Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermopastyTermopasty
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brak opcji przekierowania portów

10 Paź 2019 18:56 594 7
  • Poziom 10  
    Drodzy,

zostałem podłączony do sieci światłowodowej w technologii FTTH z INEA. Jest to mój pierwszy kontakt z tą technologią.

Sprzęt jaki został mi dostarczony to ZTE ZXHN F680
    Wczoraj zadzwoniłem na infolinię i poprosiłem o włączenie usługi publicznego IP. Logując się do F680 według danych z instrukcji INEI, czyli login: user pw: ineagpon nie mogłem znaleźć opcji dot. przekierowania portów:

Po włączeniu usługi publicznego IP miałem pewne problemy (nie chciał się połączyć z internetem, a później zresetowałem urządzenie do ustawień fabrycznych co było w ogóle złą decyzją bo straciłem konfigurację sprzętu).
    Ale po tym resecie logując się już na login: admin, PW: admin - no bo z wiadomych względów dane ISP nie działały widziałem, że w ustawieniach jest duuuużo więcej opcji - m.in. przekierowanie portów, DMZ, itd.:

Po ponownym kontakcie konfiguracja zostana wyslana ale brakuje tych wszystkich opcji które są przy "default'owym" ustawieniu sprzętu.
    W jaki sposób mogę przekierować porty na tym sprzęcie ??

Na razie chcę 'na testy' przekierować port na PC, który jest podłączony bezpośrednio do tego F680.
    Docelowo sieć ma wyglądać mniej więcej tak: Brak opcji przekierowania portówTTH
  • TermopastyTermopasty
  • Specjalista Sieci, Internet
    @Herus
    Opcja jest wyłączona (foto).
    Włącz opcję i przekieruj porty.
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 10  
    @KOCUREK1970
    ale jak ją włączyć? Nie mam zakładki port forwarding (pierwszy screen).
    A skąd masz ciemniejszą fotkę?
    Tam jest Port Forwarding.
  • Poziom 10  
    Ciemniejsza fotka jest po tym jak przywróciłem ustawienie fabrycznie modemu jednak przez to straciłem konfigurację INEI. Opisałem to powyżej,

Update:
    Dodzwoniłem się do infolini i konsultant ogólnie nie miał pojęcia zbytnio o co chodzi, ale skontaktował się z technikami i potwierdził, że akurat ten model nie ma dostępnych tych opcji.
    Przejrzałem instrukcję od innych modeli na stronie INEA i one są:
    - Huawei_HG8245H str. 19
    - Technicolor CGA2121 str. 22
    - Cisco EPC3925 str.20
    - Thomson TWG870 str.10 (DMZ)
    - Alcatel G-241W-A str.23

A już w ogóle mi podniesiono ciśnienie, jak dodałem, że w takim razie chcę zmienić sprzęt bo nie mam dostępu do podstawowych opcji konfiguracyjnych to facet dodał, że będę musiał zapłacić za wymianę sprzętu gdyż ten spełnia swoją funkcję i internet jest dostarczany...
    Herus napisał:
    Przejrzałem instrukcję od innych modeli na stronie INEA i one są:

To są modemoroutery kablowe DOCSIS, które Tobie są nieprzydatne:
    Technicolor CGA2121
    Cisco EPC3925
    Thomson TWG870
  • Poziom 10  
    A więc wystarczyło napisać na livechacie o tym aby ustawic trub pracy ONU na bridge i teraz wszystko działa.... szkoda, że wczoraj 2 konsultantów tego nie mogli sami zaproponować jak mówiłem/pisałem o przekierowywaniu portów...
  • Poziom 10  
    Drodzy,
    po ogarnianiu kabli w skyrznce teletechnicznej, po jej zamknięciu przyskrzyniłem swiatłowód a na ONU zapalila się czerwona dioda LOS... Zlapałem się za głowę z myślą, że go po prostu złamałem i będę miał spory problem. Po chwili jednak wszystko wróciło do normy tyle, że prędkość spadła o ponad połowę:

przed:
    po

Czy możliwym powodem jest właśnie te przyskrzynięcie? A jeśli tak to czy coś tym mogę zrobić? Wymiana włókna (spawanie)?

EDIT:
    A wiec wczoraj prędkość wróciła czyli z włóknem jest wszystko ok. Ale nadal mam problem.

Budząc się wczoraj rano internet byl na wszystkich urządzeniach. Jednak po powrocie z pracy nie było. Podłączyłem bezpośrednio PC pod ONU/OLT i byl. Jednak po podpięciu pod mój router internetu brak. Router pobierał IP ale internetu nie było. Na komputerze pokazywało problem z DNSami. Czasem pomagał reset ONU/OLT na 30min, raz pomogło przywrócenie ustawień na routerze z konfiguracji gdy bylo wszystko ok. Do wieczora miałem podłączony PC bezpośrednio i było ok ale później chciałem podłączyć router i znów ten sam problem. Znów próbowałem powyższych czynności i nie działało. Odłączyłem urządzenia i poczekałem do dzis rana. Podłączyłem bezpośrednio i tak samo jak przy podłączeniu przez router. Sprawdziłem pingowanie i:

- do swojego adresu IP (nadanego przez DHCP): OK
    - pingujac do bramy domyślnej - Błąd

INEA mowi ze po ich stronie jest ok.