Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Astra H - Nietypowy problem z klaksonem CIM

10 Paź 2019 12:57 96 2
  • Poziom 11  
    Witajcie. W moim Oplu Astrze H przestał działać klakson. Każdy zaznajomiony z tematem awarii klaksonu w tym aucie na 100% odpowie od razu że uszkodzony jest CIM. Mój przypadek jest jednak nieco inny niż wszystkie opisywane w internecie. U innych klakson reaguje po zmianie jasności podświetlenia, wyłączeniu świateł, bądź zamiast funkcji klaksonu zmienia głośność radia. W moim przypadku klakson nie działa absolutnie w żadnej kombinacji. Dodatkowo też wszystko inne działa, gdzie w innych przypadkach nie działają też na przykład rolki w kierownicy. Mój klakson na oryginalnym radiu przełącza piosenki do tyłu. Sprawdzałem bezpieczniki, sam buzzer klaksonu. Do wtyczki nie dociera żadne napięcie. Domyślam się że i w moim przypadku będzie wadliwy CIM, jednak jeśli awaria objawia się inaczej, to i sama naprawa zapewne będzie wyglądała inaczej. Znalazłem w internecie kilka instrukcji jak przelutowanie złącza w które wpina się taśmę prowadzącą do kierownicy. Czy u mnie warto z tym próbować? Czy szukać wogole gdzie indziej ?
  • Poziom 11  
    Mierzyłem przejścia i wychodzi na to że jest ok. Wiązka w kierownicy też ok.