Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brak ogólne - Zrozumienia znaczenia V (volt)

10 Paź 2019 16:05 168 12
  • Poziom 2  
    Witam.
    Problem jest następujący.
    próbując kupić urządzenie każdy by chciał wiedzieć czy można je podłączyć pod 24v czy tylko 12v

Dlatego mam problem bo w opisach urządzeń występuje 5V jak to rozumieć to co nawet podłączając pod 12V je spale ?
    mówię o tablecie z nawigacją.

Albo już wo gule magiczne " 12-36V to 5V " no to ja się pytam V czy V ? jak to jest z tym końcu?

Jakim cudem 5V może równać się 12V ?
  • Poziom 39  
    Jeśli w urządzeniu jest układ, który toleruje zasilanie od 5V do 12V to możesz takie stosować do zasilania. Jak podłączysz pod 24V to spalisz.
    Jeśli tego nie rozumiesz trzymaj się po prostu zasady, że jeśli wtyczka nie pasuje to urządzenia nie należy podliczać.
  • Poziom 43  
    Nie, nie równa się. Pytanie co masz na urządzeniu. Jeśli 5 V to musisz mieć ładowarkę z wyjściem 5 V. Jeśli 5-36 V to musisz mieć ładowarkę z napięciem wyjściowym mieszczącym się w tym zakresie. Daj przykładową tabliczkę z tabletu a najlepiej jego markę i model, bo może jeszcze chodzić o rodzaj szybkiego ładowania lub dołączoną ładowarkę w zestawie.
  • Poziom 2  
    Jest to urządzenie - Nawigacja GPS7010 z mapą IGO Primo

problem w tym że nic nigdzie nie znalazłem wysłałem już zapytanie do producenta ale cisza.

Ogólnie pytam jak to jest z tymi oznaczeniami tu przykład innego urządzenia
    nie mogę dodawać obrazków :/
    Tu jest też opisane że 5v = 12 - 36 V

po prostu nie chcę spalić podłączając do gniazda 24v a końcówki są uniwersalne w ciężarówce 12V i 24V
    tabliczkę znamionową wiem jak czytać patrzę na DC i wszystko wiem ale to opisy mnie drażnią na stronach bo jak jest tylko informacja 5V to za dużo mi to nie powie myślałem że to jakoś się inaczej przelicza (czyta) czy coś
  • Poziom 43  
    UKM-2 napisał:
    Tu jest też opisane że 5v = 12 - 36 V

Jest napisane "12-36V to 5V" > ktoś nie przetłumaczył angielskiego "to" na polskie "do" ;)
    Opis jest niejasny i moim zdaniem można go odczytać dwojako:
    1/ urządzenie potrzebuje zewnętrznego adaptera zamieniającego dowolne napięcie prądu stałego (DC) z zakresu 12-36V na 5V, wyjście USB
    2/ urządzenie ma wbudowany taki adapter i powinno posiadać dwa wejścia zasilające - jedno oznaczone 12-36V DC a drugie 5V USB
  • Poziom 43  
    Niechlujnie napisane, wygląda na to, że potrzebujesz ładowarki dla 12-36 V na wejściu i 5 V na wyjściu, domyślam się że AH to miało być A bo AH nie istnieje a Ah nie ma sensu jako parametr zasilacza, tak samo jak zapis 1-1,5 A ma średni sens, podaję się minimalne, wymagane natężenie dla ładowarki. Czyli urządzenie jest zasilane tylko 5 V a reszta to opisy ładowarek. Oczywiście dla osobowki wystarczy ładowarka 12 V dająca na wyjściu 5 V. Ładowarka 12-24 V z wyjściem 5 V da możliwość podłączenia również do ciężarówki.
  • Poziom 2  
    Hmmmm serio taka podstawowa wtopa?
    Czyli jak jest 12-36V to przy zasilaniu 24V bez problemowo bo 5V to już info do usb ?

WWięc jak coś to głównie zmienić ładowarkę, no chyba że jest zespolona :/
  • Poziom 43  
    UKM-2 napisał:
    Czyli jak jest 12-36V to przy zasilaniu 24V bez problemowo
    Jak bezproblemowo? Jeżeli nie ma takiego wejścia to nie możesz ładować 24V przez gniazdo USB.
    Wyjaśnij dokładnie jak wygląda i jak jest opisane wejście zasilania w tym urządzeniu a nie na załączonej ulotce.
  • Poziom 43  
    Wszystko zależy co masz napisane:
    1. Na urządzeniu.
    2. Na ładowarce.
    Bo jak widzisz, ten opis jest jaki jest.
  • Poziom 2  
    No nie mam informacji bo to jest jedyne co znalazłem.
    A kupować by im odesłać to nie ma sensu. (producent nie udostępnił)

w każdym bądź razie dziękuję za pomoc
  • Poziom 43  
    UKM-2 napisał:
    No nie mam informacji bo to jest jedyne co znalazłem.
    Chyba słabo szukałeś ;)
    Czy to to urządzenie?
    https://www.empik.com/nawigacja-gps-gomedia-gps7010-igo-primo,p1220101629,motoryzacja-p
    Pisze wyraźnie: Zasilanie 5V; Wyposażenie: Ładowarka samochodowa, Uchwyt, Kabel USB, Osłona przeciwsłoneczna.
    Na tym linku widoczna jest ładowarka samochodowa wchodząca w skład zestawu ale nie piszą jakim napięciem powinna być zasilana. https://gomedia.net.pl/pl/p/NAWIGACJA-GPS7010-DOTYKOWY-EKRAN-7-iGO-Primo-/288
  • Poziom 39  
    Należy to rozumieć tak, że w zestawie jest zasilacz samochodowy który sam może być zasilany napięciem z zakresu 12-36V a na wyjściu wystawia 5V/1,5A max. Nawigacja jest oczywiście zasilana napięciem 5V.