Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zegar na ekranie Telewizora LCD.

tomkrol 11 Paź 2019 01:01 951 26
    tomkrol
    Poziom 12  
    Witam.
    W LCD SHARP jest taka fajna funkcja jak wyświetlany cały czas zegar w prawym górnym rogu, przydatny gadżet. Teraz mam większy TV Samsung i tego brak. Mam takie pytanie kiedyś w zamierzchłych czasach miałem magnetowid AKAI i tam była taka możliwość wyświetlania zegara, również na ekranie nie pamiętam modelu
    Pytanie czy jest jakiś magnetowid, czy DVD z taką funkcją, będę wdzięczy za pomoc bo ten Samsung
    na pewno nie ma.
    Następny TV będę szukał z taką funkcją.
    prosiak_wej
    Poziom 29  
    A co Ci da, że magnetowid lub DVD będzie miało taką opcję? Podczas oglądania telewizji z DVB-T lub tunera satelitarnego i tak nie będzie możliwości równoległego wyświetlenia obrazu z innego wejścia. Sprawdź, czy telewizor nie potrafi wyświetlać zegara z "telegazety".

BTW - nie lepiej kupić jakiś zegarek LED / LCD z podświetleniem i umieścić w pobliżu telewizora?
    tomkrol
    Poziom 12  
    Mam kablówkę karte VAM to myślę że po scat wyświetli zegarek
    Smok tv to Samsung H650
    prosiak_wej
    Poziom 29  
    Co to jest za karta? A po 'scat' niewiele dobrego będzie ;)

Obawiam się, że nawet jeśli w SCART wpuścisz RGB, to telewizor i tak skutecznie odseparuje ten sygnał od tego, co aktualnie oglądasz (wbudowany tuner lub HDMI).
    tomkrol
    Poziom 12  
    Czyli nici z tego czy jest jakiś sposób na to żeby był zegarek
    HD-VIDEO
    Poziom 40  
    Jak masz w TV funkcję PIP/PAP i są one wypełni skalowane (zminimalizować wyświetlany obszar) to można wrzucić zegarek z innego źródła ale PIP/PAP trzeba sprawdzić czy działa po analogu, CVBS, RGB czy tylko po HDMI

Takie coś maiłem w TV Vela...
    prosiak_wej
    Poziom 29  
    Wrócę do swojego pytania z drugiego postu:

prosiak_wej napisał:
    BTW - nie lepiej kupić jakiś zegarek LED / LCD z podświetleniem i umieścić w pobliżu telewizora?

Czy zegar koniecznie musi się wyświetlać na ekranie telewizora?
    tomkrol
    Poziom 12  
    Tak by było najlepiej
    adversus
    Poziom 28  
    A nie prościej koło tego dużego telewizora postawić po prostu jakiś zegarek z dużymi cyframi led ???? Sory ale ja mam przy tv zegar na lampach nixie i sprawuje się rewelacyjnie. Nie razi, godzina zawsze widoczna... same zalety.
    ta_tar
    Poziom 31  
    adversus napisał:
    postawić po prostu jakiś zegarek z dużymi cyframi led
    Ja również mam postawiony zegarek z wyświetlaczem (aktualizowany radiowo - zawsze dokładny czas) a dodatkowo ma funkcję rzutnika i wyświetla aktualny czas na suficie.
    vieleicht
    Poziom 19  
    Jak koniecznie musi być na ekranie to proponuję nakleić przeźroczysty zegar LCD takie jak na okno lub szybę są dostępne. :)
    prosiak_wej
    Poziom 29  
    vieleicht napisał:
    przeźroczysty zegar LCD takie jak na okno

Taki o:

Chciałem taki kupić do swojego Clio, bo fabryczny AFFA3 pokazuje praktycznie same martwe linie. Ale nie zrobiłem tego, bo kupiłem taki chiński zegarek LED z RTC:

Będzie ładnie :)
    tomkrol
    Poziom 12  
    Oczywiście że można postawić obok TV zegar LCD Panowie ,tylko że erze i techiki ,co za problem zaszyć taką funkcje do TV i po klopocie .

