Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kamera 8Level - IPEB-2MP-36-1

white88 10 Oct 2019 20:16 462 14
    white88
    Level 12  
    Witam forumowiczów,
    mam mały problem z kamerą firmy 8Level model IPEB-2MP-36-1 .
    Mianowicie wszystko podłączone do sieci kablem Lan. Bez owijania w bawełnę kamera działa prawidłowo pod względem podglądu/ zapisu na kartę zainstalowaną wewnątrz itp.
    Problem leży w kwestii zapisu podglądu wyszukanego po dacie np. na dysk w komputerze PC.
    Całość operowana oczywiście przez przeglądarkę www. korzystając z jakiś starych standardów jak to w tych kamerach. Pomijając fakt ze dostęp do kamery działa tylko przez Internet explorer to sam problem wygląda tak :
    Wchodzę w podgląd -> wybieram datę-> wciskam pobierz otwiera się okno z plikami zaznaczam interesujący mnie plik klikam zapisz no i tutaj nic się nie dzieje a po chwili przeglądarka się wyłącza.
    Pytam głownie osób które mają taka kamerę bo wątpię by to był jakiś problem globalny.
    Będę wdzięczny za jakąkolwiek pomoc.
    Pozdrawiam

sosarek

Level 43  
    Czy pobierając pojedynczy plik problem także występuje?
    white88
    Level 12  
    Tak, bez względu na ilość wybranych plików problem występuje. Dodam że w ustawieniach kamery są przypisane ścieżki do poszczególnych folderów ( podgląd video/zdjęcie/zapis innych ustawień itp) ale te foldery w żaden sposób się nie utworzyły na dysku automatycznie. Dodałem je sam wg. tych ścieżek nadałem im prawa zapis/ odczyt i foldery cały czas pozostają puste.
    pozdrawiam
    sosarek

Level 43  
    Sprawdzałeś na innej wersji IE?
    white88
    Level 12  
    No właśnie nie bardzo . Chyba będę musiał ale na innym Pc bo win 10 nie pozwala zainstalować starszej wersji IE. Aktualnie mam 11.1006
    sosarek

Level 43  
    Uruchamiasz z prawami administratora?
    white88
    Level 12  
    Bardzo dziwne zachowanie jak dla mnie występuje. Gdy uruchomię IE jako administrator strona cały czas prosi o zainstalowanie wtyczki (obsługującej podgląd) która to już dawno jest zainstalowana i działa w trybie "normalnym".) W każdym razie po ponownym zainstalowaniu / restarcie pc cały czas pyta o tą wtyczkę. Możliwe że faktycznie IE musi posiadać prawa zapisu ale nie mogę tego zmienić w ustawieniach. opcja jest nieaktywna dla zapisu
  • Helpful post
    sosarek

Level 43  
    W ustawieniach masz włączony tryb zgodności z ActiveX?
    white88
    Level 12  
    Cały czas to samo bez zmian. Pozmieniałem co wydawało mi się za możliwe na enable i nic. Kamera 8Level - IPEB-2MP-36-1
    white88
    Level 12  
    Dzięki za program. Swoją drogą jest super. Ale chyba wszystko w miarę jasne. Chińczyki chyba poszaleli z tą opcją w tej kamerze.
    gradek83
    Level 41  
    Podaj jak możesz to firmware. Pisałem do 8Level czy mają jakieś firmware nowe do tej kamerki ale wiadomo albo odpiszą albo i nie.
    white88
    Level 12  
    Też pisałem do producenta/ dystrybutora dostałem odpowiedź banalną czy zainstalowałem wtyczkę. Po tym korespondencja się urwała.
    firmware : 3516CV300_IMX323_TF_W_[E00030087]_8.1.6.6
    software wersion 8.1.6.3

EDIT:
    Udało mi się zapisać pliki w tym programie ale wybierajac konkretny plik z listy a nie za pomocą "timeline" także wydaje mi się ze satysfakcjonuje mnie to . Bardzo dziękuje za pomoc. W zasadzie fajnie jak by działalo to ze strony www ale wydaje mi się ze nie będę tego juz potrzebował ponieważ ten program jest super. NIe znalazłem do tej pory tak dobrego.
    Raz jeszcze dzięki.
    gradek83
    Level 41  
    Z tego co widzę masz najnowsze firmware.
    Plugin w załączniku możesz zainstalować jako administrator ale teoretycznie podejrzewam że to samo ci się instalowało po połączeniu z kamerką przez wIEśniaka.
    A i bym zapomniał jeśli nie masz zainstalowanej JAVA możesz zainstalować i po restarcie PC sprawdzić. Skrypty obsługujące menu przez przeglądarkę są powiązane z java.
    Activex i aplikacje na telefon możesz też pobrać ze strony https://www.freeip.com
    white88
    Level 12  
    Dzięki raz jeszcze sprawdzę ale ten program jest genialny. Wszystko w nim działa bardzo dobrze chyba zrezygnuje z IE do podglądu a jedynie zostawię dla ustawień bo jest ich tam zdecydowanie więcej.
    MEga props.