Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dysk z systemem - Dysk z systemem do nowego laptopa

10 Paź 2019 14:49 141 11
  • Poziom 3  
    Witam, mam dysk ssd sata i jest na nim zainstalowany win10, i ten dysk chciałbym włożyć do nowego laptopa bez systemu, to będę musiał formatować ten dysk (partycje) w trakcie ponownej instalacji win10 na tym nowym laptopie?

Co się stanie w ogóle gdy włożę dysk z zainstalowanym systemem do nowego laptopa bez systemu?

• Poziom 41  
    Będziesz musiał formatować, to zupełnie inny sprzęt, jak go włożysz, to po prostu nie włączy się system, pewnie włączy się naprawa, ale raczej nic to nie da.
  • Użytkownik obserwowany
    Wydaje mi się, że przeszkodą jest tutaj hardware i system w ogóle nie ruszy. Bez ponownej instalacji się nie obejdzie. Może naprawa systemu z f8 przyniesie rezultat. Włóż to się dowiemy. Sam jestem ciekawy.
  • Poziom 43  
    Włóż i sprawdź. W najgorszym wypadku nie uruchomi się. Jak nie zadziała to znaczy że trzeba zainstalować od nowa. Jak zadziała, to masz szczęście.
  • Poziom 43  
    helmud7543 napisał:

Włóż i sprawdź. W najgorszym wypadku nie uruchomi się.

Amen.
    Jednak jest duża szansa, że ruszy, o ile nie był to system preinstalowany/dedykowany (staremu sprzętowi). Wtedy jednak i tak podstawowym problemem jest brak prawa do migracji licencji.
  • Użytkownik obserwowany
    A licencja jeszcze. Na starym sprzęcie należy licencję przenieść/dołączyć do swojego konta MS nie do sprzętu. Na nowym zalogować się do konta MS i przenieść licencje na nowy sprzęt. Tak to działa przy wymianie płyt głównych.
  • Poziom 43  
    bumble napisał:
    A licencja jeszcze. Na starym sprzęcie należy licencję przenieść/dołączyć do swojego konta MS nie do sprzętu. Na nowym zalogować się do konta MS i przenieść licencje na nowy sprzęt. Tak to działa przy wymianie płyt głównych.

Tak to działa, o ile jest to licencja uzyskana w warunkach opisanych w pkt 4 lit. b\ Postanowień licencyjnych. W wypadku tej z lit. a\ spokojnie można użyć aktywatora - efekt, w zakresie legalności, będzie ten sam.

BTW, w wypadku migracji i tak najbezpieczniej jest "stary" zestaw z listy na koncie Microsoft usunąć (a do aktywacji użyć opcji "Zmień klucz produktu" i użyć posiadanego, tj. uprawniającego do używania Windows 10).
  • Poziom 3  
    Laptopa będę mieć za jakieś 3-4 dni wiec musimy poczekać. A co do licencji systemu, system mam oryginalny z płytą z kluczem (OEM), co prawda instalowałem go na tym starym laptopie gdzie fabrycznie był win7, czyli jak zainstaluje tego win10 na nowym laptopie to nie złamie przepisów ??
  • Poziom 43  
    daff1992 napisał:
    jak zainstaluje tego win10 na nowym laptopie to nie złamie przepisów ??

Code:

4.   Przeniesienie. Postanowienia niniejszej sekcji nie mają zastosowania, jeśli Licencjobiorca nabył oprogramowanie w Niemczech lub innych krajach wypisanych na tej stronie (aka.ms/transfer), w którym to przypadku wszelkie transfery oprogramowania osobom trzecim i prawo do jego używania muszą być zgodne z obowiązującym prawem.
    ...
    b.   Samodzielne oprogramowanie. Jeśli Licencjobiorca nabył oprogramowanie jako samodzielne oprogramowanie (lub jeśli dokonał uaktualnienia na bazie oprogramowania nabytego jako samodzielne oprogramowanie), może przenieść to oprogramowanie na inne urządzenie należące do Licencjobiorcy. Licencjobiorca może także przenieść oprogramowanie (razem z licencją) na inne urządzenie, który należy do osoby innej niż Licencjobiorca, o ile (i) Licencjobiorca jest pierwszym licencjonowanym użytkownikiem oprogramowania oraz (ii) nowy użytkownik zaakceptuje postanowienia niniejszej umowy. Na potrzeby przeniesienia oprogramowania Licencjobiorca może użyć dozwolonej przez Microsoft kopii zapasowej lub oryginalnego nośnika oprogramowania. W przypadku każdego przeniesienia oprogramowania na nowe urządzenie Licencjobiorca musi usunąć to oprogramowanie z poprzedniego urządzenia. Licencjobiorca nie może przenieść oprogramowania tak, aby możliwe było współdzielenie licencji między urządzeniami.
  • Poziom 3  
    "Licencjobiorca musi usunąć to oprogramowanie z poprzedniego urządzenia." Ciekawe jak... jak mój laptop jest zepsuty..
  • Poziom 43  
    W pierwszym poście napisał Pan:
    daff1992 napisał:
    ...mam dysk ssd sata i jest na nim zainstalowany win10, i ten dysk chciałbym włożyć do nowego laptopa bez systemu,...

Teraz zabrał się Pan za "wymyślanie" trudności
    daff1992 napisał:
    Ciekawe jak... jak mój laptop jest zepsuty..
    na poziomie tak zaawansowanym, że można je rozwiązać tylko poradą: "Proszę skorzystać z młotka i...". Niby te "wymysły" mogą wskazywać, że system na dysku nie ma nic wspólnego z tym na starym laptopie, ale wtedy powstają kolejne podejrzenia związane z tym skąd i kiedy się na tym SSD znalazł.

PS
    Gdyby chciał mieć Pan jakieś pretensje dot. formy i treści odpowiedzi, to najpierw proszę sprawdzić czego jeszcze Pan nie napisał, a co ewentualnie może mieć znaczenie dla sprawy.
  • Spec od pamięci masowych
    daff1992 napisał:
    ... system mam oryginalny z płytą z kluczem (OEM)

daff1992 napisał:
    ... mam dysk ssd sata i jest na nim zainstalowany win10

A ja bym najpierw "przyjrzał się" :D tym kluczom. :idea:
    https://www.nirsoft.net/utils/product_cd_key_viewer.html