Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Prosz, dodaj wyj徠ek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzi瘯i temu, 瞠 ogl康asz reklamy, wspierasz portal i u篡tkownik闚.

[Rozwi您ano] Immergas Victrix 20C TT 1E

10 Pa 2019 14:22 594 5
  • Poziom 7  
    Immergas Victrix 20X tt 1E.

Problem: lubi zgasn望 niezale積ie na jakiej mocy pracuje (od kilku tygodni zaobserwowa貫m 瞠 ga郾ie, ale zaraz potem odpala i dzia豉 bez zarzutu).
    Dzi rano zobaczy貫m b陰d E43...a po wej軼iu do menu info pod d 0.9 pokazywa jeszcze 78.

Kocio po generalnym czyszczeniu w lipcu 2019

Sprawdzi貫m i mam 100% pewno嗆 瞠 nie jest przyczyn:
    - uk豉d powietrzno spalinowy ( robi貫m test 55 x 100rpm), sprawdzi貫m czerpni i wydech
    - syfon dro積y ( rozebra貫m i sprawdzi貫m)
    80% pewno軼i
    -ci郾ienie gazu w sieci,( sprawdzi貫m filtr osadnikowy przed piecem, zdj掖em elektromagnes na zaworze w piecu)

Zrobi貫m pe軟 kalibracj kot豉 przy otwartej pokrywie, by obserwowa p這mie ( 2 razy zgas, za trzecim razem przeszed pomy郵nie). Po za這瞠niu pokrywy , zrobi貫m szybk kalibracj aby kocio ustawi si z oporami uk豉du powietrzno-spalinowego.
    Dzia豉 nieco lepiej i rzadziej gubi p這mie.

Moje podejrzenie pada na zaw鏎 gazu, a dok豉dnie na cewki. Nie mam danych co do napi耩 jakie powinny wyst瘼owa na cewkach, przypuszczam 瞠 jedna z cewek otwiera i zamyka dop造w gazu, a druga jest modulowana i pokonuj帷 opory spr篹yny reguluje przep造w gazu.

Obudowa cewek pokazuje 24VDC...moje pomiary na DC pokazuj zaledwie 6~7Vdc....na AC jest stabilne 12.9V..na jednej i 13.7V na drugiej..
    Op鏎 na cewkach to 67ohm i 25ohm..

Prosz o porad co z tym fantem zrobi...( prosz nie pisa 瞠bym wezwa serwisanta)
    Link do instrukcji
    https://www.immergas.pl/resources/dokumenty/K...X-TT-1E/3024725_VICTRIX_20X_TT_INSTRUKCJA.PDF

Link do filmu pokazuj帷y jak " skacze" symbol spalania PRZED KALIBRACJ (opcja info d 0.1) (pe軟a moc po kalibracji pokazuje pomi璠zy 19 a 24...moc 50% pokazuje pomi璠zy 55-67...przy minimalnym p這mieniu...97 i wi璚ej a do --)
  • Poziom 37  
    Witam. A jakie jest ci郾ienie na samym uk豉dze powietrzno spalinowym? Jakie ustaiwnia zaprogramowa serwisant gdy mierzy opory komina?
    Pozdrawiam.
  • Poziom 7  
    Ma貫 uaktualnienie tematu…Mo瞠 kto co doradzi

Przez ostatni okres praca kot豉 by豉 w miar stabilna, ale ostatnie dni sytuacja si powtarza. Moje obserwacje to czasem trudno軼i z zapalaniem 3 x pr鏏uje i jest p這mie, ale po kilku sekundach ga郾ie, ale efekt jest taki jak by brakowa這 gazu, nie jest to natychmiastowe odci璚ie. Zapala ponownie i jest troch d逝瞠j p這mie i lubi zgasn望. Pali trzeci raz i przewa積ie ju nie zga郾ie po odpaleniu. Zastanawiam si czy system detekcji p這mienia szwankuje. Co zrobi貫m dodatkowo w ostatnich dw鏂h dniach: wymontowa貫m i wyczy軼i貫m palnik, wymontowa貫m zaw鏎 gazowy i rozebra貫m go obustronnie czyszcz帷 (i tak czysty) filtr siatkowy, sprawdzaj帷 spr篹ynki i membran. Po za這瞠niu cewek wpi掖em do pieca maj帷 otwarty ty zaworu, by m鏂 obserwowa, jak pracuj zaworki. Cewka pierwsza (od strony zasilania gazu) otwiera zaworek 鄉ia這 i ca趾owicie, drugi „grzybek uchyla si i lekko drga na boki. Oczywi軼ie nie wiem, jak ma ta praca wygl康a, chcia貫m jedynie upewni si, 瞠 przy tak niskim napi璚iu na cewkach jest jaki efekt Tak nieskromnie zapytam, czy ktokolwiek wie jakie napi璚ia wysy豉 p造ta na poszczeg鏊ne cewki zaworu gazowego? Ja obserwowa貫m napi璚ie i jest ono niskie (na zaworze pisze 24 V, cho pewno nie znaczy to, 瞠 przy takim jest zaprojektowane pracowa) Cewka dolna (od strony zasilana gazu) zaledwie 6,3 V do 6,8 V. Druga na start dostaje oko這 7,70 V i tak do 8,20 V.

