Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] TV Sencor SLE 48F10M4 po krótkiej chwili wyłącza się

grzes73hej 11 Oct 2019 11:33 699 6
    grzes73hej
    Level 10  
    Witam
    TV Sencor SLE 48F10M4 załącza się i po paru minutach wyłącza i przestaje działać. Po jakimś czasie można go znowu załączyć i znowu to samo. Działa parę minut. Kondensatory sprawdziłem - w porządku. Gdzie szukać usterki?
    Telo
    Service technician RTV
    Witam

Napisz kolego dokładniej lcd ginie obraz czy wyłącza się podświetlenie?
    Czy ogólnie wyłącza się do czuwania?
    Dioda na froncie gaśnie czy się świeci?
    Pomiary na zasilaczu zrobione?
    grzes73hej
    Level 10  
    TV po załączeniu działa normalnie. Po paru minutach wyłącza się i świeci tylko dioda stby (albo miga). Nie idzie go już włączyć. Po jakimś czasie znowu da się włączyć i sytuacja się powtarza. TV jest u mojej siostry i nie mam teraz dostępu do niego. Myślę, że przy najbliższej okazji pomierzę napięcia na zasilaczu. TV był w serwisie i stwierdzili uszkodzenie podświetlenia co wg mnie jest bzdurą bo tv chodzi normalnie do paru minut. Sprawdziłem kondensatory w zasilaczu pod kątem pojemności i ESR. Nie wyglądały źle.
    GanCegall
    Level 38  
    grzes73hej wrote:
    stwierdzili uszkodzenie podświetlenia co wg mnie jest bzdurą bo tv chodzi normalnie do paru minut

wg ciebie jest bzdura bo nie masz pojecia jak to działa, telewizor to nie jest rower...
    grzes73hej wrote:
    Kondensatory sprawdziłem - w porządku. Gdzie szukać usterki?

I tu pojawiają się schody, kondki ok to co robić? a to wysmaruje posta na elektodzie zamiast po prostu pomysleć..
    grzes73hej
    Level 10  
    dzięki za wyczerpujące odpowiedzi. Z całym szacunkiem, ale tego typu odpowiedzi
    "wg ciebie jest bzdura bo nie masz pojecia jak to działa, telewizor to nie jest rower...
    I tu pojawiają się schody, kondki ok to co robić? a to wysmaruje posta na elektodzie zamiast po prostu pomysleć.."
    znajdę na FB i innych niezbyt mądrych forach.
    Liczyłem na fachową pomoc. No cóż...
    Pozdraiam
    bogred
    Moderator of TV
    grzes73hej wrote:

Liczyłem na fachową pomoc.

Może warto poczytać na Forum o tym modelu? I nie tylko.
    A to, że według Ciebie
    grzes73hej wrote:
    TV był w serwisie i stwierdzili uszkodzenie podświetlenia co wg mnie jest bzdurą bo tv chodzi normalnie do paru minut.

faktycznie świadczy nie tylko o braku wiedzy, ale i pokory. Ileż ja już tych Sencorów na dokładnie takie zachowanie robiłem...
    Kolega GanCegall ma rację, choć może forma wypowiedzi mogłaby być nieco inna :-?
    grzes73hej
    Level 10  
    Niestety zamiast porady otrzymałem przechwałki i wypowiedzi, jak ja to się nie znam. Elektroniką zajmuję się już ok 40 lat i trochę jednak się znam. Nie na to liczyłem. Zamykam temat i dziękuję. Poradzę sobie sam
    Pozdrawiam forumowiczów, którym jeszcze zależy na fachowości a nie na banach i przechwałkach.