Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Volvo V60 - Dysk HDD jest niedostępny

10 Paź 2019 14:11 282 5
  • Poziom 28  
    Witam, po próbie aktualizacji map(oryginalne ze strony Volvo .pl) z pen drive komunikat na wyświetlaczu Dysk HDD jest niedostępny. Auto rozpoznało aktualizację, podany został przybliżony czas ładowania się map( godzina i czterdzieści minut). Po około 10 minutach aktualizowania pojawił się komunikat jak w temacie. Dodatkowo, teraz radio i wyświetlacz nawigacji wyłącza się cyklicznie i startuje od nowa. W jaki sposób można przywrócić poprzednie ustawienia nawigacji i dysku? Rok produkcji 2014 po lifcie.
  • Poziom 36  
    Dorian Olech napisał:
    oryginalne ze strony Volvo .pl

Oryginały z nieistniejącej strony? może tu problem...
  • Poziom 21  
    Trzeba by było zobaczyć co Vida pokaże po podłączeniu. Z tego co słyszałem istnieje ryzyko wysypania się modułu podczas aktualizacji.
  • Poziom 28  
    Po tygodniu sprawa wygląda tak :
    za pomocą tej instrukcji: https://www.youtube.com/watch?v=4N3cEMRxbbE  
    dostanie się do radia okazało się proste
    radio wygląda tak:

Volvo V60 - Dysk HDD jest niedostępny Volvo V60 - Dysk HDD jest niedostępny Volvo V60 - Dysk HDD jest niedostępny

Dysk jest zamontowany w wygodny sposób na spodzie radia

Volvo V60 - Dysk HDD jest niedostępny

po wyjęciu dysku i ponownym podłączeniu radia ,przestało się ono restartować, Oczywiście Nawigacja nie działa mam ten sam komunikat HDD jest niedostępny

Dysk podłączając bezpośrednio do komputera ma założone hasło, ale programy diagnozujące pokazuje że ma jakieś błędy. ( być może błędy te wynikają z założonego hasła ? )
    I tu stanąłem.
    Czy ktoś ma informacje czy można wstawić czysty dysk? jak sprawdzić dysk z hasłem

Ba allegro znalazłem dokładnie takie same radia. Czy zadziała w moim aucie ?Czy są one w jakiś sposób powiązane z samochodem?
    Można by było przełożyć dysk z radia dawcy?
  • Poziom 21  
    Aby użyć innego radia musisz mieć wyłączone "most security".
    Jak dobrze pamiętam w ASO ok 200 pln kiedyś sobie życzyli.

Co do dysku to może być zaszyfrowany. Czy zadziała przekładka to nie wiem.
    Jak masz na wierzchu to możesz wrzucić inny czysty dysk i zobaczyć czy łyknie.