Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czy nagrzewanie i grzejnictwo to to samo ?

10 Paź 2019 18:12 150 6
  • Poziom 3  
    Witam może trochę głupie pytanie ale muszę napisać referat na elektronikę i elektrotechnikę na temat Grzejnictwa Oporowego. Chciałem zapytać czy Grzejnictwo Oporowe (Rezystancyjne) to to samo co Nagrzewanie Oporowe (Rezystancyjne) ? Jeśli tak to bym też prosił o napisanie w czym jest stosowane grzejnictwo i nagrzewanie oporowe.
  • Poziom 43  
    Xsseno napisał:
    Chciałem zapytać czy Grzejnictwo Oporowe (Rezystancyjne) to to samo co Nagrzewanie Oporowe (Rezystancyjne) ? Jeśli tak to bym też prosił o napisanie w czym jest stosowane grzejnictwo i nagrzewanie oporowe.
    Jest tym samym, natomiast referaty dla kogoś piszę odpłatnie. :!: :D
    Nie pomagamy w rozwiązywaniu zadań szkolnych. Czyż byś o tym nie wiedział ? :cry:
  • Poziom 3  
    Witam dziękuje za odpowiedź, ale chodziło mi tylko o to w czym jest wykorzystywane nagrzewanie rezystancyjne.
  • Poziom 43  
    Grzejnictwo oporowe wykorzystywane jest wszędzie, jak świat długi i szeroki. np. w boilerach do wody, grzejnikach olejowych czy w przemysłowych piecach do topnienia metali. Nagrzewanie rezystancyjne można by zawęzić tylko do przemysłu, albo pieczenia mięsa w piekarniku elektrycznym. Taka sobie gra słówek. :D
  • Poziom 43  
    Xsseno napisał:
    chodziło mi tylko o to w czym jest wykorzystywane nagrzewanie rezystancyjne.

CZY KORZYSTANIE Z GOOLE BOLI?
    Zobacz np. Tu: http://kepka.com.pl/piece/oferta

Nagrzewanie rezystancyjne w gospodarstwie domowym to np. czajniki i piekarniki, bojlery i ogrzewacze przepływowe, grzejniki akumulacyjne i ogrzewanie podłogowe...

W przemyśle: Piece do topienia szkła i metali kolorowych, piece hartownicze, piece do wygrzewania detali, wtryskarki i wytłaczarki...
  • Poziom 3  
    Bardzo dziękuje za pomoc i pozdrawiam :)
  • Moderator Projektowanie
    Xsseno napisał:
    Chciałem zapytać czy Grzejnictwo Oporowe (Rezystancyjne) to to samo co Nagrzewanie Oporowe (Rezystancyjne)

Grzejnictwo od nagrzewania różni się tym samym co pisarstwo od napisania.
    A przede wszystkim, chlebak - jak sama nazwa wskazuje - służy do noszenia granatów (wykład kaprala dla rekrutów). :D
    Już ja widzę ten referat...