Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kyocera FS-1325MFP - Skanowanie po USB w Windows 10

10 Paź 2019 13:10 153 7
  • Poziom 2  
    Dzień dobry!

Kilka dni temu nabyłem urządzenie jak w opisie. Pierwsze problemy z instalacją wystąpiły już na wstępie - na postawie sterowników ściągniętych ze strony Kyocera nie wykrywało urządzenia. Zainstalowałem więc sterowniki z płyty oryginalnie załączonej i potem je zaktualizowałem do najnowszej wersji.
    Niezależnie od tego na jakim sterowniku urządzenie pracuje pojawia się problem ze skanowaniem. Skanowanie wywoływane z poziomu menu urządzenia lub oprogramowania klienta dostarczanego przez Koycerę działa, więc urządzenie jako takie jest sprawne. Problem w tym, że skaner nie współpracuje z aplikacją "Skanowanie" w Windows ani innymi, zewnętrznymi aplikacjami do skanowania. Jest to o tyle istotne, że przez to nie ma np. możliwości wyboru formatu pliku w jakim zapisze się skan czy obszaru skanowania płycie skanera.
    W folderze "Drukarki i skanery" urządzenie widoczne jest wyłącznie jako drukarka i tylko opcje druku mogę w nim edytować. W menedżerze urządzeń w "Urządzeniach do obrazowania" widoczne jest jako Kyocera FS-1325MFP WIA Driver chociaż do skanowania (tego wywoływanego z aplikacji Kyocera) wykorzystuje sterownik TWAIN.
    Wydaje mi się, że problem leży w kwestii sterowników, ale nie mam pomysłu co z tym zrobić. Nadmienię, że tak samo sprawa wygląda przed aktualizacją sterowników i po niej. Korzystam z Windowsa 10 Pro w wersji 64-o bitowej.
    Będę wdzięczny za jakąkolwiek podpowiedź.
  • Poziom 17  
    Jak urządzenie masz podłączone do sieci to zainstaluj KYOCERA Print Center z Windows store i będziesz miał wszystkie opcje, o których piszesz
  • Poziom 2  
    Niestety nie mogę wpiąć jej w sieć (router jest w innym pomieszczeniu). Musiałbym ciągnąć specjalnie przewód, co jest bezsensowne tym bardziej, że przecież przez USB również wszystko powinno działać. Tylko jak?
  • Pomocny post
    Poziom 17  
    Jeśli ma działać z poziomu Faksowanie i Skanowanie zainstaluj sterowniki skanera WIA z pliku ScannerDRV_1.4....220_132xMFP dostępnego na stronie pl. Jak zainstalujesz sterownik TWAIN to zadziała, np. z irfanview
  • Poziom 2  
    Sterownik WIA jest zainstalowany - niestety o ile w menedżerze urządzeń skaner jest widoczny o tyle w "Drukarki i skanery" nadal widoczna jest tylko drukarka.
    Sprawdziłem i faktycznie na TWAIN działa z Irfanem, więc w zasadzie jest 90% sukcesu. Pozostałe 10% to brak możliwości zaznaczenia obszaru do skanowania. Przycisk do przycinania obszaru jest w okienku TWAIN wyszarzony. Oprócz Irfana skanowanie na TWAIN działa również w Start PaperScan3, ale i tu nie ma możliwości zaznaczania obszaru skanowania. Oczywiście nie korzysta się z tej funkcji jakoś nagminnie (generalnie najczęściej i tak korzystam z automatycznego podajnika), ale przydałaby się jednak możliwość korzystania ze wszystkich funkcji.
  • Pomocny post
    Poziom 23  
    Skaner działa tylko po USB.
    Nie ma jako takich sterowników wia do win10 dla tego modelu.
    Można dodać wia ręcznie ( stery z win7) i powinien pojawić się panel do skanowania ze wszystkimi opcjami.
    To, że pisze że jest zainstalowane wcale nie oznacza że faktycznie tak jest.
    TenTypTakMa :)
  • Poziom 2  
    Faktycznie skanowanie działa wyłącznie pod USB - mi przynajmniej nie udało się tego zrobić inaczej. Poszedłem za namową sir-zak i dla testów podpiąłem ją pod router. Okazało się, że ona nie współpracuje z KYOCERA Print Center. Może działać jako drukarka sieciowa ale skaner już niestety nie.
    Tak czy owak dziękuję Wam za pomoc i rozwianie wątpliwości :)
  • Poziom 17  
    Wprowadziłem w błąd ze skanowaniem sieciowym w tym modelu.
    Spróbuj odinstalować ręcznie sterownik skanera w panelu sterowania i po ponownym uruchomieniu podaj ścieżkę do folderu wia.