    192.168.51.1-192.168.255.254
  • Poziom 38  
    Jak będziesz przeszukiwał programem który kolega powyżej podesłał o ile masz pod rejestratorem lub gdzieś na nim albo na pudełku podany adres MAS rejestratora to szukaj po tym adresie MAC. U chińczyka producent przeważnie nie jest podawany. Ewentualnie odpal CMD i wpisz tam arp -a i tam poszukaj MAC rejestratora jak znajdziesz to tez i będziesz miał IP.
    Ewentualnie przeszukaj programem DeviceManage

• Poziom 43  
    Jeśli nie wyjmowałeś baterii możesz sprawdzić czy uda się wyliczyć hasło kalkulatorem.
  • Poziom 7  
    chiński rejestrator - reset hasła Jedyne co znalazł skaner dodam moja domyślna podsieć to 192.168.5.1 oczywiscie w mojej podsieci skaner znalazł mój aktualnie używany rejestrator i wszystkie komputery
  • Poziom 38  
    W puli wyszukiwania wpisz 192.168.0.1-192.168.255.254 i kliknij szukaj . Adres MAC rejestratora znasz ? Jeśli rejestrator ma włączone DHCP możesz go wyszukać na Ruterze.
  • Poziom 34  
    szprott napisał:
    ...Jedyne co znalazł skaner ...

Bo wprowadziłeś zły zakres poszukiwań. We wcześniejszym poście napisałem jaki zakres i gdzie go zmienić.

[edyta]
    Sorry, Kolga był szybszy :) i to o parę ładnych minut.
  • Poziom 7  
    Ustaliłiem adres IP i Mac poz 2 co dalej? chiński rejestrator - reset hasła
  • Pomocny post
    Poziom 34  
    Jeśli widoczny na screenie 10.0.0.5 jest to Twój komputer to pomiń punkt o zmianie IP (poniżej).

1.)
    Ustaw adres karty sieciowej w komputerze w tej samej klasie czyli np.

adres 10.0.0.101
    maska 255.255.255.0

reszta parametrów w karcie nieistotna

2.)
    Następnie wróć do mojego postu #2
  • Pomocny post
    Poziom 38  
    Rejestrator ma oprogramowanie zapewne firmy Xiongmai

Interludium: Jak zaoszczędzić trochę pieniędzy na adresach MAC
    Spoiler:
    MAC OUI są przypisywane przez IEEE. Rejestracja OUI kosztuje (2820 USD). Co ciekawe, Xiongmai nie posiada jednego OUI, ale zamiast tego przywłaszcza OUI innych firm. Następujące OUI są używane przez urządzenia Xiongmai (OUI na podstawie naszych badań i skanowania w Internecie, nazwy firm pochodzą z rejestru IEEE ):

001210 WideRay Corp
    001211 Protechna Herbst GmbH & Co. KG
    001212 PLUS Corporation
    001213 Metrohm AG
    001214 Koenig & Bauer AG
    001215 iStor Networks, Inc.
    001216 ICP Internet Communication Payment AG
    001217 Cisco-Linksys, LLC
    001218 ARUZE Corporation
    003E0B Not assigned

Tak więc włącz przeglądarkę IE wpisz tam ten adres IP 10.0.0.100 i sprawdź czy zawoła login i hasło.

Możesz spróbować sposobu kolegi powyżej. Albo odpalić PuTTY i sprawdzić czy połączysz się do rejestratora przez telnet.
    A dalej możesz postępować zgodnie z instrukcją.
    Spoiler:
    Aby zresetować hasło, użyj dostępu telnet z loginem "root" i hasłem "xc3511". Następnie przejdź do katalogu "/ mnt / mtd / Config /" (
    Code:
    cd /mnt/mtd/Config/
    ) i usuń wszystkie pliki "Account" (użyj polecenia "
    Code:
    rm -f Account *
    "). Po ponownym uruchomieniu rejestrator zaakceptuje puste hasło dla administratora.

Jak rejestrator nie był długo używany to obstawiam że bateria od biosu już nie trzyma. Możesz spróbować wyłączyć rejestrator i wyjąc baterię i odczekać 5 min. Następnie włożyć dobrą baterię i spróbować zalogować się login: admin hasło: NpSZOo
    Wielkość liter ma znaczenie.
    Jeśli datę masz dzisiejszą 20191011 możesz spróbować wpisać hasło. CeJCJR1199

Jeśli hasło kilka razy wpiszesz źle to nie pojawia ci się np: Safe Code ?
  • Poziom 7  
    Erbit napisał:
    Jeśli widoczny na screenie 10.0.0.5 jest to Twój komputer to pomiń punkt o zmianie IP (poniżej).

1.)
    Ustaw adres karty sieciowej w komputerze w tej samej klasie czyli np.

adres 10.0.0.101
    maska 255.255.255.0

reszta parametrów w karcie nieistotna

2.)
    Następnie wróć do mojego postu #2

program nie wykrywa rejestratora

Dodano po 29 [minuty]:

gradek83 napisał:
    Po ponownym uruchomieniu rejestrator zaakceptuje puste hasło dla administratora.

Działa :) dziękuje wszystkim którzy poświęcili swój czas żeby mi pomóc
  • Poziom 38  
    szprott napisał:
    Działa dziękuje wszystkim którzy poświęcili swój czas żeby mi pomóc

Podaj jak możesz wersję firmware jakie masz na tym rejestratorze. Najlepiej zdjęcie.
  • Poziom 38  
    Wychodzi na to że oznaczenie kodowe producenta płyty to MBD6704T a firmware 00000082 Oczywiście jeśli wszystko działa to nie zalecam aktualizacji. Ci co jednak skusili by się robią to na własne ryzyko.