A tak to wygląda w SHARP
    prosiak_wej
    Poziom 29  
    I masz cały czas włączony telewizor, żeby widzieć godzinę? Chyba szybciej, prościej i taniej kupić zegarek LCD (a są nawet takie piękne duże LCD z DCF, tylko trochę droższe) niż wymieniać telewizor. Jeden na sto będzie miał taką funkcję, ale to może być jego jedyny plus, bo może się okazać, że ma słabą matrycę, nieintuicyjną obsługę, czy wręcz wymaga połączenia z Internetem, bo nie pozwoli nawet DVB-T oglądać.
    tomkrol
    Poziom 12  
    Tak cały czas sieci nie musi być podpięty do internetu zegarek działa po kablu HDMI jak zwykłej antenie DVB-T bu
    Podaj namiar na zegar tylko by było fajnie jak by cały czas świecił światłem np czerwonym lub niebieskim i zasilanie pod USB kabel.lub baterię

Dodano po 1 [minuty]:

Leżysz z kobietą w łużeczku i widzisz ile jeszcze masz czasu do przyjścia męża 😀
    ta_tar
    Poziom 31  
    tomkrol napisał:
    Lexysz z kobietą w łyżeczki i widzisz ile jeszcze masz czasu do przyjścia męża

To kup taki jak proponowałem wyżej to na suficie będzie kobieta widziała ile jeszcze można :D
    prosiak_wej
    Poziom 29  
    tomkrol napisał:
    Podaj namiar na zegar tylko by było fajnie jak by cały czas świecił światłem np czerwonym

Wystarczy w Allegro wpisać "budzik LED czerwony". Linków nie podam, bo regulamin.

Zegar na ekranie Telewizora LCD. Zegar na ekranie Telewizora LCD.

A na dobrą sprawę wystarczy przejść się do najbliższego sklepu RTV albo Chińskiego. To nie początek lat 90-tych, żeby kupno zegarka z wyświetlaczem LED graniczyło z cudem ;)
    tomkrol
    Poziom 12  
    Panowie nie chodzi o zegar stacjonarny Tak tylko zapytałem aby zobaczyć ,skręcacie w bok chodzi o zegar na TV
    prosiak_wej
    Poziom 29  
    Niestety, głową muru nie przebijesz. Skoro popularne i "wiodące" marki takiej funkcji nie mają, to poszukaj jej w marketowych Thomsonach, Blaupunktach, Technikach, Mantach, Krugermatzach... Tylko czy gra jest warta świeczki - zegarek wyświetlany na ekranie telewizora kosztem gorszych parametrów niż zegarek stojący obok, który będzie pokazywał czas nawet jak telewizor będzie wyłączony.
    tomkrol
    Poziom 12  
    OK,Sharp chyba nie jest marketowym sprzętem.
    Kilkanaście lat temu w TV był PiP, PaP, PoT, PaT, który posiadałem, a teraz ze świeczką szukać takich gadżetów w obecnych odbiornikach.
    Mam też Thomsona i bije na głowę markowe TV w kwestii EPG.
    prosiak_wej
    Poziom 29  
    Może jakiś Smart TV lub Android TV Cię usatysfakcjonuje wyświetlaniem zegarka na ekranie :)
    tomkrol
    Poziom 12  
    Smart TV to ja mam obecnie w LCD Samsung i nic
    prosiak_wej
    Poziom 29  
    To co zrobisz jak nic nie zrobisz... Ja pomysłów już nie mam, a skoro koniecznie chcesz zegarek na ekranie telewizora, to będziesz musiał bez zegarka żyć :)

Ja bym chciał telewizor z wejście S-Video, ale takich nie produkują, więc musiałem się z tym pogodzić i poradzić sobie w inny sposób ;)
    tomkrol
    Poziom 12  
    Dzięki za wszystko chyba muszę się obejść
    Jerzy Cieślański
    Poziom 20  
    Cała dyskusja to jakiś żart czy test na inteligencję?
    Jako PeeReLowski inż.technolog drewna może się nie znam na rzeczy ale czy współczesny telewizor to mikrokomputerek z ponad normatywnym monitorem? Ma jakieś oprogramowanie i w instrukcji obsługi na pewno jest notka o możliwości i sposobie aktualizacji tego oprogramowania. W serwisie Samsunga programista pewnie potrafi uruchomić funkcję zegarka lub napisać/wgrać/ odpowiedni skrypt do takiej funkcji?
    A przejrzał pan dokładnie całe menue telewizora? Może to coś prostu jest do włączenia tylko trzeba "popieścić" pilota? Np. w części o OnScreenDisplay?

Może pan spyta tu:
    link do Serwis TV LCD
    tomkrol
    Poziom 12  
    Tak, to jest wiadome ,ale nie o to chodzi,