Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

PC zacinające się gry - Dobry sprzęt, mało FPS

10 Paź 2019 14:32 498 20
  • Poziom 3  
    Witam,

mam problem z komputerem. Został on złożony przez kolegę, on też dobierał podzespoły. Dostałem zapewnienie, że wszytko będzie dobrze działać. Problem polega na tym, że podczas rozgrywki w różnych grach (testowałem w GTAV, Fortnite, PUBG) gry po chwili zaczynają się zacinać - klatki spadają do poziomu 20 FPS lub nawet komputer się resetuje. Bez obciążenia komputer działa poprawnie. Poczytałem w Internecie na ten temat sprawdziłem temperatury na procesorze nie przekraczają 60C pod obciążeniem, temperatura karty graficznej nie przekracza 70C. Proszę o pomoc, sam nie jestem w stanie poradzić sobie z problemem...

Specyfikacja:
    - Procesor: AMD Ryzen 3 2200G
    - Płytka główna: MSI B450M BAZOOKA
    - Karta graficzna: GeForce RTX 2080 Gaming OC 8GB
    - RAM: 1x8GB Corsair Value 2133 MHz
    - Dysk: SSD CL100 240GB
    - Obudowa: Gamer 2019
  • Pomocny dla użytkowników
    To lepiej przestań się do tego kolegi odzywać i w ogóle może niech zabierze sobie ten sprzęt. Tutaj się nic kupy nie trzyma począwszy od słabego procesora, przez jednokanałową najtańszą pamieć, która nie nadaje się zupełnie do współczesnych procesorów do obudowy która jest jakimś dyskotekowym padłem. Aż się boję pytać o zasilacz jaki tam jest włożony.
  • Poziom 3  
    Czyli w grach, także jest ważny procesor? Zasilacz z tego co widzę to ATX Power Supply 500W.
  • Użytkownik obserwowany
    Jaki zasilacz? Karta graficzna dobra reszta nie. Jedna kość pamięci??? Dlaczego taki stary ryzen? Można było zrównoważyć kasę kupując rtx2070 i lepszą resztę podzespołów.
    zbyszek_1974 napisał:
    ATX Power Supply 500W

Więc to prawdopodobnie stąd takie efekty:
    zbyszek_1974 napisał:
    gry po chwili zaczynają się zacinać - klatki spadają do poziomu 20 FPS lub nawet komputer się resetuje.
  • Poziom 3  
    Przepraszam, ale co ma zasilacz do gier? Podobno to bardzo dobry zasilacz...
  • Poziom 3  
    PC zacinające się gry - Dobry sprzęt, mało FPS

Czytałem w Internecie, że dla tej karty wystarczy zasilacz 500W. Dalej nie widzę, gdzie tkwi problem z zasilaczem?
  • Poziom 2  
    Zasilacz wydaje się być ok, ja szukałbym w innym miejscu przyczyny.

Moderowany przez dt1:

A wydaje się na podstawie czego? Samej naklejki? Bo pomiarów żadnych nie było, pomijając że to zasilacz z dolnej półki i nawet nówka sztuka jest potencjalnie niebezpieczna w komputerze.

Takie posty są mało przydatne - skoro zakłada Kolega, że to coś innego - to proszę pisać, co się Koledze wydaje, bo pisanie, że jest to "coś innego" ma niewielką przydatność. W sumie zerową.

• Poziom 3  
    @dzidek_1999 To masz pomysł co może być przyczyną?
  • Poziom 2  
    Sprawdź jakie masz napięcia na zasilaczu jeszcze dla świętego spokoju
  • Użytkownik obserwowany
    Czy wszystko chodzi na ustawieniach auto? Uruchom przed gra hwinfo i zobacz po grze obciążenia temperatury napiecia na rdzeniach i czy rdzenie sie nie wyłaczaja.
  • Poziom 3  
    Jakim programem można to sprawdzić?

