Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Banner Multimetr Fluke 87VBanner Multimetr Fluke 87V
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mastech MS2026R nie mierzy prądu cęgami

10 Paź 2019 21:38 168 2
  • Poziom 18  
    Witajcie.
    Kupiłem niedawno używany miernik cęgowy Mastech MS2026R.
    Generalnie wszystkie rodzaje pomiarów działają oprócz pomiaru prądu przemiennego za pomocą cęg.
    Kiedy przełączę pokrętło pomiaru na A~ to na wyświetlaczu prezentowana jest wartość około 15A i spada do wartości 0,0A w ciągu około minuty. Dodam że w tym czasie w środku cęg i w ich okolicy nie znajduje się żaden przewód przez który przepływa prąd.
    Czy tak powinno być ?
    Jeżeli umieszczę w cęgach np przewód suszarki i włączę w suszarce maksymalne grzanie miernik pokazuje na wyświetlaczu wartość 0,0A lub 0,1A. Miernik zużycia energii do którego w tym czasie podłączona jest suszarka pokazuje wartość prądu około 4A.
    Czy to oznacza że miernik ma uszkodzoną sekcję pomiaru prądu ?
    Po rozebraniu miernika nie widać żeby jakiś element był uszkodzony.
    Cęgi połączane do wtyczki w mierniku mają opór około 60Ω i bocznikuje je rezystor o wartości około 2,7Ω który też jest sprawny.
    Będę wdzięczny za każde info.
    Pozdrawiam.
  • Banner Multimetr Fluke 87VBanner Multimetr Fluke 87V
  • Poziom 36  
    Miałeś wcześniej taki miernik ?
    pytam bo może po prostu jeszcze nie wiesz że nie wkładasz całego przewodu od suszarki tylko jedną żyłę.
    A te 15A po włączeniu zakresu to raczej uszkodzenie miernika.
  • Poziom 18  
    Przyznam się że to jest pierwszy miernik cęgowy i po obejrzeniu kilku filmików na YouTube zobaczyłem że źle mierzyłem o czym zresztą napisałeś.
    Sprawdziłem przed chwilą działanie miernik na trafo podłączonym do kilku halogenów i miernik zmierzył prąd około 13A ale jutro sprawdzę czy poprawnie.
    Zastanawia mnie ta kwestia spadku wskazania po włączeniu od kilkunastu A do zera.
    Czy może to być spowodowane zużyciem kondensatorów lub kondensatora bo jest ich kilka w mierniku ?