Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Polska edycja IPC Day - RENEX Electronics Education Center

magic9 11 Paź 2019 13:17 483 0
 • Polska edycja IPC Day - RENEX Electronics Education Center
  3 października 2019 odbyła się pierwsza polska edycja IPC Day, wydarzenia organizowanego przez amerykańskie stowarzyszenie IPC w poszczególnych krajach europejskich, dedykowanego przedstawicielom najbardziej znaczących podmiotów z branży elektronicznej z danego regionu.

  Polska edycja wydarzenia została zorganizowana we współpracy z RENEX Electronics Education Center – największym Autoryzowanym Centrum Szkoleniowym IPC w Europie Środkowo-Wschodniej – partnerem IPC działającym od przeszło 20 lat.

  W spotkaniu wzięło udział ponad 70 specjalistów z Polski i z Europy, z zakresu produkcji i naprawy pakietów elektronicznych, dzięki czemu było ono okazją do wymiany wiedzy i doświadczeń oraz znalezienia rozwiązań dla nurtujących problemów praktycznych.

  Polska edycja IPC Day - RENEX Electronics Education Center


  Głównym prelegentem wydarzenia był Dyrektor IPC na Europę Philippe Léonard, który omówił zagadnienia z zakresu powstawania, aktualizacji oraz wdrażania standardów IPC.

  W organizację spotkania włączyły się również światowe koncerny: YAMAHA oraz TAGARNO, których przedstawiciele Andreas Guenewald, Sławomir Florian oraz Kristoffer Tømmergaard zaprezentowali w teorii i praktyce rozwiązania technologiczne ze sfery inspekcji optycznej pozwalające na dostosowanie produkcji do światowych standardów IPC.


  Polska edycja IPC Day - RENEX Electronics Education Center


  Nie zabrakło też polskiego akcentu podczas konferencji - z ramienia RENEX EEC wykład o kryteriach oceny pakietów elektronicznych zmontowanych w technologii powierzchniowej wygłosił Marcin Sudomir, Master IPC Trainer.

  Wydarzenie odbyło się we Włocławku w przestrzeniach konferencyjnych RENEX oraz w nowej hali Centrum Technologicznego RENEX. Firma RENEX, obchodząca w tym roku 30-lecie jest jedną z największych i najdłużej działających polskich firm, dostarczającą najnowsze technologie i kompleksowe wsparcie dla przemysłu elektronicznego.


  Link


  *IPC - Association Connecting Electronics Industries to założone w Stanach Zjednoczonych w 1957 roku, wówczas pod nazwą Institute of Printed Circuits, stowarzyszenie specjalistów – praktyków z branży produkcji i naprawy pakietów elektronicznych. Od powstania jego celem było i jest tworzenie standardów dla produkcji elektroniki – uniwersalnych norm, które ułatwiają komunikację pomiędzy zamawiającym a wykonawcą. Wciąż aktualizowane, standardy te stosowane są dziś przez podmioty na całym świecie.

  [News sponsorowany]

  Fajne! Ranking DIY
  O autorze
  magic9
  Redaktor
  Offline 
  Specjalizuje się w: redaktor treści elektroda
  magic9 napisał 396 postów o ocenie 182, pomógł 7 razy. Mieszka w mieście Kielce. Jest z nami od 2010 roku.