@bumble Tak wszystko jest ustawione automatycznie.
    dzidek_1999 napisał:
    Zasilacz wydaje się być ok

A moim zdaniem wcale nie jest OK. Ma ledwie 340W na linii +12V a ten komputer pod obciążeniem ze 300W może pobierać. Poza tym te 340W to pobożne życzenia producenta. Bardzo wątpliwe, że trzyma on parametry. To straszne badziewie. Poza tym ta moc jest podzielona na dwie linie, z czego jedna to max 180W a druga 204W. Nie można więc jednocześnie takiej mocy z nich pobrać. RTX2080 ma TDP 215W, więc ten zasilacz absolutnie nie nadaje się do tego komputera! On nawet nie ma odpowiednich wtyczek do zasilania tego RTXa.
  • Poziom 3  
    Z tymi wtyczkami to prawda, było latanie żeby kupić taką przejściówkę z trapezowych wejść, żeby można było podłączyć tą kartę. Mimo wszytko, kolega mnie zapewniał, że nie ma żadnej różnicy między tymi podłączeniami. Wracając do poboru napięcia to jakim programem można to sprawdzić? Nie chciałbym wydawać niepotrzebnie pieniędzy, bo zasilacz podobno nie ma wpływu na wydajność i trochę szkoda mi wydawać pieniądze na nowy zasilacz...
  • Poziom 2  
    @speedy9 ja mam taki zasilacz już 6 lat i nadal działa bez zarzutu, czasami tylko piszczy lekko ale mi to nie przeszkadza
  • Poziom 43  
    Piszesz o resetach a jedną z głownych przyczyn może być w 99% ta padlina, którą nazywasz "zasilaczem". Kolega zwyczajnie cię oszukał albo kompletnie nie ma pojęcia o komputerach.
    Lektura:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3087862.html
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1199271.html
    Ciesz się, że ten szrot nie usmażył jeszcze połowy komputera!

Ponadto ten człowiek zielonego pojęcia nie ma o doborze podzespołów. Procesor jest prawie 70% za słaby do tej karty, więc czego oczekujesz? O pamięci już przedmówcy pisali.
    speedy9 napisał:
    To lepiej przestań się do tego kolegi odzywać i w ogóle może niech zabierze sobie ten sprzęt.

Otóż to!

Przyjrzyj się co ci wstawił :lol:
    https://pc-builds.com/calculator/Ryzen_3_2200G/GeForce_RTX_2080/0Po12l8A/8/
    zbyszek_1974 napisał:
    Z tymi wtyczkami to prawda, było latanie żeby kupić taką przejściówkę z trapezowych wejść, żeby można było podłączyć tą kartę

Ten zasilacz CELOWO nie miał odpowiednich wtyczek by nikt go nie podłączył do podzespołów wymagających takich wtyczek.
    Wszystko już zostało powiedziane w temacie. Zrób co uważasz.
    W skrócie to do wymiany masz (w kolejności):
    1. Zasilacz
    2. Pamięć + procesor
    Wymiana pierwszego na markowy umożliwi normalne korzystanie z komputera. Wiana podzespołów z drugiego punktu zapewni wzrost osiągów w grach.
  • Poziom 43  
    Dodatkowo do PUBG trzeba dołożyć jeszcze drugie 8GB RAMu.
    @zbyszek_1974 Tak, że pogoń tego kolesia i niech kasę oddaje. Niech idzie klocki składać a nie komputery.
  • Poziom 14  
    Ten zasilacz to rzeczywiście jest trochę padaka,
    Przy takim sprzęcie wrzucał bym zasilacze typu Thermaltake, Corsair, lub innych markowych producentów, w gwoli oszczędności Kolink.
    Zalecał bym też zasilacz z zapasem mocy - lepsza kultura pracy i niższe temperatury.

Ten Twój kolega nie ogarnięty trochę, bo do 2080 szkoda jest wkładać taki Procesor i RAM. Do gier to też powinno się pomyśleć o nie stockowym chłodzeniu na CPU, lecz przy takim TPU powinno dawać radę.
    Dziś 8GB RAM to nie za wiele. Sam chrome z Windows 10 zjada nawet 6GB, więc do GPU które ma wbudowane 8GB własnej pamięci, tylko 8GB RAM się nie daje.
    Dokładając jakieś 600 - 800 pln miałbyś konkret sprzęt, a jak nie miałbyś to zalecał bym 2070 i różnicę wpakować w PSU, CPU i RAM.
    Ja bym się bał podłączać 2080 do takiego zasilacza, szkoda by mi było ryzykować uszkodzenia sprzętu.
  • Użytkownik obserwowany
    Zwłaszcza ze dobry zasilacz wcale nie jest drogi.