Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Gigabyte B450 DS3H - Dzwięki z głośnika sytemowego

10 Paź 2019 15:10 84 4
  • Poziom 3  
    Cześć,

niedawno złożyłem komputer oparty na płycie głównej Gigabyte B450 DS3H. Niemniej pojawia się problem polegający na tym, że przy wybudzaniu komputera na ułamek sekundy słychać BEEP biosu. Wyłączyłem Fan Fail i Temperature alarm ale nic to nie zmienia. Ponadto przy włączaniu i wybudzaniu słychać w głośnikach takie lekkie uderzenie basu które również trwa ułamek sekundy. Głośniki 5.1 więc są podłączone do wszystkich trzech wejść na płycie głównej. Poza tym grają bez problemów.

P.S Wersja biosu F41, zasilacz Be Quiet System Power 9 400W, procesor Ryzen 3200g, 16 gb ram, brak dedykowanej GPU
  • Poziom 3  
    spróbuj zaktualizowac sterowniki od karty dzwiekowej i pogrzebac w biosie jak update sterownikow nie pomoze i sorry za orto ale pisze na szybko
  • Poziom 30  
    Problem od początku złożenia? Jeżeli tak spróbuj go jeszcze raz poskładać. Możliwe że coś poszło nie tak..
    Przychodzi mi do głowy jeszcze jakieś przebicie lub brak uziemienia skoro słychać stuk basu ale to tylko moja teoria.
  • Poziom 3  
    Wczoraj pogrzebałem w BIOSie i tak - komputer wydaje dźwięk z głośnika systemowego, który różni się nieco od dzwięku w momencie włączania komputera (tzn. standardowy beep, jak w kazdym komputerze) w momencie budzenia komputera po uśpieniu lub ponownym uruchomieniu przez "uruchom ponownie". Problem występuję wyłącznie jeżeli mam ustawione w biosie którąś z tych opcji (jeżeli wyłącze wszystkie to jest ok)

- cpu fan fail warning
    - sys fan fail warning
    - cpu temperature warning (sprawdzałem na temperaturach 70 i 80)
    - chipset temperature warning (sprawdzałem na temperaturach 70 i 80)

Pozostałych temperature warning nie sprawdzałem - zawsze są na disable

Sterowniki są wszystkie zaktualizowane, windows również.
  • Poziom 3  
    wyslesz zdjecie opcji z biosu ?