Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

lenovo x201 - Hasło bios jak usun±ć

kamikson 10 Oct 2019 21:40 1305 7
    kamikson
    Level 5  
    Dzień dobry kupiłem laptopa lenovo x201 w okazyjnej cenie w stanie nieznanym. Niestety okazało się że ma hasło bios a się ¶pieszę bo mam ważny wyjazd i chciałem go wzi±ć a nie chce wydawać pieniędzy na niego bo mam krucho z pieniędzmi. Proszę o porady.

Dodano po 53 [sekundy]:

Dokładniej to po wł±czeniu i po logo "thinkpad" wy¶wietla mi się kłódka.

Poprawiłem pisownię. Dbaj o ni± proszę. RADU23
  • Helpful post
    dt1
    Admin of Computers group
    Witaj.
    Musisz podlutować się do układu Atmel 24RF08, w którym jest przechowywane hasło, odczytać jego zawarto¶ć i zdekodować hasło odpowiednim oprogramowaniem. Opis tu:

https://www.allservice.ro/forum/viewtopic.php?t=47

Oprogramowanie do odczytu 24RF08 oraz narzędzie IBMPass do zdekodowania hasła znajdziesz na wspomnianej stronie za darmo, jak również schemat interfejsu, który musisz zrobić, aby móc odczytać zawarto¶ć wspomnianego układu.
    kamikson
    Level 5  
    Tylko czy mogę usun±ć bez lutowania
  • Helpful post
    sosarek

Level 43  
    Nie bardzo.
    effektive
    Level 13  
    kamikson wrote:
    Tylko czy mogę usun±ć bez lutowania

Można, http://www.ja.axxs.net/x201.htm wystarczy poł±czyć SDA z SCL w trakcie wchodzenia do bios. Czasami w zależno¶ci od modelu trzeba to trzymać dopóki nie przestawimy hasła w zakładce security. Nie pamiętam, już jak to w tym modelu ale jak wpu¶ci Cię do bios po zwarciu SDA z SCL i jak pu¶cisz poł±czenie to wtedy zobaczysz, że np. znowu opcje się zablokowały i nie możesz nic zmienić. Wiele filmików masz na YT jak odblokować te stare modele.

* PS nie próbować z nowymi ThinkPadami!! Bo niektórzy maj± i takie pomysły.
    spioh1
    Level 14  
    effektive wrote:
    nie próbować z nowymi ThinkPadami!! Bo niektórzy maj± i takie pomysły.

wyjdzie to z Lenovo Edge E330 ?

Dodano po 6 [minuty]:

dt1 wrote:
    Oprogramowanie do odczytu 24RF08 oraz narzędzie IBMPass do zdekodowania hasła znajdziesz na wspomnianej stronie za darmo, jak również schemat interfejsu, który musisz zrobić, aby móc odczytać zawarto¶ć wspomnianego układu.

Czy mogę układ odczytać MiniPRO TL866CS ?