Czy to w豉郾ie napi璚iem na cewce gazu system kontroluje jego potrzebn ilo嗆 do spalania?

Czy jest tu wykorzystywany efekt podci郾ienie powietrza wp造waj帷e na wielko嗆 otwarcia zaworu (grzybka) gazu?

Wyczyta貫m te 瞠 okresowo mo瞠 by z豉 jako嗆 gazu, lub problem z reduktorem ci郾ienia gazu przy liczniku. Dodam 瞠 w kuchni ma kuchenk gazow i nie zaobserwowa貫m 瘸dnych anomalii.
    B喚dy…ci篹ko o to by piec wpisa jaki b陰d , przez ten okres pracuje w wy瞠j opisany spos鏏 i dzia豉.
    Wczoraj wszed貫m do ustawie p造ty elektronicznej i sprawdzi貫m czy wszystkie parametry s jak w instrukcji. Po tym przeprowadzi貫m pe軟 kalibracj systemy wraz z mo磧iwo軼i r璚znej zmiany mieszanki, nic nie zmienia貫m system pracowa oko這 10 min na mocy 100% ,50% i minimalnej, nie gasn帷 ( p這mie ca造 czas stabilny i niebieski)..
    Jedynie co zamierzam zrobi to przeprowadzi analiz CO i m璚zy mnie jeszcze ( za ma這 wiem na ten temat), temat tej elektrody „ZAPΜNU I KONTROLI” (3.029454).

Czy to ta elektroda odpowiada tylko za odpalenia i wyczuwa obecno嗆 p這mienia?

Czy elektronika u篡wa jej do regulacji p這mienia?

Nowa elektroda ma dodatkowy „palec” mi璠zy kt鏎ym wyst瘼uje iskra i jest dokonywany pomiar….moja elektroda nie ma i nigdy nie mia tego „palca”.. iskra skacze od elektrody do palnika…czy by producent mia jakie z貫 do鈍iadczenia ze starszym rozwi您aniem?
    Immergas Victrix 20C TT 1E
  • Specjalista - systemy grzewcze
    Kluczowa jest analiza spalin.
    P這mie mo瞠 by zdmuchiwany przy ubogiej mieszance, mo瞠 gasn望 przy zbyt bogatej-,, zatruje si tlenkiem w璕la" .
    Ponad to , analiza przy pe軟ej mocy przy otwartej i zamkni皻ej komorze sprawdzi szczelno嗆 przewodu spalinowego.

Dopiero wtedy, gdy jest ok, mo瞠my szuka dalej.

Obstawiam z陰 regulacj lub nieszczelny przew鏚 kominowy.
    pozdrawiam
  • Poziom 7  
    Po wymianie zaworu gazowego 瘸dnych zmian, po wymianie elektrody jonizacji by這 troch lepiej, po automatycznej kalibracji, ale i tak lubi zgasn望 lub nie zapali. Pan z serwisu sp璠zi wczoraj 2h pr鏏uj帷 wyregulowa spalanie.. Og鏊nie to nie za bardzo reaguje na zmian parametr闚.. przy mocy pe軟ej to jeszcze ok, ale na po鈔edniej to wsp馧czynnik spalania z 54 ( 8.00 CO2) aby podnie嗆 do 8.40 zjecha wsp馧czynnikiem a do 40 na minimalnej podobnie z 63 zjecha na 34 i tak uzyska tylko 8.40 CO2.
    Z mich obserwacji to jak jest troch cieplejszy to jeszcze si rozbuja. Dzisiaj rano po tej walce b陰d E43 i nie utrzyma p這mienia po odpaleniu. Zrobi貫m szybk kalibracj i wr鏂i do 篡cia… ale ju teraz wieczorem pokaza b陰d E01..reset i odpala 2x i 鈍ieci b陰d E78 (pr康 na zaworze gazowym) i pali 3x i 鄉iga.
    Kalibracj szybk przechodzi przewa積ie bez zaj彗ni璚ia, mam jednak wra瞠nie 瞠 po niej wypada z ustawie i wszystko zaczynamy od nowa…
    P.S uk豉d powietrzno- spalinowy sprawdzony.

Co ma zrobi wrzuci mu now p造t elektroniczn??

Dodano po 2 [minuty]:

P.S. jeszcze wczoraj by pomiar ci郾ienia gazu i wezwa貫m te pan闚 z gazownictwa aby sprawdzili reduktor po liczniku gazowym ...niby wszytko gra
  • Poziom 7  
    Na 99% dosz這 u mnie w piecu do przepi璚ia.(wina Tauron).
    Zako鎍zy貫m napraw na wymianie p造ty elektronicznej i teraz wszystko jest ok na 100%.