Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Immergas Victric 20C TT 1E

10 Paź 2019 14:22 39 1
  • Poziom 6  
    Immergas Victrix 20X tt 1E.

Problem: lubi zgasnąć niezależnie na jakiej mocy pracuje (od kilku tygodni zaobserwowałem że gaśnie, ale zaraz potem odpalał i działał bez zarzutu).
    Dziś rano zobaczyłem błąd E43...a po wejściu do menu info pod d 0.9 pokazywał jeszcze 78.

Kocioł po generalnym czyszczeniu w lipcu 2019

Sprawdziłem i mam 100% pewność że nie jest przyczyną:
    - układ powietrzno spalinowy ( robiłem test 55 x 100rpm), sprawdziłem czerpnię i wydech
    - syfon drożny ( rozebrałem i sprawdziłem)
    80% pewności
    -ciśnienie gazu w sieci,( sprawdziłem filtr osadnikowy przed piecem, zdjąłem elektromagnes na zaworze w piecu)

Zrobiłem pełną kalibrację kotła przy otwartej pokrywie, by obserwować płomień ( 2 razy zgasł, za trzecim razem przeszedł pomyślnie). Po założeniu pokrywy , zrobiłem szybką kalibrację aby kocioł ustawił się z oporami układu powietrzno-spalinowego.
    Działa nieco lepiej i rzadziej gubi płomień.

Moje podejrzenie pada na zawór gazu, a dokładnie na cewki. Nie mam danych co do napięć jakie powinny występować na cewkach, przypuszczam że jedna z cewek otwiera i zamyka dopływ gazu, a druga jest modulowana i pokonując opory sprężyny reguluje przepływ gazu.

Obudowa cewek pokazuje 24VDC...moje pomiary na DC pokazują zaledwie 6~7Vdc....na AC jest stabilne 12.9V..na jednej i 13.7V na drugiej..
    Opór na cewkach to 67ohm i 25ohm..

Proszę o poradę co z tym fantem zrobić...( proszę nie pisać żebym wezwał serwisanta)
    Link do instrukcji
    https://www.immergas.pl/resources/dokumenty/K...X-TT-1E/3024725_VICTRIX_20X_TT_INSTRUKCJA.PDF

Link do filmu pokazujący jak " skacze" symbol spalania PRZED KALIBRACJĄ (opcja info d 0.1) (pełna moc po kalibracji pokazuje pomiędzy 19 a 24...moc 50% pokazuje pomiędzy 55-67...przy minimalnym płomieniu...97 i więcej aż do --)

https://youtu.be/04cyUtDpQeU
  • Poziom 36  
    Witam. A jakie jest ciśnienie na samym układze powietrzno spalinowym? Jakie ustaiwnia zaprogramował serwisant gdy mierzył opory komina?
    Pozdrawiam.