Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Optex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] DSC 1616 Usterka linii telefonicznej, jak wyłączyć linię z klawiatury i ustawić?

10 Paź 2019 11:49 180 13
  • Poziom 9  
    Jak w temacie, centrala alarmowa DSC1616 z manipulatorami PK5508, wyskakuje mi z kodów błędów uszkodzenie linii telefonicznej [4] i [8] ustawienie czasu. Dom jest mój, nabyłem w spadku, myślę że kody serwisowe nie były zmienione, mieszkał tam starszy człowiek. Alarm długo stał odpięty od zasilania AC jak i z akumulatora. Zakupiłem nowy akumulator, wpiąłem do sieci i jest żółta ikonka, alarm normalnie się uzbraja i działa, lecz denerwuje mnie ta ikonka. Jak z pozycji klawiatury wyłączyć monitorowanie linii telefonicznej (telefonu już nie ma, kabel ucięty) i jak szybko ustawić czas. Poproszę tak w miarę prosty sposób krok po kroku opisać. Wiem że alternatywą jest program i zakup kabla i zrobienie tego programem, lecz chyba da się to zrobić z klawiatury, instrukcję mam lecz nie bardzo to wszystko ogarniam.
    Dziękuję
  • Poziom 9  
    Rysiek2 napisał:

W tej instrukcji chyba nie ma, albo ja nie mogę znaleźć jak wyłączyć.

sharp napisał:
    Do wyłączenia monitorowania linii telefonicznej potrzebne będzie hasło serwisowe. Nie użytkownika, ale instalatora.

A jakie jest standardowe hasło "5555" bo podejrzewam że nikt go nie zmienił, ten alarm był założony 15lat temu i nikt nikomu nie przekazał żadnych kodów, tylko wejścia i wyjścia, tak że podejrzewam że nic się nie zmieniło. Dokumentację znalazłem ale nic nie jest wpisane jakie kody, a firma która to instalowała już nie istnieje.
  • Pomocny post
    Poziom 12  
    Linia telefoniczna:

*8 kod instalatora (fabryka 5555)
    015

I wylaczasz 7

Jesli chodzi o czas:

*6 kod glowny

1

I wprowadzasz czas:
    HH:MM MM/DD/RR

Np. 12:31 10/10/19

Oczywiscie bez znaczkow : /
  • Poziom 9  
    Bartek.Friend napisał:
    I wylaczasz 7

A w jaki sposób wyłączyć? Jakaś komenda jest na załączenie i wyłączenie?
    Mam klawiaturę led bez napisów tylko same ikonki.
    Czy na koniec programowania trzeba dać "#" aby zapisać?
    Trochę poczytałem instrukcji lecz centrali alarmowej nigdy jeszcze nie programowałem, wolę dopytać
  • Pomocny post
    Poziom 12  
    Jak wejdziesz w podprogram 015 bedzie Ci sie palic 7

Jak nacisniesz 7 powinna zniknac, wychodzisz z podprogramow wlasnie #. Mozesz go uzyc kilka razy a wyjdziesz z programowania instalatorskiego.

Jak masz klopot to zadzwon do mnie 533 798 798
  • Poziom 9  
    Już kumam, na razie się szkolę teoretycznie bo akurat jestem w pracy na popołudniu, jutro podjadę tam mojego remontowanego domu i pokombinuję.
    Dzięki za wyrozumiałość i cierpliwość w tłumaczeniu, jak by coś to się odezwę.
    W przyszłości dokupię kabel żeby coś więcej się pobawić, lecz teraz tylko na tym mi zależy, bo niby system uzbraja się i działa, lecz świeci ta kontrolka od usterki.
  • Poziom 12  
    Kolego jesli zamierzasz kupowac kabelek aby bawic sie tylko centralka 1616 to daruj go sobie, te centrale programuje sie bardzo szybko z palca i program jest do niej zbedny. Natomiast jesli zamierzasz przeskoczyc na nowe centralki DeSki to jak najbardziej bedzie on potrzebny. Jak bedziesz mial problem z czyms, numerek podalem wyzej, zadzwon a wszystko wyjasnie przez telefon. Pozdrawiam :)
  • Poziom 9  
    To jeszcze pytanie co do tej centralki, płyta jest zamontowana w obudowie która ma krańcówkę, nawet w momencie rozbrojonego alarmu i otwarciu obudowy aktywuje się syrena, jak to ominąć aby nie wyło za każdym razem? Czy trzeba znaleźć która to jest linia i dezaktywować na czas otwarcia? Pewnie znowu jakiś kod, ale już zaczynam kumać o co chodzi.

• Poziom 43  
    Wejść w tryb serwisowy.
  • Poziom 9  
    sosarek napisał:
    Wejść w tryb serwisowy.

Mógłbym prosić o poradę jak wejść w tryb serwisowy?

• Poziom 43  
    Miałeś już wcześniej wyjaśnione, w instrukcji także jest to opisane musisz znać kod instalatora.